Pitomý Vánoce

• Taliansko Odio il Natale (viac)

Nezadaná zdravotní sestra příbuzným namluvila, že s někým chodí, a teď zoufale potřebuje do Vánoc nějakého přítele sehnat. A má na to pouhých 24 dní! (Netflix)

klukluka

Recenzent se tady ze mě stal proto, že mám na houby paměť a nebavilo mě znovu koukat na filmy, který se mi nelíbily, akorát že jsem na to už zapomněl. Tentokrát si už pro změnu bohužel přesně nevybavím, proč pro mě byly přesně před rokem norský Vánoce u našich totální vodvaz. Tenhle jejich italskej remake mě ale ani trochu nebaví. Hlavní hrdinka je milá a sympatická, ale jinak se kolem ní odehrává jakejsi podivnej sex ve městě, navíc s ne moc hezkejma lidma. Úplně to postrádá kouzlo Vánoc a romantiku. Vzdávám to po první sérce. Vzdal bych to i dřív, ale byl jsem zvědavej, koho teda Gianna nakonec sloví. ()

ABLABLABLA

Na norský originál Hjem til jul to nemá, ale ani tak bych neházela flintu do žita. Spousta scén je opravdu stejných jen v jiném prostředí a méně vtipných, ale jsou tam i odchylky a právě ty mě bavily. Zároveň hlavní hrdinka je velmi sympatická a hluchoněmému uklizeči jsem moc fandila a jsem ráda, že alespoň tato dějová linie dopadla dobře. Co je taky o hodně horší než norský originál, je soundtrack. Songy z Vánoce u našich jsem po zkouknutí poslouchala nejméně dva měsíce, protože jich bylo v podstatě na celé album a byly boží. Tady? Tady hraje jedna píseň pořád dokola, všimli jste si? ()

bearmeedek

S01: Je to kopíračka norského Vánoce u našich. A tento italský film na mě zapůsobil daleko civilněji a zároveň italsky - prostě italský. Vánoce v Itálii nevidíme často a v Benátkách už vůbec ne. A za ty Benátky trochu přidávám na hodnocení, protože Benátky já prostě miluji. S02:  Druhá řada je o něco slabší. Hlavně je to tím, že děj u jedničky měl jasně vytýčený cíl a tady se prostě balancuje mezi snahou a průšvihy. Ale opět to není šílenost, vidět se to dá a Benátky opět zabíraly. ()

E lan

Příjemná vánoční seriálová podívaná z Benátek. Konec první řády zklamal, ale jinak jsem se po celou dobu velmi dobře bavil. ()

lake-lake

po třech dílech při žehlení váhám, jestli mě vůbec zajímá, jak to dopadne: naprosto nesympatická zdravotní sestra a její tři otravné vlastní sestry a nespočet nesympatických, ale hlavně filmařsky neuměle podaných mužských (i ženských) figurek; jediné, co jakž takž funguje, jsou Benátky, ale nasnímané bez turistů, což je lež jako věž, občasný vtípek nic nezachrání ()

Arkagas1989

Chtěla jsem k dodělávání cukroví něco vánočního - ostatně bylo to 23.12. a povedlo se. Jasně, není to originál a je to jen přetočená italská verze, ale bože! Ta Itálie! Ta Itálie! Vždyť je úplně jedno, o čem to je, tady je vánoční Itálie!  Bavilo, místy méně, místy více, ale do pozadí k tomu cukroví to byla naprosto skvělá volba. Co víc. Už nikdy si to nepustím znova, ale postavy byly fajn... jo a už jsem se zmínila o té Itálii? :-) Moje hodnocení: 7/10 ()

AndrewNewman

Plytký taliansky pokus o Emily in Benátky, ale nevyšlo to podľa predstáv. Dokonca ani toho klasického vianočného sentimentu sa diváci nedočkali. Úsmevných momentov je žalostne málo, nejak sa tvorcovia snažia hrať na nôtu súčasných dramedy seriálov, lenže ako vtipné, tak aj dramatické scénky pôsobia príliš vlažne. V podstate všetky herečky hrajú čistý priemer, ale vyzerajú dobre, takže sa to dá zniesť. Ďalšia vec, ktorá sa dá zniesť je stopáž, no a napokon sme sa aj dočkali pekného romantického a nečakaného páru. Hluchonemý Diego a miestna panna majú skutočne niečo do seba. Tvorcom by som za ten nápad pridal pomyselnú hviezdičku, ale inak nečakajte nič len stráviteľný priemer a pár odkazov na Lásku nebeskú. ()

CAR0DEJ

Na to, že je to talianska verzia seriálu Home for Christmas, ktorý sa mi páčil, tak z tohto som mal len riadnu depku, čo ma nakoniec prinútilo ísť konečne do posilky po 100 rokoch. Vravel som si, že šak je to ten istý scenár len prepísaný do inej krajiny, to bude istotka a prdlajz... Tomuto sa radšej vyhnúť. ()

mia.com

Rekla bych, ze ve srovnani s norskou verzi je to vyrovnane. Tam se sice diky pocasi lepe chytala vanocni atmoska a hlavni hrdinka mi byla mnohem sympatictejsi, kdezto italska je na ranu. Tato verze mi ale prijde vtipnejsi a hlavne ten konec MNOHEM lepsi. Ten norsky mi proste nesedl. ()

Filumena

Vánoční atmosféra z Benátek, Love Story jak má být. Má to spád, hezkou hudbu, sympatické herce - prostě obzvláště pro ty co se rádi dojmou super. ()

CheryLka

Nepovedená italská verze Vánoce u našich, tak cca 80% děje jak přes kopírák, bohužel ne tak vtipné. Norové evidentně umí líp. Jediný, komu jsem držela palce, byl ten neslyšící kluk... ()

LusiaLu

Nevidela jsem originální Vánoce u našich a Itálii miluju, takže mně se to líbilo, jak příběh, tak kulisa Benátek i vánoční atmosféra komediální lovestory. ()