Před vraždou

Vězeň odsouzený v cele na smrt má zálibu v řešení případu „zvenčí“ po schůzkách s klienty, kteří za ním do věznice dochází. Jednoho dne za ním přijde mladá reportérka snažící se vyřešit případ ženy zamčené ve sklepě a příběhy hned několika vzájemně cizích hlavních postav se začnou proplétat v tomto čtyřdílném seriálu, kterému rozhodně nechybí nejen detektivní vyšetřování a nečekaná překvapení, ale také notná dávka černého humoru. (TheEvilTwin)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (5)

Před vraždou (2022)

Ani náhodou si nedokážu jen tak na první dobrou vybavit, kdy jsem se mohl takto bavit u seriálu z produkce BBC. Od této přebujelé stanice jsem v poslední době zvyklý spíše na duhovo- multikulturní vlezdoprdelismus nejhrubšího kalibru, kterým tito sluníčkáři zprasí nejeden dobrý příběh (Terry Pratchett), takže jsem byl nachytán zcela nepřipraven. Bavil jsem se výborně už od úvodní epizody a tvůrcům jsem prominul i mnohé nedostatky, protože bylo vidět, že se sami neberou příliš vážně. / Poučení: Jak se stát vrahem proti své vůli snadno a rychle. ()

Epizoda 1 (2022) (E01)

Netradičně zahajuji na čtyřech pěticípých, protože jsem se výborně bavil. Přitom to byl vcelku guláš. Zčásti feministická agitka, říznutá dávkou nelogičnosti, zčásti komedie černá jako černoch v černouhelném dole při výpadku elektrického proudu, zčásti naprostý bizár. A přesto to bylo všechno namíchané tak, že jsem si to mohl užít. / Poučení: Jedno idiotské rozhodnutí může rozjet dominový efekt a než se naděješ, máš na krku průser, který ani sklep nepobere. ()

Epizoda 2 (2022) (E02)

Děj byl i ve druhé epizodě zajímavě rozdělený mezi depresivní a bizarní britskou a sluncem prozářenou, v podstatě pohodovou a černohumornou americkou část. Pravda, ta britská záležitost je hodně přitažená za vlasy, na druhou stranu si dovedu představit, že se za podobně stupidních okolností stávají lidé vrahy. Navíc je mi sympatické, že se tvůrci série zjevně nebrali až tak vážně na rozdíl od mnohých zdejších uživatelů. Za mě je to zábavné, takže si to užívám. / Poučení: Jak se vlastně nazývá syndrom, kdy oběť ovládne mysl únosce / násilníka? ()

Epizoda 3 (2022) (E03)

Já tedy nevím... Mám takový neodbytný pocit, že ve mně tahle minisérie odhaluje temné stránky, protože si začínám všímat, že mi britská část přijde přes veškerou tragiku tak nějak vtipná. No, a nejsem si dvakrát jistý, jestli by mi únos a neustále hrozící odživotnění měly vyvolávat úsměv na tváři. Budu tedy alespoň doufat, že nikdo nikomu nesní chodidla. / Poučení: Pozor na zločinné Iry! ()

Epizoda 4 (2022) (E04)

Milý závěr povedené minisérie. Americká část už nedokázala navázat na černý humor z první poloviny seriálu, zato u britského sklepního dobrodružství jsem si téměř poprskal fiží. Morag byla po scéně s náklaďákem přímo dokonalá :-D Stejně jako předchozí díly se ani finální epizoda nedala brát příliš vážně, ale tím lépe pro mě, já jsem se bavil. / Poučení: Před vstupem do vozovky se vždy rozhlédni. ()