V budoucnosti, kdy urbanistické městské čtvrti přerostly v mega města bylo třeba upravit právo tak že jediný člověk měl zákonodárnou i výkonnou moc: Soudce. Soudce Dredd je oblíbená hlava nad městem Mega-City Jedna. Ale proti soudci se postaví maniak Rico s ďábelskými úmysly... (oficiálny text distribútora)

JimiH

Docela dost hloupoučké, ale díky Stallonemu překvapivě snesitelné. Co ovšem film táhne nesmírně dolů není ani tak jednoduchost scénáře a béčkovat, jako spíše účast Roba Schneidera, nejnesympatičtějšího komika hollywoodu. ()

Pořez

No čekal jsem horší zábavu, ale i přes mírné překvapení v trikovém provedení se nemohu zbavit dojmu zvanému "déjá vu". ()

Torgal

Je to debilita, no aspoň zábavná. O deji nemá cenu hovoriť, ten je spolu so zápletkou a všetkými zákonitosťami "Megacity" primitívny. Kulisy aj triky tiež za tie roky riadne zostarli, ale vcelku so cťou. Hlavnou devízou filmu je Stallone a jeho drsňácke hlášky spolu s Robom Schneiderom, ktorý tu zdanlivo nemá čo robiť, ale Slyovi zdatne sekunduje ako jeho priposraný protipól. Výsledkom je zábavná jazda na ktorej sa dá baviť od začiatku do konca. 5+/10 ()

Mandalorian

Co se čeká od filmu podle komixu ??? Vážnost ? Silná zápletka nebo složitý příběh a děj ?? Ne. Naopak: Dost nadhledu, špetka humoru, jasně kýčovitý scénář a spousta zbytečně pózujících scén. Těch bylo v tomhle filmy skutečně děsně moc. Tak moc, až to bylo nezdravý a štvalo to. Rob Schneider si zasloužil víc prostoru, protože byl vynikající a perfektně bavil. Celé to nadlehčoval. Měl tam být víc. A Stallone ? Umí hrát jenom jedním způsobem a ten zrovna tady nebyl na škodu. V závěru mi příjde optimální: 60%. ()

Kingjiri

Tolik negativity okolo Dredda vážně nechápu. Mně prišel jako fajnovej akční komiksovej film s příměsí "osmdesátkový" atmosféry - od toho se taky odvíjel jednoduchej příběh i jeho přehnanost. Kostýmy spolu s trikama nebyly vůbec špatný a velkej rozpočet byl rozhodně vidět. Stallone byl v roli Dredda fakt cool, stejně jako Schneider v roli zlodějíčka a oba si párkrát slušně zahlásili. Já se téměř vůbec nenudil a slušně jsem se pobavil. V rámci komiksovejch béček rozhodně jeden z nejlepších, čtyři slabší hvězdy. ()

Stíba

Tenhle flák mám prostě rád. Pětaosmdesát minut futuristické akce přesně v tom stylu v jakém nám byla už od 70. let v mnoha béčkových akcích předkládána. Pro mě je tady ale celé to prostředí špinavých ulic plných pouličních gangů určitě lépe vykreslené než třeba v trilogii Robocopa nebo mnoha dalších filmech. Zkrátka přímočará svižná akce s charismatickými protějšky a hlavně správně drsným a chladným Soudcem Dreddem. Klasa. ()

Jakubik

No kostýmy a kulisy celkem ujdou. Obsazení je taky celkem sympatický. Ale ten důležitý zbytek je poněkud nezajímavý. Lehkej podprůměr své doby. Škoda…stačilo trochu máknout na scénáři a režii a mohlo být vše jak má… ()

Drom

Chudák Sylvester Stallone , co si sliboval od týhle koniny? Když někdo vezme kostýmy že seriálu Power rangers, nepoužitý záběry z Matlocka a každou sudou stránku scénáře Demolition Man, nemůže to dobře dopadnout ani přes (na svou dobu) ucházejíci vzhled. Trapně předvídatelné, směšně drsňácký. A jako bonus má Dredd (a jeho sterilně klasická buchta) po boku otravnýho dementa. Asi měl divákovi odlehčit od té náročné podívané a nechat ho zasmát. Já se teda nesmál. Tak děcka hurá do hračkářství, viděl jsem tam úplně stejný plastový brnění! ()

ludva10

Vůbec nevím, jesli jsem tento film viděl včera poprvé nebo už někdy v minulosti. Pokud už dříve, tak se ani nedivím, že jsem na něj úplně zapomněl. Tak hrozné sci-fi jsem už dlouho neviděl. Děj prakticky o ničem, scény většinou komické a Stalon mě teda také vůbec nepřesvědčil. Takže bohužel .... ()

cure

Ptákovina, ktorá nie je ani vtipná, ani napínavá. Keby ju natočili v 80 rokoch bolo by to možno za tri, ale takto jedna hviezda za Stalloneho a druha za Cure v záverečných titulkách, aj ked ta kombinacia moc dokopy nepasuje. ()

Solly

Tak to je zase blábol :( Není to sice úplně neskutečnej odpad, ale podruhý bych na to koukal pouze pod pohrůžkou násilí! ()

chlebos

Totalitni nadvlada a obrovska mesta je super myslenka ale... Kostym od versaceho je pekny ale.... Stallone v hlavni roli ok, film musi mit hvezdu ale... Vsechno ostatni je tak smutne, ze jsem neveril vlastnim ocim. Takhle nejak by dopadlo Brazil pokud by Gilliam tocil akcni film coz by ho asi nebavilo a byl pernamente zhulenej. Fuj desiva sracka ()

Ingwio

Ta vyprava je fakt super,sceny naozaj uchvatne..akurat je to proste strasne blbost,na ktoru nesmiete pozerat pohladom kritika,lebo by to tie 3* nepobralo..ale ked sa pripravite na akcne sci-fi,ktore treba brat s hodnou davkou nadsazky,tak si ten film mozete uzit.. ()

Trixi

Tak jsem se na tenhle film těšila a ono nic. Výkon Sylvestra Stalloneho v roli drsného a nekompromisního soudce se mi líbil, ale příběh jako takový už né. A Versaceho kostými taky nejsou bůh ví jaké. ()

Dredd – věčný potížista?

Dredd – věčný potížista?

10.10.2011

Dotáčky, přetáčky, producentský sestřih, naštvaný režisér, zmatený výsledný produkt. Vzpomínáte? Tohle všechno provázelo vznik Stalloneovy komiksové adaptace Soudce Dredd z poloviny 90. let. Osud má… (viac)

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“

15.05.2010

Kultovní komiks ze stránek britského magazínu 2000 AD Soudce Dredd se už jedné filmové adaptace dočkal. I přes na svou dobu vysoký rozpočet a trefně vybraného hlavního představitele šlo o propadák,… (viac)

Komiksové reparáty

Komiksové reparáty

24.12.2008

Těžko říct, jestli za to může Nolan a jeho veleúspěšný restart Batmana. Každopádně Hollywood se teď vrhl na spoustu komiksů, jejichž filmové verze vznikly ani ne před dvěmi dekádami. A slibuje nové,… (viac)