KLEOPATRA - královna muzikálové sezóny. Původní český muzikál KLEOPATRA autorů Michala Davida, Zdeňka Borovce, Lucie Stropnické a Lou Fanánka Hagena! Představení bylo od první reprízy, kterých se do vzniku tohoto DVD odehrálo 422, divácky mimořádně úspěšné (od premiéry jej navštívilo více než 279 800 diváků). S velkým ohlasem se setkala hudba skladatele Michala Davida - píseň "Teď královnou jsem já" dobyla všechny rádiové hitparády. Album s hlavními songy muzikálu KLEOPATRA obdrželo při oslavách 250 reprízy Zlatou desku! Na záznamu tohoto muzikálového představení uvidíte Moniku Absolonovou, Martina Poštu, Zbyňka Frice, Zdenku Trvalcovou, Radku Fišarovou, Jana Kalouska, Patrika Stoklasu, Tomáše Trapla, Leška Semelku, Jana Gajdoše, Janu Švandovou, Vladimíra Brabce a řadu dalších. (oficiálny text distribútora)

zdepapepa

Doteď si nejsem úplně jist, jestli to skutečně byl záznam představení pro diváky nebo inscenace pro kamery, natolik kamera ignorovala publikum (pro mě spíš plus než mínus). Muzikál je to profesionálně sepsaný (i sestavený co do podoby stage design), postavy v ději prakticky nevedou klasické nehudební dialogy. O to větší je pak utrpení v podobě "božských" vsuvek (které rozhodně nebyly boží, ale to se opakuji jako u American Gods). Ne, že bych nebyl fanda té techniky, mohlo to ale být ztvárněno jinak, lépe. Toho ostatně bylo více - ať už to byl mood whiplash moment mezi dojemnou Velkou písní o Nilu a rock'n'rollovou Sláva, Sláva, absence typicky egyptských/římských hudebních prvků (nejvíc zkušeností s touto tematikou mám z hraní Age of Empires 1, byla zkrátka vidět taktovka Michala Davida) nebo prapodivné rendery Egypta, které už ve své době byly zastaralé. Končím však pozitivně shout-outem Kateřině Strykové za ztvárnění Kleopatřiny kobry a zlatého ptáka, ta se totiž od začátku do konce představení téměř nezastavila. ()

anli

Jako muzikal v divadle Broadway velmi dobre,vizuelne urcite uchvati,herecky take a pisnicky jsou take velmi dobre.Neni to sice muj nejoblibenejsi muzikal,ale urcite patri mezi ty povedenejsi.Co mi pripada slabsi,je pribeh,ktery je samozrejme znamy,ale nejak mi v nem chybi zvraty a emoce.Divat se na tohle v televizi je sotva polovicni zazitek a proto hodnotim divadlo,nikoliv film a davam slusnych 60%. ()

R´Hell

Toto hodnocení dávám první verzi, kterou jsem viděla v Praze naživo před nějakými 8 lety. Poté, co jsem četla obsazení obnovených premiér myslím, že už by se mi to tak nelíbilo. Obsazení: Radka Fišarová a Martin Pošta. Viděla jsem i DVD, rozhodně postrádalo atmosféru divadla. Jediný Michal David, kterého snesu. ()

Cesty timem

Nejlepší Davidův muzikál. Měl jsem problém zaokrouhlit na 4*. Ale jednu tu hvězdu posílám za pár textů panu Borovcovi. Tady se ještě Michal David neopakoval po sobě ani skladbu za skladbou (Kat Mydlář - děs běs v tomto směru). V Kleopatře se střídají pomalé s rychlými skladbami, romantické, bojové... duety a nechybí tu hit jako v dalších Michalových, které jsou čím dál více šité rychlejší jehlou s použití kopíráku. Je na první poslech cítit, který text ještě dělal Borovec a který Fanánek. Podle fanfaronských slov Fanánkových v nějakém talkshow se mu prý povedlo navázat na styl Borovcových textů. Jo? A kde? Zajímalo by mne, co dělala Lucie Stropnická a nebo jak tedy vypadala jejich spolupráce po smrti Pana textaře. Podle mne dodělala a upravila texty svého otce a Fanánek tam dodal ty svoje k dalším skladbám. Nikde jsem se o tom nedočetl, je to tajné :-) ale cítím to tak. ... Absolutně mě iritují Bozi a při vší úctě k panu Brabcovi jsem si je z nahrávky z Barandova včetně těch úchylných reklam (bohužel mimo nápisů co následuje apod.), vymazal. Bozi mne snad trochu vnesli do děje poprvé (že by bavili..., no nevím), ale při dalším shlédnutí už jsou vsuvky otravné až trapné. Bohužel tento prvek se objevuje i v jiných muzikálech a dle mého to neuvěřitelně sráží dolů na extrádní zábavu. Miluji muzikály bez mluveného slova s dokonalými verši a dialogy ve verších jako Drakula, Hrabě Monte Cristo... Prostě píseň za písní, melodie za melodií, mistrovsky navázané... Kleopatra umírá spolu s muzikálovou scénou v Čechách. Bohužel asi všichni skuteční profesionálové schopní nadpozemských muzikálů jsou již spolu mimo náš pozemský svět. ()

salahadin

Viděno v TV, hodnotit nebudu, protože mi to nedovolí mé svědomí. Totiž díky svým antipatiím k tomu umečenému stvoření, co dělalo hudbu (myslím tím M. Davida), bych musel dát záporné mínus hvězdičky..a to není fér, i když by se mi muzikál nelíbil ani s hudbou Rolling Stones...přijde mi, že Renč umí točit jen klipy Nemyslíš - zaplatíš. ()

• Muzikál komponoval Michal David v době, kdy mu zemřela dcera Míša. Řekl, že díky této obrovské ztrátě a bolesti mu chodily nádherné melodie shůry samy. (sator)
  • V inscenaci se využívala i počítačová grafika. Původně se počítalo i s dotáčkami v Egyptě, ale od těchto plánů produkce vzhledem k vývoji mezinárodní situace nakonec upustila. (HappySmile)