Temperamentný Don Andrea Baldazar jako Baldi se má oženit s krásnou Phoebe Ann Naylor. Jejich svatbu přeruší dramatické události a začíná děj plný šílených zápletek. (oficiálny text distribútora)

Shorty_

Nejsem žádnej fanda westernu ani Delona , ale tohle je podle mě nejlepší western a zároveň nejlepší Delonův film, kde mě osobně naprosto dokázal ze je to Pan herec... Něco tak vtipného se jen tak nevidí , nechápu proč je na csfd tento film víceméně "neobjeven" :( Z tohoto filmu mam téměř více oblíbených hlášek a postav než ve většině ostatních. Kdo se chce pořádně zasmát a pobavit tak vřele doporučuji !!! Edit - 25.12.09 ... Zakoupil jsem film na DVD ihned po jeho nynějším vydání, a mrzí mě že neponechali původní povedený dabing bývalé TV Premiéra. Dvojici hlavních představitelů sice dabují opět stejní dabéři. Bohužel překlad je o něco jiný a ostatní mnou zcela zažité postavy a jejich nově zvolené hlasy mi moc nesedí. Narážím teď zejména na Kronka. ()

honajz

Westernová parodie spíše ve stylu spaghetti, v níž si vedle sebe s chutí zahráli Dean Martin a Alain Delon.   Španělský vévoda má koncem 19. století těsně před svatbou s hezkou Američankou, když do domu vtrhne její bývalý snoubenec se svou kavalérií. Dojde k velmi nešťastné nehodě a vévoda musí prchat. Do Texasu, který ještě není členským státem Unie. Protože však je uvyklý spíše jemnějším móresům, bude t mít poněkud těžké. zvlášť poté, co potká dva dobrodruhy, kteří hledají nějakého "obětního" troubu na cestě přes území Komančů. Snímek si nedělá větší ambice než pobavit. Což mu jde, a dokonce inteligentně. Množství narážek ("Tady v Texasu jen tryská ta černá voda všude, ani krávy se tu pást nedají, to máme blbý...") a mrkání okem na diváky svědčí o nadhledu tvůrců a z nadhledu se pak jejich počin dá brát jako příjemné zpestření týdne, na něž se kupodivu hned tak nezapomene. Dokonce i Alain Delon překvapuje a dokazuje, že umí hrát - jeho kreace naivního španělského mladíka není sice stoprocentní, ale uvěřitelná. Jsou zde i dvě pohledné ženy a minimálně dvě tak trochu odhalené scény, takže i divák hambář si přijde na své. :-) Disk je mizérie. Načíná jej protipirát a dvě upoutávky, tři další najdeme v hlavním menu, jinak se bonusy nekonají. Menu je statické. Obraz u filmu nevyčištěný, s kazy filmového pásu, a nejvíc mne dožraly překlepy a chyby v českých podtitulcích ("nanávidí vás", "babtista", záměny 2. a 4. pádu u zájmen, velká písmena u přídavných jmen).     Publikováno: 28.12.2009 ()

MM_Ramone

Priznám sa, že zo začiatku som bol trocha sklamaný a mierne rozčarovaný. Chcel som si totiž pozrieť nejaký starší seriózny western, ale namiesto toho sa mi začal pred očami rozvíjať akýsi bláznivý príbeh z divokého západu. Zabudol som teda na drsný western a naladil sa na komediálnu nôtu, v ktorej sa tento snímok nesie. Komické situácie, vtipné hlášky, odľahčená zábava. Plus charizmatický Dean Martin a mladý sympatický Alain Delon v hlavných úlohách. Nakonec som sa pri tom celkom dobre pobavil. *** ()

Pitryx

Skvělá komedie se spoustou hlášek, hlavně tedy Krankových. Je zde i vizuální humor, takže je to opravdová zábava se vším všudy. Pan Delon je skvělý a postava Kranka neustále oživuje děj, když se na chvíli zklidní. Záporů moc snímek nemá, mimo občasné hluchoty způsobené jako vždy přítomností žen. Takže doporučuji ke zhlédnutí. 70 % ()

OG_Swifty

Tak jsem si říkal, že to bude taková mírně podprůměrná westernová komedie, a byl jsem nakonec mile překvapenej. Charismatický Dean Martin s Bishopem (hrajícím indiána!) byli hlavní tahouni (oficiálně nikoliv, ale pro mě byla tahle komická dvojice nejvýraznější) a Delon hrál gentlemana-debila ze Španělska, nutno říct, že taky dobře. Zatímco úvod naplňoval moje očekávání průměrnosti, po příchodu debilních komančů nastala ta pravá zábava. Nespočet komediálních scén s postiženým synem náčelníka bylo svěžích a "zraněný" Martin stál taky za to. Nakonec tedy nad očekávání - příjemných 70%. ()