Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

okkac

Po technické stránce a akčních scénách samozřejmě zaostalejší než dvojka, přesto je pro mne oblíbenější. Hlavně kvůli temnější atmosféře, hodně ukázek z budoucnosti a Arnoldem jako záporákem. ()

Havelinka

Je to kultovní film a role Arnolda Schwarzeneggera jako zlého Terminátora, který se pro příznivce kategorie Sci-fi filmů nikdy neomrzí.Výborná práce režiséra Jamese Camerona, který již od Terminátora začal točit kvalitní filmy.Pro mě je tento film legendou, kterou jsem si kdysi poprvé užil jako pubertální chlapec na videokazetě asi na 5O-té kopii s dabingem jednou osobou, ke kterému se vždy rád vracím. ()

panMartin

James Cameron se tímto hitem vyhoupl mezi režisérská esa. Jako kluk jsem sjížděl jedničku Termixe na starý vojetý VHSce. První Terminátor je už naprostá klasika, kterou by měl povinně zhlédnout úplně každý filmový fanoušek. Nestárnoucí sci-fi akční podívaná, která se bude vysílat léta letoucí. Drsný Arnold Schwarzenegger, který je pro takovéhle role jako stvořený. Michael Biehn, Linda Hamiltonhrají,taky hrají jak nejlépe dovedou. Je opravdu málo filmů, které z poměrně jednoduché zápletky dokážou vytřískat tolik napětí a husté atmosféry. Tohle viděl snad každý a pokud ne, tak by to měl hodně rychle napravit. ()

Nivenx

Nádhera. Jen když už vidím plakát nebo obrázek z prvního dílu Terminátora vybaví se mi ta prefektní hudba a drsnej pohled Arniho jako robota, což nemá chybičku. Pointa jako taková není nějak vyjímečná, ale v tomto provedení je naprosto skvělá a až po dalších dílech se ten první pořádještě doceňuje, jelikož takový nápad má obrovský potenciál a další režiséři mají velkou svobodu si to upravit podle svého a příběhovou linii překopávat. Z mého pohledu jde rozhodně o jeden z nejlepších scifi co kdy vzniklo. 90% ()

vesper001

Kolos s obvodem bicepsu větším, než je obvod mého pasu, úsporným komunikačním režimem a rakouským přízvukem, pronásleduje přes hory a doly ženskou, která není nijak zvlášť krásná, chytrá ani schopná. Jenže i přes tenhle mírný nepoměr sil se to ne a ne povést, a tak plechoun alespoň inhumuje všechno, co se pohne, a generuje hlášky, které se staly historickými výroky. „Fuck you, asshole!“ ()

Radiq

No nevim, ale podle mě hrozny béčko... Ve své době to byl možná nářez, ale dnes někoho může oslovit jenom ten nadčasovej děj. No ale nadčasovej - cestování časem pro mě nikdy nebylo nadčasovy, protože mu nevěřim. Navíc 80. léta z toho prskaj všema směrama, hlavně háro škaredé Lindy Hamilton nebo strašná hudba, ale tak celkově. ()

misulka03

Těžko se mi hodnotí film z oblasti, která mě témě vůbec neoslovuje. Jsem si vědoma toho, že je to perla kčního filmu a sci-fi, která je na svou dobu excelentní. Ale mě tyto filmy nebaví. Zřejmě bych neměla mít právo ani tento film hodnotit, ale pro své srovnání je to nezbytné. Na tehdejší dobu však musím ocenit propracovanost i dramatičnost. Asi chápu, proč je tato série tak oblíbená, přesto do mého vkusu to nesedí. ()

Mylouch

Jako člověku, který neprošel VHS-kovým kvasem devadesátek, mi tahle osmdesátková setba v sci-fi-akčním úhoru už moc neříká, a to ani filmařsky. Ten pán se zaměřovačem mi byl od začátku nesympatickej a až MILF-jízda k mezím pružnosti materiálu navodila tu atmošku ( přiživovanou i ♫ syntezátorovým strašením ). ()

dr.fish

Parádní přehlídka oblečení a účesů let osmdesátých. Myslím, že to byla jedna z nejstrašnějších módních epoch lidstva. Jinak film samotný se bere natolik vážně, že ho musím brát vážně taky. Vcelku tedy jen polozábavný akčňák, kterému by trochu legrace a nadhledu neškodilo. Tak se to ale tehdy holt netočilo. 60% ()

Decker

James Cameron vyvracuje zabehnute pravidlo ze prvni dil je nejlepsi, avsak opak je u Terminatora pravdou. Jiz tak skvely prvni dil o nekolik let pozdeji prekonal Terminator 2, ktery se tak soucasne stava nejlepsim Arnoldovym filmem. ()

fantoci

Dnes je to už kultovní film a svým námětem v podstatě originální. Měl i své kouzlo, když jej člověk sledoval na videu namluvený pouze jedním hlasem. ()

chelseaman22

Bohužel, mne tento snímek z dílny Jamese Camerona nikterak nezaujal. Na druhou stranu, musím ocenit snahu o efekty, jež v 80. letech nebylo snadné ztvárnit. Nadchla mne úvodní scéna, v níž demoliční stroje robotů přejíždí (a tím drtí) lidské lebky. 80% ()

Estrellita

Nesnáším Schwarzeneggera, ten jeho ksicht... Ale tady mu to prostě sedí. Hodí se mu ta jeho herecká topornost - stroj se může chovat jako stroj, no ne...? A film je to opravdu slušnej. Jenom ty triky a efekty jsou prostě pro mě zlo... 80% ()

LeoH

Zjišťuju, že moje shovívavost vůči osmdesátkám s uplývajícími léty dostupuje nebývalých výšin, ba přerůstá ve zvrácenou fascinaci. Ono patnáct je člověku jen jednou, a když je to náhodou zrovna v roce 84… Tenkrát to tak nevypadalo, ale Terminátor jsou osmdesátky v kostce – strach z techniky, mesiášský mýtus, divná hudba, divné účesy, všeobecná tíseň i opatrná naděje, že budoucnost se nakonec vyvrbí dobře. Laciné masky a triky si dodnes zachovávají důstojnost, snad že viditelně kašírovaná tvář a trhané pohyby dávají u vraždícího robota smysl. A atmosféra, napětí i vypjatá romantika pořád drží víc než fest. — Teď koukám, že toto je mé zdejší 666. hodnocení. Jak případné. ()

Motinski

Arnie v úlohe vďaka ktorej si ho navždy budem pamätať a ktorú u mňa nikdy nedokázal prekonať. Cameron natočil jeden z najnekompromisnejších sci-fi filmov aké som kedy videl. Hlavný zabijak je tu vykreslený ako synonymum pre nemilosrdnosť a agresiu a ajkeď zápletka súvisí s cestovaním v čase, nejde tu v prvom rade o efekty. Toto je hunt-film na Sarah Connorovu, intenzívny triler s legendárnymi scénami (hlavne tá na policajnej stanici), tichou atmosferou a soundtrackom čo vyvoláva strach. ()

Remivsremi

Přímočarý, akční film, který se ani na minutu nezastaví a jde si jasně za svých cílem. Tvůrci, maskéři a všichni lidi za speciálními efekty se tady činili. Legenda se zrodila a ve dvojce předvedla ještě větší spektákl. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)