The Backrooms: Subject

všetky plagáty
Krátkometrážny / Horor
Česko, 2022, 27 min

honajz2

Po takovém tom "nutném úvodu", přišel začátek celého příběhu, který mi přišel naprosto skvělý a hlavně mě fascinovalo, jak tu je celý svět Backrooms využit kreativněji a propracovaněji, než v originále (který jsem viděl, ale nedokážu ho ohodnotit, protože na jednu stranu ho natáčelo vlastně ještě děcko a s tímhle ohledem to je zpracované naprosto úžasně, jenže na druhou stranu je to celé jen tuctové found footage, které má skvělý nápad, ale vůbec ho neumí využít a nakonec se zmůže jen na typický hororový konec a vyvolávání mnoha otázek), jenže po tom solidním rozjezdu se z toho bohužel stalo jen další bezdějové bloudění po chodbách, které se jen na základě toho snaží být neskutečně atmosférické (stejně jako v originálu), ale i když to na mě docela fungovalo, i tak se - a oprávněně - nemůžu zbavit dojmu, že z toho šlo dostat víc a že to šlo určitě mnohem lépe propracovat. Jedna mindfuck scéna působí samoúčelně a celý ten průzkumníkův příběh (resp. pozadí toho, proč do toho projektu vůbec lezl) je málo rozebraný na to, aby pak měl v závěru pořádný dopad. Ale jinak jo, solidně to vypadá, atmosféru to má... jen to chtělo víc zapracovat na tom ostatním. A Peťana stále cením, protože je pár let skoro jediný youtuber, který sem tam natočí nějaký film a fakt se snaží o to, aby to aspoň nějak vypadalo a nebyla to jen póza ve stylu "je fuk jak to bude vypadat, moje fanbase mi to pochválí tak jako tak". Silné 3* ()

Aargh

Na originály to nemá ani náhodou, dost to táhnou dolů hlavně nepřirozeně recitující (ne)herci. Ale i tak na amatérské poměry dobrá práce. ()

Melios

To, že Petr "Peťan" Esterka nie je len typický český YouTuber, ale aj amatérsky tvorca s úžasnou predstavivosťou som vedel už dávno, no tohtoročný Halloweensky špeciál prekonal všetky predchádzajúce projekty. Jedná sa o krátkometrážny film na motívy slávnej internetovej creepypasty o liminálnom, tajomnom priestore, rozdelenom na jednotlivé úrovne, kde neplatia žiadne zákony prírody či logiky. I navzdory tomu, že sa jedná o viditeľnú inšpiráciu známej verzie z kanálu Kane Pixels, dokázal Peťan do svojho projektu vzniesť svoju vlastnú esenciu, ktorá z projektu nie len srší, no priam ho povyšuje na úplne novú úroveň. I s nulovým rozpočtom a väčším zameraním sa na reálne zábery dokázal priniesť podívanú na svetovej úrovni. "Mockumentárne" filmy tento chlap skrátka vie. Srdečne odporúčam. Film sa dá zhliadnuť tu: https://youtu.be/_iLtMb2RADQ ()

borec999

Peťan potvrdzuje, že sa definitívne vo svojej kariére Youtubera posunul (z natáčania puberťáckych streamov PC hier v podnapitom stave) - jeho séria krátkometrážnych hororových dokumentov to dokazuje a aj Backrooms je na amatérsku produkciu znova natočený kompetentne a na úrovni originálnej predlohy. A presne na úrovni orginálneho kraťasu je aj moje výsledné hodnotenie. 55% ()

Johny M.

Nečekal bych, že česká verze Backrooms bude lepší než originály. A navíc už teď konečně vím, kam se poděl můj modrej mončičák... ()

JerryMalfoy97

Tady je nádherně vidět čistá láska k tomu co Peťan dělá. Neskutečně propracované, dobře vypadající CGI, i poměrně zajímavá dějová linka. Skvělá práce jako vždy. Za mě 91% ()

Martin86

Hororová nálož! Je super vidět, že Peťa a stále baví tyto videa tvořit a dává do nich všechno. Za mě paráda a jasných 5/5, jen tak dál! ()

Draconian

Petrovi hodně fandím a doufám v další filmy. Líbí se mi, že kromě humorných videí na YT je schopný udělat vždy něco vážnějšího a umělečtějšího. Backrooms v jeho podání je hodně povedenou podívanou. Samozřejmě dalo by se do toho štourat, ale na amatérskou tvorbu je to doslova pecka. ()

Destoroyah

Nemôžem uveriť tomu, že pri tomto filme som sa naozaj aj pár krát fakt vystrašil. Peter Esterka vytvoril naozaj niečo geniálne, a to aj ako horor. Atmosféra je tam urobená fakt super a aj príbeh je dosť zamotaný a to je na tom to divné a strašidelné. Keďže je The Backrooms taký trend (hlavne začiatkom roku 2022) tak prečo neurobiť taký dobrý krátky film u ktorého som sa aj trocha bál. Možno by som tomu vytkol aj CGI na začiatku alebo aj prevedenia dialógov ale to je všetko. Podarený film. HODNOTENIE: 8/10 ()

vinducha

Na mladého amatéra hodně slušná práce  .  Otázkou je , jestli nebo až někdy dostane peníz a bude mět splodit něco , co bude muset mít aspoň hoďku a čtvrt, jak to dopadne. Na té půlhodině je to přeci jen těžší něco pokazit. ()