Podaří se indickému agentovi vyzrát nad zrádcem z vlastních řad, který chce zemi zničit? Bude krásná Rubina (Deepika Padukone) požehnáním či zkázou? (cerdax2)

Aljak

Ach jaj. Po scenáristickej stránke to bolo síce celkom fajn, ale tie prehnané vizuálne efekty s extrémnou akčnosťou pri každej príležitosti mi za každým dokážu znechutiť aj relatívne dobrý príbeh. A presne toto bol ten prípad. Toto bolo niekoľkonásobné prekročenie mojich limitov, a to nezachráni ani Shahrukh, ani Deepika, a dokonca ani vsuvka so Salmanom (hoci si viem živo predstaviť tie ovácie v indickom kine, keď sa tam zrazu Tiger objavil). Ako sa vraví: To muselo dát příšernou práci (a zvyšok snáď poznáte). Nuž, ale ako vidím, ostatným sa páčilo. Za scenár a niektoré fajn scény s dobrými hláškami, aspoň 2* ()

rikitiki

SRK strhal okovy romantických komedií a jako napumpovaná korba se vrhl na akčňák, kde je akce tak přepálená, že není určena k ničemu než čiročiré zábavě. SRK v pozadí explodujícího vrtulníku běží po střeše vlaku, který padá do rokle. Zázemí hlavní hrdinky odhalí už v první scéně výrazné náušnice, které nosí (co asi čekat od holky, která má v uších zlaté hady?). Klaďas a Záporák bojují na střeše auta za prudké jízdy a neruší je nic než lehký vánek, který si sexy hraje s jejich vlasy......   Dojde i na indickou hrdost a nacionalismus. Milostný vztah roztomile reflektuje indické zbožné přání, jak by měly vypadat indicko-pákistánské vztahy.  SHRNUTÍ: Když se do toho SRK obuje, tak je mu tenhle svět malý. ()

Wacoslav1

Moje druhá zkušenost s Indickým akčním filmem. Už po té úvodní sekvenci mi bylo jasný, že akce bude totálně přehnaná. To by mi nevadilo, ale problém je, že je plná různých cool zpomalovaček a dalších nesmyslů který nemusím a taky díky tomu, že je z větší části digitální tak působí úplně odtržená od reality, ale ok abych jenom nepíčoval tak pár nápadů je byť nereálných, ale zase poměrně originálních navíc záporák Jim mě docela bavil. Takže co s tím? No znovu už to asi neuvidím, ale ten neutrální průměr na to dám.55% ()

darkrobyk

Mix Bonda a MI má skvělý vizuál a úžasnou fantastickou akci. Tím myslím, že většina akce je reálně nemožná, vrcholem je asi útěk po řítícím se vlaku. Ale pokud na tohle divák přistoupí, a v uvedených vzorových sériích to rovněž není nic výjimečného, pak se bude bavit. Rozličné lokace, zbraně a vychytávky - Bond měl létající křeslo, tady už jsou to trysková křídla z comicsu, jistě uspokojí fandu špionážních akčních thrillerů. Většina postav je nesmrtelných, což je logické, protože pokud by šly po jedné ráně k zemi, film by rychle skončil. Mezi nejzajímavější lokace patří Moskva, Dubaj byla trestuhodně nevyužita. Khanovi lze jeho fyzičku jen tiše závidět, mám tedy na mysli hlavně muskulaturu, se kterou snad nepomáhal počítač tak, jako v rámci akce. Agentka Rubina je šťabajzna k nakousnutí, co samozřejmě předvede, jak se ženské zbraně používají. Heslo v tomto filmu - nevěř nikomu - je až příliš pravdivé. Pro mne jediný minus filmu je dlouhá stopáž. Veškeré žvanění bych vystřihnul a byla by to jízda od začátku až do konce. A protože Indové rádi zpívají a tančí, máme tu i dva řízné videoklipy, z nichž první připomene klip Kylie Minogueové (Slow) válející se s komparsem na pláži. Ale jo, slušná oddechovka. ()

Fr

JEN SLABÍ POKLEKNOU, PATHAANE. NIKOLIV VOJÁCI. A TEĎ NÁS TENHLE VOJÁK PŘINUTÍ PADNOUT NA KOLENA? MUSÍŠ TOHO ŠÍLENCE ZASTAVIT!“…  Indická Mission Impossible má jedinou smůlu: přichází brzy po „RRR“ a zároveň se čtvtým Johnem Wickem. Na druhou stranu my, akční fandové máme, máme filmový hody! S Wickem to srovnávat nebudu, ale s RRR úplně v pohodě, byť je každej film jinej. Tady překročíme hranice Indie a navštívíme (i akčně) Moskvu, Paříž, Dubaj… takže je vidět, že Indové vzali ty agentský hrátky opravdu vážně. Sice se občas povídá, ale dá se to ustát. A nikdo se nesere s vysvětlovačkama typu – „kde kurva najednou vzala ty brusle?“ Hodně věcí se řekne rychle a jednoduše, takže pro film další plus. Zaznamenal jsem asi jen dvě písničky, nikdo tady není idiot a žádná postava dementní…. to, že nikdo nikoho netrefí, neřešíme už od časů Komanda, takže… Spokojenost! Ať žije Indie!‘ (ty vole, je to jen film!)     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jde mi o Kašmír. 2.) Rád poznám chlápka, co pošle pěstma k zemi barák.  ///  Thx za titule „Lomri“.                 PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  ****  NAPĚTÍ  * ()

• Hudobný videoklip z filmu k piesni "Besharam Rang" vyvolal ešte pred uvedením filmu veľkú kontroverziu. Dôvodom bola šafranová farba bikín herečky Deepiky Padukone. Šafranová farba je považovaná za symbol hinduizmu. Preto boli na Deepiku Padukone a Shah Rukh Khana podané sťažnosti za poškodenie náboženského cítenia a tiež sa objavili výzvy na bojkot filmu. (Michal74)
  • Ve filmu vystupuje agent s označením Tygr (Salman Khan), přičemž sehraje důležitou roli při záchraně Pathaana (Shah Rukh Khan). Tato postava má svoje vlastní filmy, jde tedy o speciální cameo. Stejně jako ve filmech Krycí jméno Tygr (2012) a Tiger Zinda Hai (2017) ho i zde hraje Salman Khan. V těchto filmech je Tygr hlavní postava, která se zamiluje do agentky Zoy, což ve filmu Pathaan zmiňuje Joe, když se svým protivníkům vysmívá. (Martrix)