Chlapci z Brazílie

• Česko Hoši z Brazílie (viac)

70. léta 20.století. Lovec nacistů Ezra Liebermann dostává zprávu, že několik hledaných nacistů chystá v Paraguayi sraz. Na něm se sejdou významní zastupitelé Třetí říše v čele s doktorem Mengelem a jednají o osudu arijské rasy. Stojí před nimi velký úkol - zavraždit 94 mužů z různých zemí světa. Jsou přesně určení, všem je 65 let a jsou státními úředníky. Mladý židovský novinář Barry Cohler dokonce průběh srazu nahraje na magnetofon a Liebermannovi odvysílá. Je však Mengelem odhalen a zlikvidován. Brzy je v Německu zavražděn první 65letý zaměstnanec železnic. Liebermann si vyžádá od deníku Reuters zprávy o nepřirozených úmrtích 65letých mužů v Evropě a rozhodne se navštívit pozůstalé a vypátrat souvislosti. Při návštěvách si všimne, že synové zavražděných jsou stejně staří, jsou si velmi podobní a že vyrůstali v téměř totožných podmínkách. Všichni byli navíc adoptováni přes stejnou agenturu vedenou bývalou bachařkou koncentračního tábora a pocházeli z Jižní Ameriky. Tam ve svých laboratořích stále aktivně pracoval doktor Mengele... (oficiálny text distribútora)

Trias

Napínavý film s Gregory Peckem jako řízným dr. Mengelem v hlavní roli, který má ovšem jeden zásadní nedostatek - je vystavěn na předpokladu, že průměrný člověk, jakým Hitler nade vší pochybnost byl, je schopen se silou své (naklonované) osobnosti znovu dostat k moci. Vyjadřuje to jeden známý fakt, totiž že speciálně Američané Hitlera zbytečně démonizují. Každý středoškolák přeci ví, že za vzestupem Třetí říše stojí také neutěšené sociální poměry poválečného Německa. ()

Enterprise

Kvalitní thriller, který svého času asi nepřidal některým labilnějším duším klidné spaní, protože v té době bylo téma žijících nacistických zločinců daleko aktuálnějším tématem než dnešní době. Nejvíce mě překvapil věrohodný herecký výkon Gregory Pecka - jeho arogantní výrazy a kecy o rasové nadřazenosti byly naprosto věrohodné, jeden z nejlepších hereckých výkonu jaký jsem dosud viděl. ()

merlik

Jedinečný nápad, jenž se nesluší prozrazovat, pramení už z knížky Iry Levina. Film buduje pomalu napětí, Gregory Peck jako vyšinutý fanatik podává pozoruhodný herecký výkon, pozadu nezůstává ani Laurence Olivier na té správné straně, straně dobra, herecká studie bývalé dozorkyně se také dostává na samu dřeň bestiality, hudba komentuje děj v rovnocenném partnerství. Film je to pěkný, ale jednoho napadá myšlenka, že nejlepší by bylo, kdyby byl také vymyšlený. Kdyby v něm nebyly prvky reality, která se bohužel odehrála. Nacismus. ()

Rodin

Tohle fakt miluju. Odhlédneme-li od literární předlohy, je tento film na dobu svého vzniku natočen v docela svižném tempu a výkon Gregory Pecka je monumentální. "Zavolejte někdo doktora! Já jsem doktor, ty huso!" Nápad Iry Levina vynikající, zpracování téměř dokonalé. ()

Looka

50% celý film sráží naprosto komická zápletka, za kterou by se nemusel stydět ani Jindřich Polák se svým Opařeným rohlíkem. ()

PaRi

Bože, kteří hlupáci píší ty anotace, kde divákovi převypráví téměř celý děj i s pointou, což je úděsné u filmů tohoto druhu, které jsou postavené na napínavém ději s postupným odhalováním překvapivé pointy! Jinak velmi dobře zpracovaný námět formou sci-fi na téma coby bylo, kdyby. Bezchybné výkony tehdejších oscarových filmových hvězd G. Packa a L. Oliviera pod taktovkou taktéž oscarového režiséra. ()

Duke90

Vynikající herecký koncert především Laurence Oliviera a Gregoryho Pecka. Oba zde zašli do opravdových extrémů, a to sice že Laurence byl extrémně sympatický a Gregory extrémně nesympatický, ale výsledek je vlastně u každého z nich stejný = naprosto bezchybné a oslnivé vystoupení!!! Ten závěr s dobrmany a totálně zfanatizovaným Mengelem mi asi ještě hodně dlouho utkví v paměti a zároveň i samotná podstata celého děje není vůbec nereálná! Když to shrnu i s tím pomalejším rozjezdem, kde člověk malinko tápe, jsem jen pár krůčků před plnou palbou. ()

Dinsberg

Gregory Peck v roli doktora "Smrt" byl prostě k sežrání. Je protiklad byl téměř neviditelný (Laurence Olivier), proto ne 5*. Do dneška se v oblasti pobytu Josefa Mengeleho rodí zvláštně často dvojčata. Kdo ví, zda to má nacistický pohlavár na svědomí. P.S.: Mengele nikdy nebyl dopaden, odhalen byl až v roce 1992, 12 let po smrti, na základě testů DNA. ()

Pitryx

Nic pro mně. Nechápu proč jsem na tom byl kdysi dávno vícekrát v kině. No, zkoukl jsem po x letech a opět se nudil. Pár miniakciček to nemůže zachránit. Snad jen téma je zajímavé, ale jen když přihlédnu na dobu vzniku...201209129734/9952 ()

huzgi

Je půvabné, že si tady, ve filmu o klonech Hitlera, Bruno Ganz zahrál postavu mladého vědce a o pár desetiletí později samotného Hitlera. ()

Xpojntman

Čas trochu poznamenal tenhle ne úplně špatný film. No je pravda, že klonovat Hitlera je asi při počtu oběti než Stalina nebo Lenina. ()

patsandor

Opravdu zajimavý nápad s klonováním. Nadprůměrné obsazení v čele s Peckem v nezvyklé záporné roli a mladým Guttembergem. Zajímavé je pro mně srovnání s Maratóncem z hlediska Oliviera, jak skvěle umí zahrát protichůdné postavy. ()

harycek

Herecké výkony hlavních představitelů jsou na jedničku a i český dabing se nemá za co stydět!!!!! Nádherná muzika od J.G.!!! ()

jack_scott

Zajímavý a dobrý film. Nic extra to však není. Film rozhodně zaujme a ani nenudí, jen od toho člověk nesmí čekat příliš mnoho. Každopádně jsem rád, že jsem ho viděl. 70% a 3+ ()

Vzkříšení Třetí říše

Vzkříšení Třetí říše

10.08.2006

Další z nesmrtelných klasik thrillerového žánru se definitivně dočká nové a zmodernizované verze. Jedná se o snímek Hoši z Brazílie, jehož znepokojivý námět týkající se snahy o vzkříšení nacistické… (viac)