Dobré ráno, Brno!

• angličtina Good Morning, Brno! (festivalový názov)
Česko, (2023–2024), 7 h 52 min (Minutáž: 26–34 min)

Kamera:

Petr Koblovský

Hudba:

Ivan Acher

Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský, Simona Lewandowska, Tereza Volánková, Ivana Hloužková, Slávek Bílský, Vojtěch Hrabák, Roman Slovák (viac)

Dobré ráno, Brno! je osmidílný televizní seriál Jana Prušinovského, který si tentokrát vybral prostředí živě vysílaného ranního pořadu, o němž vypráví s obrovskou nadsázkou. Pořad Dobré ráno to nemá jednoduché. Je to ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady. Každý ho zná, ale málokdo na něj soustředěně kouká. Pro několik šťastlivců bývá tento pořad odrazový můstek k další kariéře a pro většinu hrob... Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, rozsvítí se v režijní místnosti studia České televize na druhé straně města červené světýlko a společně s ním se rozzáří i oči ostříleného televizního režiséra Mirka Kurše. Se svou televizní rodinou, vlastní už dávno nemá, každý sudý týden bojuje o přízeň vstávajících diváků, kteří spouštějí své televizní přijímače, aby zahnali ranní chmury. Že rána nejsou vždycky dobrá, to ví Mirek, milovník piva a žen, moc dobře. Přes nepřízeň techniky, lidského faktoru, přírodních i hromadných katastrof chce ale všem těm, kteří to potřebují, společně s moderátorkou Radkou a jejím kolegou Cyrilem pravidelně naživo popřát – Dobré ráno, Brno! (Česká televize)

quokam

O řád lepší než Dabing street. Lepsi rezijni vedeni, lepsi pointy, i lepsi herecké výkony. Jsem rad, ze Zuzana Z (O.) konecne dostala prilezitost rozsahem odpovidajici jejimu talentu. Novackem s prijemnym prekvapenim se pro mne stal  Ondrej K, vyrazny komedialni talent ukazala taktez  Tereza V se Simonou L., az v jejich stinu zustaval Jan K byt predstavitel hlavni role. Mam divnej pocit, ze Beatu H. uz jsem nekde videl hrat, jen nevim kdy a kde. Poslední dva díly šly skutečně ještě nahoru, ale průměr celého seriálu už nepozdvihly. 6/10 ()

Dandirion

Seriály od ČT, jsou to nejlepší co se na českých televizních stanicích dá sledovat. Vtipný, sebeparodický, trochu blbý ale pak najednou hořký až smutný. Bavilo mě to a doufám že takových perel bude víc a víc. ()

vinducha

Tady bych po shlédnutí kompletu rád vyzvedl výkon paní Zlatohlávkové , speciálně , co předváděla v 6. a  posledním dílu , tak to byl teda výkon . Docela bych i zapochyboval , jestli si aplikovala do frňáku nějakou náhražku a nebo to bylo fakt naostro... ()

Monyfik

Nehraňi Beaty Hrnčiřikove kazi serial od prvňiho dilu. Nechápu obsazení tak nesympatické postavy, dokonce v pokračování. (Normy se musí plnit, že ano ČT., dejte tam někoho z Ostravy, ale zrovna B.H. svým vzhledem připomíná vietnamskou komunitu než ostravskou.) ()

smartynaf

Kdo to kdy viděl, Dobré ráno bez gauče! Kokos jede, proč nemá jako na ČSFD ještě ani fotku. Jak k tomu přijde?! Aa berany, berany, duc... ()

Pythonator

Prušinovský bez Kolečka na jedničku. Hned jde vidět, že když člověka vrzající kolečko nebrzdí, tak trakař jede o sto šest. Ten seriál je úplně jiná liga. Zcela se vymiká běžné české produkci. Z ČT si to dělá strašnou prdel a zároveň to je jakási pocta ČT, takže je to až moc korektní, navzdory vší té nekorektnosti. Geniálně vyvážené. Opravdu velmi mile zahrané a napsané. S chutí a srdcem, to jde vidět i na hercích. Ty postavy si zamilujete. Ani jeden standardně blbý Pražák. Je to prdel a především je to neskutečná pocta Brnu. ()

PoprockCZ

Zpočátku jsem se smála a musím uznat, že nejšílenější na tom všem je, že to skutečně velmi věrně vykresluje realitu televizního fungování. Nicméně, další díly už byly za hranou v kusu. Nemám tento typ prostředí ráda a proto jej nechci sledovat ani v seriálu. Každopádně je to z Brna, tak co dodat. ()

EddyT3

Seriál Jana Prušinovského sice neni lepší než Okresní přebor nebo Čtvrtá hvězda (aspoň pro mě), ale i tak je to perfektní seriál. Hlavni hvězdy seriálu jsou pro mě až snad na dvě výjimky nové tváře. Všichni hrají skvěle a přirozeně. Přirozený a nenucený je celý seriál. Je to sprostý, vtipný a prostě dobrý. Dokážu si představit, že se k tomu budu vracet stejně jako ke Hvězdě a Přeboru a najdu si tam hlášky, který zařadim do běžnýho života (to mě totiž moc baví).Pokud Vás Dobré ráno, Brno minulo, tak to rozhodně napravte, protože je to super. ()

Rise.Fall

Není to MOST! ani Čtvrtá hvězda, ale sledoval jsem od nějakého třetího dílu pravidelně každý týden. Seriál nabízí poměrně zajímavý pohled do prostředí ČT. Stopáž jednotlivých dílů by mohla být klidně delší (viz MOST) a stálo by za to věnovat některým postavám víc času. Znáte všechny jen okrajově, vlastně je znáte, ale... Jako jednohubka naprosto v pohodě, ale k dokonalosti a věčné slávě to má daleko, že nestačí jedny papuče. :) ()

A_Shearer

Když se tam neřeší "orálek" ale dělá se nepokrytá prdel z televizáků (nejen těch brněnských) bavilo mě to  hodně. Reálně na tři hvězdy, ale za toho Nikolu Šuhaje na konci dávám i čtvrtou. A respekt ČT, že to schválili a pustili. ()

Repairman_F

Jeden z nejlepších seriálových počinů posledních let v ČR. Pro lidi nepracující v tv se může jednat o zajímavý vhled do této branže (mnohdy naprosto nepochopitelné). Jasných pět hvězdiček a prosba směrem k autorům - dumejte nad druhou sérií. ()

drsny_hery

Kvalita scénáře jednotlivých epizod silně kolísá. Jednou se valím smíchy, podruhé nevěřícně kroutím hlavou. Cimrmanovské prvky očekávání a zklamání. Je skvělý, že si někdo ještě dovolí jít takto za hranu a některé scény se jistě stanou kultem. Neokoukaní herci mě bavili. Bohužel se nemůžu zbavit dojmu, že to jako celek mohlo být daleko vymakanější. Závěr první řady se nepovedl vůbec, podobně jako v Mostě! Prostě když nevíš, jak to rozseknout, nech někoho umřít. ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD