Lady Snowblood

• Japonsko Šurajukihime (viac)

Sayo se stala očitým svědkem přepadení a zavraždění svého manžela a synka, sama pak byla útočníky krutě mučena a několikrát znásilněna. Naplněna nenávistí a touhou po pomstě za své utrpení se vydala na cestu, na jejímž konci měli být všichni její nepřátelé do jednoho mrtví. Naneštěstí pro ni byla již po prvním aktu odplaty umístěna do ženské věznice, a její plány tak naznaly náhlého obratu. Touha po spravedlivém zadostiučinění byla ale tak neukojitelná, že ve vězení zplodila dceru Yuki, jež se měla stát dalším vykonavatelem její msty. Sama Sayo ale při porotu umírá a malá Yuki následně podstupuje tvrdý bojový výcvik a výchovu, jež ji učí, že jediným smyslem jejího života je náležitě krvavě pomstít zkázu své rodiny; po takřka dvaceti letech nelidského drilu se Yuki konečně může vypravit uskutečnit přání, za něž její matka položila život. Japonský snímek SHURAYUKIHIME se stal hlavním inspiračním zdrojem pro film KILL BILL (2003) amerického režiséra Quentina Tarantina. (kiddo)

ICTS

Kultovní film z japonské kinematografie, který znázorňuje, že pomsta nebyla nikdy tak sladká. Udržuje lstivý humor a pocit, že se jedná o speciální snímek. ()

crackonosh

Hodnocení Lady Snowblood je dvojsečné stejně jako pomsta její hrdinky. Příběh je slušně vystavěný, dramatický a obsahuje několik originálních prvků, ale na druhou stranu mu značně ubližuje nezvládnutá filmová řeč, která se projevuje špatnou prací kamery a prachbídnou "choreografií" bojových scén. A tak je Lady Snowblood silná jen v některých momentech, zvláště tehdy, podkresluje-li obraz uhrančivá titulní píseň. Škoda, mohl to být opravdový hit. ()

markotter

Na tenhle film jsem se moc těšil a popravdě řečeno jsem byl zklamán. Už sice vím, kde bral Quentin Tarantino inspiraci ke Kill Billovi, ale jinak jsem se většinu filmu spíš nudil. Některé originální bojové scény to zas až tak moc nevytrhly, protože jich tam bylo oproti mému očekávání dost málo. ()

Tamten

Film o dívce Yuki, jejímž jediným životním cílem je pomsta, byl hlavním podkladem pro Kill Bill, který z něj přebírá nejen základní dějovou myšlenku, ale i spoustu dalších věcí (dělení filmu do kapitol, krvavé efekty, hudbu, atp.). Ve filmu sice nepotkáme velkolepé akční scény, o to skutečnější je však samurajské zabíjení jediným sekem. ()

Wencek

Výborně zpracovaný a vizuelně povedený samurajský film o pomstě doprovázený vinikající podmanivou hudbou. Myslím že Tarantino se má ještě co učit. ()

nightday

Musím být přísný. Dramatické to rozhodně není. Spíše komicky násilné, místy absurdní nebo nedotažené. Jako byste poprvé pekli buchtu. Ne moc chutné, ale stravitelné. A Tarantino ze stejného těsta (až) po 30 letech upekl buchtu jako od babičky. Před 30 lety to musela být opravdová pecka. Rozhodně to není nudné, jak tady někteří tvrdí. Lady Snowblood je rozdělený na 4 kapitoly a s každou kapitolou film graduje. Ve 3. kapitole začínají jatka a pokud jste ve hře Mortal Kombat nevěřili, že lze jedním švihem ufiknout půlku těla, tak úžasná Meiko Kaji (škoda toho hysterčení na konci) vám dokáže, že to možný je. 70% ()

Mik_e

Teprve až po shlédnutí Lady Snowblood dostane Tarantinův Kill Bill Vol.1 tu správnou šťávu. Akční béčko, galony kečupu cákajícího až na diváka, ústřední motiv pomsty, a nádherná truchlivá píseň Shura no hanna od Meiko Kaji. Klasika... ()

Petus

Japonci mají holt zvláštní smysl pro drama, nicméně nemůžu říct, že by mi tento způsob vysloveně nevyhovoval. Ostatně příběh ženy, která pomstě zasvětila svůj život, resp. byla jí zasvěcena ještě před svým narozením, bez možnosti volby, bez možnosti žít obyčejný život, bez nároku na ty nejobyčejnější lidské pocity, je sám o sobě neskutečně silný. Stejně jako těch pár kapek rudé krve na panensky bílém sněhu jako alegorie na život ženy poskvrněné a osudem předurčené již při svém početí. ()

darthhokro

Konečně jsem si udělal čas a zkouknul jeden z filmů, co inspiroval Quentina Tarantina, k natočení Kill Billa. Co budu povídat, má to spád, akci, docela i příběh. Hektolitry krve, usekané končetiny, rozpůlená těla, k tomu nádhernej vizuál a hudba. Za 5. a jdu mrknout na dvojku :) ()

Knor

Skvělej film, stylovej, prostej a jednoduchej o krvavý cestě pomsty. Tý holce se prostě musí fandit, jde z toho trochu ta dobová naivita, ale co, když je to hlavně zábava a to jako hodně krvavá :-D. Už úplně chápu Quentina a jeho Kill Bill je mi po tomhle filmu ještě bližší. ()

pekas

Jedno ze zklamání, co na tom, že zde hledal inspiraci Tarantino. Vše je strašně hloupé - souboje, hudba, scénář. Tryskající krev z každé rány jako ze zahradního rozprašovače mi vadila. Ne, tomuto kousku asi další šanci zaujmout mě nedám. ()

Pauliee

Ja nemôžem uveriť, že to bolo natočené v roku 1973! Pre mňa je to rozhodne nadčasové dielo s množstvom perfektných prvkov, ktoré neskôr používa aj Tarantino. Silný príbeh, v ktorom ide len a len o pomstu hlavnej hrdinky, ktorej zabili otca a brata, a po znásilňovaní aj jej matku. "Dieťa podsvetia" musí zabiť troch ničomníkov, ktorý sa postarali o smrť jej rodiny. Jej cesta je dlhá a žije len pre pomstu. Skvele tu vyzerá krv ako krv a tie efekty sú na svoju dobu natočené veľmi dobre. Niet divu, že z toho čerpal Quentin Tarantino lebo toto je vážne prekrásne a nadčasové magické dielo. ()

Pitryx odpad!

Klasika rape and vengeance. Nic nového, nic překvapivého. Dávám deset za gore, ale jinak je to prostě nuda stále o tomtéž. Spíše mne zajímá, jak někteří pisatelé vědí, že byla znásilněná všemi. Z těch pár sekund záběrů, kde není nic vidět? Ono vlastně skoro nikdy nic není vidět. Měl jsem připravenu dvacítku za gore, ale toho tam na tu délku filmu po čertech málo. Takže jsem nechal jen deset. Více než gore, či boj, se tam kecá a kecá. U hlavní hrdinky vlastně není ani pořádně vidět využití tak dlouhého výcviku. Takže skoro sto minut nudy, tedy alespoň pro mne. Nu, a nakonec mi to vyšlo tak, že ani ta desítka v hodnocení není nic platná, protože jsem zrychloval přehrávání. Takže dávám to nejslabší hodnocení, co může být. ()

adamix

Ako predloha k najlepšej revenge story všetkých čias je to zaujímavé a inšpiratívne. Ako celok ma to však neuchvátilo, ako som dopredu predpokladal. A to mám v obľube japonské vyvražďováky. Kto sa chce vyžiť na krvavých bojových akciách, zaklopte na dvere Kitanovi alebo Kurosawovi. ()

srolyma

Ač příznivec Kill Billa a vědom si kultovního statusu tohoto japonského snímku z roku 1973, tak v tom stejně žádný zázrak nevidím. Prostě holka v kimonu se samurajským mečem v držadle deštníku, která ať píchne kam píchne, vždycky je výsledkem neuvěřitelný výstřik nepřirozeně růžové krve. Krev tryská jak ze špatně naraženého sudu v podstatě odkudkoliv – z ruky, z krku, z břicha, z tváře, prostě nejspíš jsou ti Japončíci přímo protkáni hustou sítí natlakovaných tepen. Ale až na retrospektivní část, kde se mísily kreslené obrázky s černobílými fotkami a bylo to k neukoukání, tak to bylo celkem slušné. Samozřejmě s přihlédnutím k době vzniku. Takže pro mě kult ne, spíš zajímavý průměr. ()