MarekTulen

Film mě na první pohled dost zaujal, ať už hlavní postavou, visuálem nebo Adipurushem. Co se týče soundtracku, ten tu je vynikající a do jednotlivých úseků neskutečně sedl. To samé bych řekl u efektů, visuálu (s pár chybyčkama) nebo o postavách. Příběh tu moc zahrnutý není, ale to nevadí, s kombinací všeho co jsem vyjmenoval to tvoří něco u čeho se zabavíte, i když ty tři hodiny to trvat nemuselo a je tam fakt hodně nudných a zbytečných úseků. ()

Ramanam

Velmi pěkné, i když v mnohém dozajista diskutabilní. Moderní (až příliš) zpracování Rámájany bralo inspiraci z animované verze a zařadilo se mezi nejnákladnější indické filmy v historii, ale v návštěvnosti i ohlasech se mu příliš nedařilo (Indy chápu). První půle a její snově překrásný vizuál, emoce ve spojení s výbornou doprovodnou hudbou (nahrávalo se v Praze) mi zcela učarovala. Ve druhé nebude pro slunce místo a jde se do kruté řežby. Tam bych již výhrady měl větší. Zpracování Lanky se mi nepozdávalo. Takový podivně nesourodý mix všeho možného. Tempo pomalejší a příběh i postavy se vyčerpávaly, ale bitva mi to vynahradila. Je to jiné, a tak to i beru. Hudbu i písně (bez tanců) chválím. Pět slabších hvězd. ()

Bozvav

Vizuálně krásný počin, jehož děj by se dal shrnout do jednoho odstavce. V rámci žánru by stačilo zkrátit o 30 minut patosu a byla by to lahůdka. Krásná hudba, dialogy nablblé. Za mne 55%. ()

coulismoulis

Ultra zpomalené kráčení bahnem, i v metaforickém i v doslovném duchu. Brada jde u tohohle opravdu ne dolů, ale až někam do sklepa. Chudáci, co na to šli do kina, vydržet 3 hodiny téhle umělohmotné nudy, to chce opravdu nekonečně silnou vůli. Snad jedině scéna, v níž Raavan – alias padouch = muslimák – hrábne do strun, jde shlédnout bez přetočení, zbytek nestojí ani za zlámanou, opocenou a vládou dotovanou rupku. Zajímavé ale je, že se Strana rozhodla začít diskreditovat také Šivu. Raavan k němu má očividně blízko, sám ho vzývá, a na konci nosí i Šivův trojzubec. Vypadá to, že se jižní Indie taky dostala na seznam „ne(v)hodných“. ()