ESPN Films

Dokumentárny / Športový
USA, (2011–2015), 16 h (Minutáž: 40–110 min)

Josh Brolin (rozprávač), Peter Coyote (rozprávač), Ice Cube, Michael Jordan, Morgan Spurlock, Howie Long, Gary Stevens, Chuck D., Roger Goodell, David Falk (viac)

Recenzie používateľa neoBlast k tomuto seriálu (4)

The Fab Five (2011) (E01)

[Komentář k dílu The Fab Five] Významná pasáž je hodně příbuzná předešlému dílu Pony Excess ze série 30 for 30, tentokráte ale basketbalový tým byl zapleten do pay-for-play skandálu. Film se točí okolo pětice talentovaných hráčů, která pobláznila nejenom příznivce Michigan Wolverines. Sympatická parta se silným kulturním dopadem až za hranicí sportu, plus konečné skandální fiasko sice tvoří pěkný filmový oblouk, ale nějak jsem se nenaladil a spíše se nudil.   60 % ()

Catching Hell (2011) (E02)

Jeden z nejsilnějších dokumentů ze série 30 for 30, zachycující moment, jeden jediný moment, který změnil život konkrétnímu fanouškovi. Steve Bartman, fanoušek chicagských Curbs omylem zasáhl do důležitého zápasu v roce 2003 a "paralyzoval" svůj oblíbený baseballový tým. Hlavně média na něj seslala hněv davu, i svalila všechnu vinu... Výborný příběh, který pečlivě analyzuje profík Alex Gibney (zajímavě rámuje sílu okamžiku s příběhem Billa Bucknera). Nejspíše jste vždy přemýšleli jestli se něco podobného někdy stalo, jaké by byly důsledky... může se to stát i vám?   80 %  ()

The Real Rocky (2011) (E06)

Z dokumentární série 30 for 30. Tohle je voda na mlýn pro fanoušky právě z čsfd. Propojení sportovního a filmového světa je přece něco tak lákavého. Opravdu Stallone vytvořil svého Italského hřebce na základě skutečné předlohy? Podle jeho výpovědí i rozsudku soudu to tak bylo a není o čem diskutovat, ale toto je dokument z pohledu toho "skutečného" Rockyho. Boxer Chuck Wepner odvypráví sám téměř celý příběh. Bez ohledu na okolnosti za jakých Stallone převzal jeho životní cestu, my, filmoví fanoušci, musíme být vděční za tohoto Davida co vyzval Goliáše (Aliho)... a nechtěně nám dopřál jeden z nejsilnějších filmových příběhů všech dob.   70 % ()

Magic Johnson: The Announcement (2012) (E11)

Ze série sportovních dokumentů 30 for 30. Magic Johnson oznamuje, že je HIV pozitivní. Během dokumentu zpytuje svědomí a je to tak trochu nuda. Někteří se bojí, někteří ho stále milují. Uslzená osmdesátimunutovka, která originalitou zrovna nesrší, ta nejhorší verze průměru. Přitom třeba podobný 26. díl o Timu Richmondovi zpracoval podobné téma zajímavě.   50 % ()