Muzikály Naruby

(koncert)
Hudobný
Česko, 2022, 72 min

Muzikály jsou ve světě i u nás stále populárnější, kromě světové klasiky se můžeme pochlubit i množstvím původních děl, která u nás vznikla. Melodie písní jsou notoricky známé napříč generacemi. Zpěváci a herci Petr Ryšavý, Josef Vágner a Jan Kopečný spojili své síly a za doprovodu živé kapely představí muzikálové hity v nečekaném pojetí. Předvánoční koncert z pražské Lucerny připomene nejen songy z oblíbených muzikálů Kleopatra, Tři mušketýři, Jesus Christ Superstar, ale i písně předních českých interpretů Waldemara Matušky, Karla Gotta, Lucie Bílé a mnohých dalších. (Česká televize)

Jezinka.Jezinka

"Tupá interpretace" v komentáři kolegy Hunta naprosto vystihuje dojem z téhle ... ehm ... šou dva tři. Nechápu, že tohle trio vyprodalo Lucernu. Intonovat umí a zpívají čistě, ovšem intonovat umí kdejaké dítě v mateřské škole a jedinečností hlasu každého jednoho ze zúčastněných ústředních zpěváků předčí můj aku šroubovák. Tihle sladcí hoši, z nichž ani jeden není královna, natož duhová víla (stín katedrál možná ano) byli jen nerušivá zvuková kulisa k pečení cukroví, což je podle mě trochu málo. ()

jendamaty

Myslím, že se tenhle koncert klukům zkrátka moc nepovedl. I když původní idea muzikálů naruby, se kterou bavili publikum v Brodwayi, byla zajímavá a svěží, zde se již humor skoro úplně vytratil a vznikla pouze zbytečná karaoke show, která není už ani muzikálová, ani moc naruby. Ze záznamu se zdá, že se ani publikum nějak extra nebavilo. Navíc J. Vágner je podle mého názoru pěvecky o level, dva níž než Kopečný a Ryšavý... ()

ostravak30

Jak je to dnes jednoduché. Člověk alespoň průměrně zpívající nemusí vůbec disponovat vlastními písněmi. Zkrátka udělá takovou menší vykrádačku a zapěje si písně cizí. A když vyprodá Lucernu, tak se tím může i slušně živit. A to nezazněly jen muzikálové písně. Chlapci si dopomohli jak dětským sborem, ten celkovému vyznění i atmosféře rozhodně pomohl, ale i čtecím zařízením. No, některé notoricky známé písně by mohli znát zpaměti. A upřímně, nejsem sice odborník na zpěv, ale tuším, že ne všechny výšky se jim povedlo zazpívat, u jiných písní zase nestíhali a měli co dělat, aby zvládli náročný text odzpívat. ()

Hunt

30,% Hlavní hvězdou je kvalitní kapela a dětský sbor. Tři zpěváci, kteří si vypůjčili šlágry se mohli alespoň texty písní poctivě naučit, aby stále nekoukali do čtecího zařízení. Dívat se na to moc nedá, jako hudební podkres pro silvestrovský večer asi snesitelné, ale jako hlavní sobotní program uprostřed prosince fakt málo. V každém případě chlapci tomu nedali vůbec nic navíc, tupá interpretace, žádné rozložení tři hlasů do harmonií, nějaká úprava, či okořenění..... průměrné karaoke, ale taťka/producent Vágner byl zjevně nadšen/dojat, takze účel splněn. ()

Ydrosten odpad!

Končím po 4 písničce. Nesnáším kurvení klasik a nesnáším tyhle na sílu tlačené rýmejky písniček. Všichni 3 kašpárci jsou na podiu jak pěst na oko a nacvičené komentáře a vtipy zabolí už po 8 slovech. ()