Berlín prožívá zlatou éru a místní muž, kterého zajímají jenom sex a prachy, právě plánuje ukrást šperky za 44 milionů. (Netflix)

jirin_cz

Jako většina jsem se na to chtěl podívat kvůli Papírovému domu, který je jedním z nej seriálu poslední doby. Bohužel nejde úplně o heist movie, je to hlavně love-story film, a na pozadí probíhá i loupež... Fajn postava je tam snad jen ta nerdka, nikdo jinak moc nepřiroste k srdci. ()

Mamlas

Tak toto velmi zklamalo... Jakýsi asympatický slizoun s několika obvykle připitomělými postavami cosi kradou. Nic moc, hafo pitomých keců, ale budiž. Tohle ale zabere jen tak 20% stopáže. Do zbylých 80% je normálně natvrdo vecpaná pitomá, odpuzující romantická vztahová vykecávačka jako z nějaké debilní láskou prolezlé telenovely. Hrozné. Na hranici odpadu, skoro celé na přetočení. Ani jeden celovečerák by z toho nebyl dobrý. ⬇️ 10% ()

Mateyf.Iks

Me to proste sere do pici. Strasne moc mi to tlaci, ze je to cool. A ze prcani je skvely. Seru vam na to do pici. Necpete mi to. Nebo jo, ale nejak chytre. Frikulínský a natahovaný. Vyliz mi péro! ()

Rayen1

Hodně na hranici. Pokud jde romanky, bláboly o lásce a romantice, ten miluje tu a ta nemiluje toho, láska, láska, láska... Eugh... To nikoho nebaví, je to cringe a ne toho kurva moc... Pokud jde o plánování, loupež, útěky, je tam cejtit ten oder La Casa de Papel, a to se mi líbí, ale je to strašně v pozadí, a utlacujou to pravé ty nudný pasáže o lásce. Tvůrci, příště víc humoru, loupeží, akce, střelby, a ubrat na romantice a blabolech o lásce. Za mě 3 a půl hvězdy, ale zaokrouhlim to nahoru, za tu nerdku, která mě bavila svoji plachosti... 😅 ()

Kebabkony

Překvapivě skvělý spin-off, který funguje lépe než poslední dvě série původního seriálu. Akce tu skoro není, ale co si budem ta jim nikdy moc nešla. Vždycky šlo o postavy a o samotnou loupež. Je sice absurdní jak se z těch největších sraček vždy dostanou, ale pořád se na to dobře kouká a má to hlavně napětí. Na jedno odpoledne je to fajn podívaná a druhá série je pravděpodobná. Bella Ciao 8/10 ()

zerk0

Infantilná, naivná a lacná španielska telenovela s náznakom krimi thrilleru. Keďže to je spin-off Papierového domu, malo to byť ale presne naopak, resp. to sme aspoň očakávali. Neskutočná nuda, rozťahaná na 8 epizód, kde by reálne stačila polovica. Kam zmizli dokonalé akčné heisty plné zvratov, kde sú nápadité triky a prečo to celé nedáva žiadnu logiku? Vysoké hodnotenia fakt nechápem. Nuž, čo už.....veľmi slabých 15% ()

Kytarka

Inu, tedy. Kdo očekává totéž, co dostal od Papírového domu, bude pravděpodobně zklamán. Papírový dům byl akční hukot, kde jste se báli s postavama o jejich život a věřili jste jim každou hlášku. Tady je to po pár dílech jen pár ublábolených postav velmi podobných těm původním a člověk už to dokouká jen ze zvědavosti, jakou další ptákovinu si scénárista vymyslel. Jen tady hloupě paroduje sám sebe a celý spin-off ve finále působí jako něco, co snad až na pár výjimečných chvilek ani nebylo třeba točit. ()

wowylgu313

Velmi "smutná" záležitost dle očekávání, které jsem zřejmě né jen já měl.... Od povedeného seriálu: Papírový Dům. Má toto opravdu daleko. Zaměřuje se to tedy na postavu Berlína a jeho mladistvou partu v časech před papírákem. Loupež je zde spíše v pozadí, herecké obsazení je tu špatné, neoblíbil jsem si nikoho z nich.. až na pani z karavanu. Celý tým včetně Berlína je jak banda amatérů a celé se to táhne v romantickém/zamilovaném scénáři a to až tak moc že to vlastně byla i docela nuda. Bohužel nechápu vysoké hodnocení zde na ČSFD. Takhle.... Pro někoho kdo nezná pět sérií papírového domu asi ok ale kdo ví a zná... tak obrovská bída a zklamání. Dávám 45-50% ... Víceméně z úcty k původnímu seriálu a za pár známých tváří, které potěší oko. Jinak nic no ... ()

Facerr

Tolik situací, tolik průšvihů, tolik zvratů. Nebudu to protahovat. Čekal jsem, že to bude jen odvar od La Casa de Papel, ale v poho se to týhle legendě vyrovná a v mnoha ohledech bych řek, že je Berlín i lepší. ()

hematop92 odpad!

Pokrytci!! Pětihvězdičkový pokrytci tady. Tak telenovelkám dáváme odpad, ale tady tenhle balast je pětihvězdový nášup, protože je to telenovela, ale je to z univerza LCDP, takže to je jasné, že to je skvělé. Bože co to bylo? Vyumělkované napětí, 90 % času pozoruji nadržené družičky, které mají hormony rozházené jak nadržený nosorožec, humor, který byl neskutečně trapný, naprosto zbytečné scény (had, závody, limoncello). Tým se chová jako neskutečná banda idiotů. Kde je ta sehranost, kde je ten drive a napětí, které zdobilo tak úžasný seriál jako byl papírový dům? Prostě jedno velké WTF! Poslední díly nezachrání ani dvě známé tváře. Jediný sympaťák je ten profesor, kterého podvádí opět rozhormoněná samička, ale opravdu to je na fenomén z kterého se stal romanticky balast málo. Totální propadák. Jen to píšu, tak jsem nasraný tak, že jdu asi zmlátit starou, ale pak budu před ní brečet, protože jsem měl těžké dětství. A la mierda esta mierda española y ahora discúlpenme. tengo que ir a cagar ()

darebacek

Oproti Papíráku je Berlín hodně neakční, spíš taká RomanTyčka, ale nějaké koule to má a su rád, že tak to nějak pokračuje, teda spiš předbíhá, vypadá to že snad jedna loupež by mohla ještě mohla proběhnout, třeba se objeví Profesor atd. 95 % ()

doriana.g

Ok, víme, že Berlin je zmrdíček. Ale chceme úžasnou krádež, máme ji, pak se to celé sere, protože sex a láska. Naštěstí je to ve Francii, takže připitomělé oblouznění, a mezi Španěli, takže šukatůra, a stále v mezích běžného světa. Žádné gender nevyjasněné osoby. Děkujeme, a taky že žádné Tokiodrama, holky v pohodě, brejlatá vtipná, hodní kluci, co víc si přát. Povedlo se. ()

Střelec17

Takže po dlouhém čekání, jsem se konečně dočkal a dokonce i s mírnými obavami jsem shlédnul tento spin-off. S hlavní postavou Berlína, díky kterému jsem byl schopen dokoukat poslední dvě řady Papírového domu. Aby jsem jsem vše uvedl na pravou míru, začnu trochu porovnávat oba seriály. Papírový dům, jako osobě fungoval výborně, hlavně první loupež byl takřka bezchybná. Jediný problém nastal, když přišla akce, ve které byl již zmiňovaný seriál, až podprůměrný. To platí pro obě loupeže z původního seriálu, kde u té druhé to bylo ještě horší. Jediné co mě u původního seriálu drželo, byla právě postava Berlína, který měl v posledních dvou řadách svou linku, která mě bavila a i díky které jsem seriál dokoukal. Takže když přišel tolik očekávaný spin-off s Berlínem. Očekával jsem právě to, na co jsem byl zvyklí v původním seriálu, akorát bez těch blbostí. Vrátím se teď k seriálu Berlín, který působí vedle samotného Papírového domu, jako vybroušený diamant. Postavy jsou napsané stejně výborně, akce je teď bez těch přestřelek a podobných eskapádách uvěřitelná. Tady tento tým prostě drží pohromadě a i když se trochu pohádají, nemíří si na hlavu zbraní. Berlín je ale komplikována postava, někdy je úplně v pohodě a někdy jeho morální kompas směřuje trochu jiným směrem, ale tak to prostě je. Jsou to koneckonců lupiči, nemůžu čekat, že vše bude jak v pohádce. Uvidíme, jestli bude další série a dokáží si udržet stejnou kvalitu. Pozitiva: Výměna akce za romantiku, je za mě ok. Negativa: Trochu více napětí. ()

joszefcz

Ach jo. Dopadlo to přesně tak, jak jsem čekal, bohužel vlastně ještě o trochu hůře. Berlín je pouhé melodrama. Více než samotná loupež se tu řeší detinské love story. A já se ptám proč! Kdo si myslí, že to bude akční jízda, rozvíjení postav jako v LCDP tak bude opravdu zklamaný. Kdo si chce pustit telenovelu, tak směle do toho. ()

hony23

Moc rád bych napsal, že tvůrci vzali z La Casa De Papel to nejlepší, tj. Berlína a natočili podobně skvělou akční jízdu plnou napětí a překvapivých zvratů. Jenomže se stal opak a vzali to nejhorší. Natočili telenovelu o zločinecké bandě, která po 8 dílů řeší svá milostná vzplanutí a loupež klenotů je jen na vedlejší koleji. Zločinci se chovají jako zamilovaní idioti a vlastně jen souhrou okolností je policie všechny do jednoho nepochytá. Čili taková krimi pro romanticky založené hospodyňky, jakoby ji napsala Rosamunde Pilcher. Postava Berlína je díky charismatickému Perdu Alonsovi vlastně jediným světlým bodem seriálu, díky kterému šla tahle červená knihovna vůbec dokoukat. ()

kokofek

Já mám ty španělské kluky ráda. Vyzařuje z nich to španělské slunce,romantické srdce a to zahřeje zvláště když je venku hnusně,že by psa nevyhnal. Takže za mě dobrý. ()

zodiak217

Berlin je za mňa veľké sklamanie. Vôbec sa to nechytá na La Casa de Papel a už to vôbec nemá tu krimi sofistikovanú atmosféru, ale je z toho poloromantický mišung ako z lacného amerického filmu. Vôbec sa mi to nepáčilo a nemám už ani energiu to dopozerať. Čo vlastne tvorcovia chceli riešiť krimi zápletku s krádežou alebo romantický život Berlína? Lebo mám pocit, že sa im to vymklo z pod kontroly. ()