Antonia Guerrerová, ktorú priatelia i rodina volajú Kachorra, je vo väzení. Bola obvinená z vraždy. Pri prevoze do väzenia sa policajný voz zrazil s taxíkom. Vodiči aj posádky oboch vozidiel boli ťažko zranení, iba Kachorre sa ako zázrakom nič nestalo. V taxíku sa viezla Rosario Achávalová, ktorá mala nastúpiť ako vychovávateľka v rodine Bruna Moraviu. Kachorra si zobrala doklady, odporúčania i všetky veci Rosario a napriek tomu, že je o desať rokov mladšia a nemá s výchovou detí nijaké skúsenosti - naopak, aj jej by sa zišlo pár lekcií slušného správania - sa rozhodne nastúpiť u Moraviovcov namiesto ťažko zranenej Rosario, prirodzene, nie ako Antonia Guerrerová, ale ako Rosario Achávalová. Medzitým polícia bezvýsledne pátra po zmiznutej väzenkyni... (STV)

Paity

Kdyby tam holka pořád neukazovala své nádherné pozadí, krátké sukýnečky a i rozhodně koukatelný výstřih, dal bych odpad! ()

vorry

Normálně bych dal odpad, ale jelikož jsem na to jako malý koukal, hlavně tedy na Natalii :)) tak nemohu jinak než dát 4 hvězdy. ()

Spectre odpad!

Odpadus maximalis!!! O tejto telenovele platí (ako inak) všetko to, čo som napísal pri Divokom anjelovi až na to, že tuto navyše hlavná predstaviteľka trpí schizofréniou a rozpráva sa ehm.. s rukavicou, alebo čo to je.... minimálne to som si všimol počas prechodu cez obývačku do kuchyne, keď bolo toto veľdielo zapnuté. ---- Ľudia, prečo tomu nedáte všetci "odpad!", nech je niekde konečne 0%???? :) ()

Martin_W

Jako malý jsem miloval telenovely a Kachorra patří k těm nejlepším. Nevím proč, ale vždycky jsem měl telenovely nejraději s Nataliou Oreiro.. :-D ()

argentina

Kachorru u nás dávali, jak jsem měla 13 roků, a to byl přesně ideální věk na to, abych se do toho zblázila. Telenovely jsem nikdy nesledovala, v paměti jsem měla jen pár dílů Esmeraldy, a hned mi došlo, že Kachorra je vystavená na úplně jiném konceptu. Dnes, když jsem díky tomuto startu poznala, dá se říci dokonale, tvorbu všech latino zemí a oblíbila si televizi Argentiny, vím, v čem tví nedostatky a přednosti tohoto dílka. Nedostatky jsou především ty, že to byla odpolední telenovela, a to už samo o sobě znamená, že nechtěli dosáhnout kdovíjaké ohromující kvality, ale spokojili se s málem. Jelikož jsem se v televizi nemohla dodívat, viděla jsem tak 40 dílů, dlouhou dobu jsem si myslela, že až se to někdy objeví na netu na stažení, tak si to konečně sjedu celé a budu spokojená. Na stažení v originále se to objevilo konečně minulý rok a pravda je taková, že už mě to teďka nehorázně nudí. Jsem daleko více vybíravá, to je pravda, a kdyby nebylo nic jiného na sledování, tak to určitě zvládnu. On to spíš režíroval Miguel Colóm (Cappuccino), můj oblíbenec, jeden z nej režisérů vůbec (Vidas Robadas, El Deseo, Televisión Por La Identidad a samozřejmě tady ani nemá profil), ale tady tak neměl moc co dělat, ptž to byla typická argentinská telenovela s natahovaným dějem a spoustou klišé. Určitě si vzpomínáte, jak každý díl vždycky skončil rádoby napínavě a pak stejnak o nic nešlo. Ale to k tomu patří. Na druhou stranu je hodnocení uživatelů dosti nespravedlivé, protože cílem novely bylo pobavit a strávit příjemnou chvilku před televizí, s postavami, které si člověk opravdu oblíbí, a čeká, co vyvedou příště, nebo ani tak nešlo o děj, jak o to, jakým způsobem se zachovají, co řeknou. Nebylo cílem vytvořit umělecké dílo, ke kterému by člověk neměl jedinou připomínku. Ale všechny připomínky, co máte k tomuto, jsou jen proto, že jste nepochopili, že to tak natočili schválně a ne proto, že by to neuměli líp. Mělo to být přesně takové a své diváky v Argentině a různě po světě si to našlo. Rozhodně to není nic pod úroveň a nemůžete to hodnotit stejně jako mexické telenovely, které jsou vyloženě debilní. Tady bylo drama, jak romantické tak policejní, ale všechno to bylo vyvažované humorem, zábavnými originálními scénami a bláznivostmi. Herci, i když točí radši večerní novely jak odpolední, se nemuseli za co stydět, taková teta Bernarda, Verónica Llinás, by strčila do kapsy každého, skvělá byla mladá Gimena Accardi v roli Josefiny, a i Pablo Rago, což je filmový herec a telenovelu točí jednou za 7 let. Byl to nejlepší galán Naty, spolu měli opravdu chemii a pro nás, kterým nic neříká Facundo Arana, to byla opravdu skvělá volba. Jedinou herečku, kterou nemusím, je Betina O'Connell, ona podle mě vůbec nehraje a nepracuje s hlasem. Díky dabingu jsem si nevšimla geniálního Pepe Monje, který mě potom dostal v Culpabe De Este Amor. Taky ne Marie Leal, která tu měla docela nudnou, i když důležitou roli řeholní sestry, která se starala o děti z ulice. Tato herečka je naprosto grandiózní, teď, když ji vidím v Alguien Que Me Quiera, se zařadila k mým nejoblíbenějším. Musím zmínit taky Maríi Rosu Gallo, úžasnou Pierinu, která umřela v roce 2004. Měla jsem radši takovouto Naty, jak tu v SMV, tady brala tu romantiku vážně a fakt jsem ji to věřila, v SMV to bylo šílené, absurdní, nechutné. Naty tady nepředvedla kdovíjaký výkon (všímám si v originále, něco je skvělé, něco už míň), ale rozhodně by to bez ní nebylo ono. Vůbec se nestydím za to, že jsem to měla ráda, svoji úlohu to v mých 13ti letech splnilo a je to rozhodně duchaplnější jak spousta jiných věcí, co dávají v našich televizích. Skvělá byla taky hudba, jak scénická, tak všechny písničky, co tam pouštěli, v tomto jsou Argentinci geniální. Když jsem se teď podívala na youtube na videa v češtině, zase se divím tomuto hodnocení o něco míň, ptž ti dabéři mluví jak největší kreténi, nedá se to poslouchat. () (menej) (viac)

Berry odpad!

Recept na sebevraždu: Pohodlně se usaďte v křesle a zapněte si Kachorru.. Pokud vás to nezabije okamžitě, nebo vás to začne dokonce bavit, tak si zajděte okamžitě k lékaři, protože hrozí, že trpíte vážnou psychickou poruchou! ()

matthew.17

Neviem či je práve telenovela pre Kachorru to správne slovo. Pretože ak áno veľa „telenoviel“ by si z nej malo brať príklad. Najväčším mínusom (alebo kladom?? ) bolo, že Kachorra vznikla až po Divokom Anjelovi a fanúšikovia sa nevedeli zmieriť s tým, že tam nehrá ich milovaný Facuu a že Naty už neni zasnívaná služtička. Samozrejme že Divoký Anjel je klasika ale Kachorra stavia na úplne inom základe. Celá telenovela stojí na hlavnej hrdinke, Natalii Oreiro a kombinovania komediálneho a dramatického žánru, ktoré býva často trápne ale v Kachorre sa podarilo na 110%! Scénky ktoré mali byť vtipné, vtipné proste boli a nedalo sa na nich nesmiať, tobôž sa mi ešte nestalo že by som si povedal: „toto je nevydarený vtip, bolo to trápne“ čo zvyčajne pri mnohých seriáloch zvyknem. Tomu pomáha perfektný scenár a hlavne geniálne herecké výkony. Áno niektorí a možno aj fanúšikovia povedia, že Natalia sa moc nepredviedla ale s tým ja zásadne nesúhlasím. Natalia úžasne pracuje so svojím telom a mimikou. V niektorých scénach vzbudzuje záchvaty už len jej žmurkanie, alebo pohľady. Naopak v scénach dramatických jej ten srdečný plač naozaj človek verí. Ďalej je tu obrovská chémia medzi Nataliou Oreiro a hlavným predstaviteľom Pablom Ragom, pretože spolu vytvorili nádherný pár a sledovať vývoj ich vzťahu bolo proste úžasné. Natalia bola v romantických scénach (narozdiel od SMV ktoré sa vďaka Facundovy zase dočkalo väčšieho úspechu u fanúšikov) naozaj presvedčivá, v jej očiach som vedel čítať lásku, nesmelosť aj obavy. Dramatické sekvencie fungovali na výbornú. Narážam napríklad na časti 38 – 44 v ktorých režisér dokonale vystihol strach, beznádej a depresiu. Obavy hlavnej hrdinky a skľučujúci pocit. A tým sa dostávame k ďalšiemu kladu Kachorry. Colom, Miguel Colom režisér je proste génius. To ako pracuje s farbami, charaktermi postáv ktoré ženie do hĺbky a dostáva z hercov maximum pre danú postavu ... To je fakt umenie. Napríklad farebný štýl Kachorry, jej brčkavé vlasy, oblečenie – jej obrovské kvetiny a motýle akosi parodujú klasické hrdinky telenoviel ktoré večne vidíme v kvetinkových šatoch (Rosalinda) a dávajú tým najavo Kachorrinu obrovskú chuť do života, zvýrazňujú jej sebavedomie a v konečnom dôsledku aj atmosféru (k tomu sa dostanem neskôr). Naopak, keď sa Kachorra cíti skľúčená, nešťastná a seriál na chvíľu skĺzne do akejsi beznádeje oblečie si ležérne džíny a bielu mikinu, vlasy stiahne do copu a človek tak vidí v akom psychickom stave sa práve postava nachádza nielen v očiach herečky ale aj na jej výzore. Takto farebne rozdelené sú napríklad aj lokácie (ktoré mi v divokom anjelovy veľmi splývali) Kachorra sa oblieka do športových vecí, chodí v bielej, hnedej a čiernej a celkovo jej bar, ulica takto splývajú, splývajú aj postavy. Naopak akonáhle si Kachorra ofarbí vlasy na červeno a vytvorí si štýl prichádza do domu kde je všetko inak. Steny sú farebné, strop zelený, podlaha žltá a rovnaké je aj farebné rozpetie medzi postavami ktoré naozaj hýria všetkými farbami. Obrovské plus Kachorry sú nečiernobiele postavy. O málokom tu sa dá povedať, že je vyslovene kladný alebo záporný. Veď samotná hlavná hrdinka od prvej časti klame a vymýšľa si v každej vete!!! Potom je tu teta Bernarda, ktorá môže zo začiatku pôsobiť ako klasická záporáčka ktorá začne nenávidieť hlavnú hrdinku z nikomu známych príčin... Lenže sa časom dozvedáme že to tak nie je, že práve ona sa celý život starala o Bruna a jeho súrodencov, obetovala im svoj život a sama pri tom trpela vďaka nezáujmu mužov, môžeme aj počuť ako bola vychovávaná a keď si dá človek dohromady všetko čo sa v telenovele povie, zistí, že je to vlastne žena neskutočne nešťastná, ktorá je neistá a cíti strach vo vlastnom živote a preto sa v cudzom dome snaží ventilovať a chovať sa aspoň na chvíľu ako pani sutácie. Vynikajúca Verónica Llinás by si zaslúžila minimálne nomináciu na Emmy za túto postavu. Kachorra má kopu skvelých postáv a postavičiek, či je to Bruno ktorý bol kedysi zamilovaný a teraz cíti stach, uzatvára sa do vlastnej podnikateľskej ulity a snaží sa uniknúť pred svetom ktorého sa bojí, dobrosrdečná Pierina, záletník Chicihilo alebo sestry psychologičky, prachy-chtivé doktorky Melmanové. Aj keď je telenovela postavená hlavne na komických scénkach, predsa len je tú vážny základ. Kachorra je obvinená z vraždy, snaží sa dokázať nevinu. Preto sú tu úžasne spracované momenty Kachorrinej morálnej dilemy – keď je nútená ukradnúť peniaze aby si zachránila život. Divák sleduje jej obavy, strach, úzkosť keď sa potýka morálka a vychovanie s núdzou, strachom a túžbou po slobode. Málo kto vidí ako dokonale sa Kachorra hrá s ľudskými charaktermi a psychikou postáv, málo kto ocení dokonalé vyprofilovanie takmer každej postavy, alebo už len geniálny soundtrack – tretiu štúdiovku Natalie Oreiro Turmalinu.... Kachorra je úžasná telenovela, ktorá má priam elektrizujúci výboj. Nebuďte slepí a choďte si sami zistiť, že nepíšem len tak do vzduchu a že niečo na mojich slovách naozaj bude. O Kachorre by som toho mohol napísať ešte veľa, lenže radšej si ju idem zapnúť ako o tom len hovoriť. A fanúšikom odkazujem jednu vec. Väčšina z vás dalo tri hviezdičky, Facundo Arana je skvelý herec, Divoký anjel je klasika ale naozaj si myslíte, že je hodný tých dvoch hviezdičiek o ktoré ste Kachorru kvôli nemu ukrátili??? () (menej) (viac)