Grimcutty

• USA Grimcutty

Tínedžerka z prímestskej časti a jej malý brat musia zastaviť desivé internetové meme, ktoré ožilo vďaka hystérii ich rodičov. (Disney+)

Destoroyah

Ak mám pravdu povedať, námet k monštru bol trocha hlúpy ale na jednu stranu fajn. Sýti ho rodičovská hystéria, fajn nápad. No len ten scenár bol k hovnu. Ďalšia teenage sračka ktorá ma aj zo začiatku celkom zaujala ale potom to išlo celé do riti. Pôsobí to fakt ako totálne na hovno horor, a to hlavne ten koniec. Prvá polovica sa dá zniesť ale záver filmu bol naozaj hrozný. Aj by som tomu dal 3 hviezdičky ale bola tam jedna veľká chyba. A to je ASMR. Ku*va kto by dával do hororu zasrané ASMR! Prečo, k čomu to tam slúži. Otravné šuchotanie prstami na konci filmu ma donútilo dať tomuto filmu iba 2 hviezdičky pretože som nestrpel už ďalšie šúchanie a škrabanie na blbý toast. HODNOTENIE: 4/10 ()

jarmil8

Kdyby to dostal do ruky šikovnější režisér, mohl to být takový fajnový průměrný horor. A pak je tu ještě ten nepovedený scénář, který připomíná slabounký remake/vykrádačku Noční můry v Elm Street 3. ()

BartComicsCZ

Při tomto hororu se asi zabavíte, ale po nějaké ,,kinematografické" stránce, tady není o co stát. Hloupé chování postav, nepravděpodobné situace (úplně prázdné chodby v nemocnici? Vážně?) a spousta dalších faktorů. Co ale musím vyzvednout, je vcelku cool desing samotného monstra. Bavilo mě se na něj dívat pokaždé když bylo na scéně. Hudba a práce s kamerou taky solidní. Takže shrnutí? Vezměte trendy moderní doby, přidejte teenagery, to vše smíchejte s hororem a voilà...Máte tento film :) 5/10 ()

Zagger

dlouho jsem nevedel jestli to je navazno nebo a la Scary movie... shannyn sossamon byvala takova prcina, a ted je nejaka znavena postarsi pani ()

Foghorn

Nemám žádný problém s designem monstra. Je to v zásadě něco mezi Babadookem a Momo. Cením volbu praktických efektů, které vytváří super uncanny valley a tak příšera v některých scénách působí docela creepy. Je to ultrateeny záležitost, která nebaví ale vlastně ani nenudí. Občas se objeví nějaký docela zábavný moment nebo koncept, ale ten je zabity nějakým iracionálním rozuzlením, špatným herectvím nebo divným záběrem. Zajímavý je rozptyl mezi hereckým nasazením jednotlivých postav. Někteří herci k tomu přistupují s vahou výkonů na Shakespearovských slavnostech, jiní z lehkostí typickou pro lip sync na tiktoku. Je to v pohodě, není to trash. ()

KarlN

On by to vůbec nebyl špatný nápad, ALE...nesměla by být hlavní a velmi pofidérní "hrdinkou" naprosto nesnesitelna a hooooodně drzá teenagerka, která měla veliké štěstí, že jí po vniknutí do cizího domu, majitelka nezastřelila. Neb v Americe platí "trošku" jiné zákony a na ochranu domu, soukromí i života se pohlíží jinak. Navíc následná scéna v autě, přinejmenším dobře, odhalila vztah náctiletých ke svým "právům" i rodičům a to velmi konkrétně. Ovšem myšlenka, kterou u mě chování toho spratka evokovalo ale je, že snad ani není možné, čeho jsou (v mnohých případech je to realita, tahle část příběhu je pouhou reflexí) dnes děti schopné. Vážně lepší nedomýšlet, kde se jako společnost ocitneme za pár let. Ale k nápadu samotnému vlastně výtku nemám...jen ta představa monstra mohla být propracovanější. ()