Karanténa smrti

• USA Sick

Ideální dovolená v karanténě se zvrtne, když nečekaný vetřelec rozpoutá šílený boj o přežití. (HBO Max)

BOURQUE

Na prvý pohľad to COVID-19 prostredie sa zdá byť len takým doplnkom. Postupom času sa veci dajú na správne miesto a pochopíte, že sa jedná o slasher, kde motívy rodiny in revenge siahajú k myšlienkam a presvedčeniam, ktoré nie sú čistým výmyslom od scenáristov príbehu. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

helraiser

Tak jo tohle jsem tedy nečekal, hodně slušně nadupaný akční atmosférický slasher s tématikou covidu. Podobně akční slasher jsem už sakra dlouho neviděl a tak k ještě větší spokojenosti už chybělo jen více mordů, ale jinak opravdu hodně dobrý. Parádní atmosféra, sympatická stopáž, akční sekvence opravdu na úrovni, tak snad jen ten motiv těch mordů je lehce usměvavý. Spokojenost je ovšem na místě. ()

Daiker

Covid slasher/Home Invasion..... Až mě natahovalo z těch roušek a všech nesmyslů okolo. Co všechno způsobil jeden čínský laboratorní virus..... Film je dobře natočený, kamera a hudba byla skvělá..... Stačí pár herců, hra na kočku a myš a o zábavu je postaráno..... ()

Johny M.

První letošní horor a hned takhle zostra. Na vyčpělej žánr slasher (scénárista Scream se zde nezapře) samo o sobě slušný a navíc 'obohacený' o covid, kde se za nemocí dělala ta správná TEČKA. (Gideon bude stejná sympaťanda, jako její mamka.) ()

KUFI

Koukal sem na to minulej tejden, ted sem chtel napsat recenzi a vubec si nemuzu vzpomenout o cem to bylo.. to znamena ze to byla kokotina ()

Vabr

Je hezké se na tento film dívat zpětně s vědomím toho, jaká ta covidová doba byla. Postavy jsou sympatické, ale překvapuje mě, s jakým malým počtem postav si film vystačil. Osobně bych dodal jednu dvě postavy, abychom dostali další dobré killící scény. Každopádně je kamera pasující k akčním scénám a krve je dostatek. Celkově jsou killy cool a moc se mi líbila logika, kterou vidím jen výjimečně: dělej, že jsi mrtvý/á! Tohle se jen tak nikde nevidí a mě samotnému to přijde sice jako riskantní plán, ale zato dokáže být velmi úspěšný. Scéna na voru je taky hustá a motiv vraha je správně zvolený. Líbilo se mi to, ale docela mi stejně v Sick něco chybělo. Vyhodnocení: Kde máš roušku? ()

DAPDO

Mě tyhle vyvražďovačky nevadí, mám to i radši než horory, kde jsou nějáký nadpřirozený bytosti a schopnosti. Byl jsem zvědavej jaká bude pointa a rozuzlení, no celkem nakonec zajímavá. To co se dělo ještě nedávno po celým světě zatemnilo mozek spoustě lidem, takže jsem to vzal. Celkový hodnocení tady beru, celkem sedí. ()

John80

Slušný Slasher o dvoch kamaratkach a ich úniku pred covidom do mimo miestnej komunity -chaty ,kde zažijú počas jednej noci hrôzu , výborný dej aj zápletka a takisto aj rozuzlenie 4* ()

Likan7

Krátký, úderný, chytrý, funkční. Nebýt Mr. Hlada, Sick bych si určitě nepustil. A byla by to velká škoda. Nebude sice něčím výjimečným, na co se bude vzpomínat, ale Kevin Williamson tu napsal jednoduchý, ale svěží scénář, který velmi dobře pracuje s pandemií Covid-19. Když už jsem myslel, že je tak nějak všechno vyřešeno a nemůže mě nic překvapit, Williamson si na konec nechal na první pohled blbý, ale vzhledem k tomu, co jsme zažili, i funkční a absurdní twist, který hlavně funguje. A když jsem byl na pochybách, jestli 3 nebo 4, tak závěrečná pochodeň mě utvrdila v tom, že Sick je sympatický malý horor, kterýmu nejde nepřát. ()

gemi

Vřískot naroubovaný na Covid. Ale tak násilně, že člověk jenom kroutí hlavou. Některé motivy jsou úplně stejné - kudlař se vždycky objeví tam, kde se objevit má, ba dokonce i kde nemá, protože mu scénárista přiřknul až nadpřirozené schopnosti (třeba plavat půlku jezera nepozorovaně pod vodou). Atmosféra slušná, ale je to prostě jako všechny sequely Vřískotu hrozně blbý. ()

Najt

Tak tohle byla jízda. Děj se odehrává za koronavirové pandemie. USA vyhlásí lockdown a tak dvě studentky jedou na "prazdniny" do krásného dřevěného srubu uprostřed pustiny. Po chvíli se si vevnitř ocitne vetřelec, který chce vraždit. Z filmu jde cítit nádech Vřískotu, ale musím říct, že natočené to je skvěle. Parádní akce, skvělá hlavní postava a film je v celku, z pohledu postav, celkem inteligentní. Takže žádné běhání jak splašené stádo ovcí před vlkem, ale smysluplná honička, ve které dojde několikrát i na zajímavý souboj. Prostředí tomu dodává skvělou šťávu a já se ani chvíli nenudil. Po delší době je tohle zase solidní home invasion horůrek s nádherným pozlátkem, kde mě od plného hodnocení dělí jen hlubší děj, zajímavější zápletka a nějaký zvrat. A to že film se drží v rámci krvavosti a násilí nějaké té kultivované látky spíše přidává na autentičnosti. Nečekal jsem nic moc a doslal jsem sympatický počin. ()

Clark_Kent

Je fajn, že aspon někdo dokázal uchopit novodobý slasher a namontovat do něj tuhle zoufalou dobu rádoby covidu. Nebylo to nejhorší. Je zajímavý, že by měl někdo choutky někoho vykuchat, jen protože neměl roušku a někoho nakazil? ()

scarlock

Průměrný horor, naprůměrný slasher. Gideon se mi líbila, že to není tuctová vyzáblina a kolikrát mě překvapila během filmu. Slušný oddych, těch 60%+ by si to zasloužilo. Covidové šílenosti zapracované skvěle. ()

Dejvecd

Už som si začínal hovoriť, kedy niekto natočí slasherový horor o Covide-19 a voile á, Sick od režiséra Johna Hyamsa je tu. Myslím si, že nikto (vrátane mňa) od tohto filmu nič moc nečakal, a to právom. Celý snímok totižto vo výsledku vôbec ničím neprekvapí (čo sa týka deju, jedná sa skôr o kolegu teen-hororov pre tik-tok generáciu ľudí, ktorý je od začiatku do konca plynie dosť priamočiaro, bez akýchkoľvek pozastavení) a celkovo neprinesie skoro nič nové a zaujímavé (skoro je dôležité). Avšak aj napriek tomuto všetkému, a aj faktu, že hlavné postavy nie sú moc sympatické (skôr banda idiotov, ktorým človek celkom od srdca praje smrť), tak film vlastne nie vôbec nuda. Môže za to dĺžka filmu (nič extra dlhé), tempo (miestami až moc rýchle, avšak tým pádom tu nebol priestor na nudu), občas dobre navodená atmosféra a pekný (artovejší) vizuál, ktorý spolu s dynamickou kamerou spravil z akčných scén veľmi zábavné slušne vyzerajúce vyvražďovačky, ktoré bola sranda sledovať, takže Sick (z ktorého mali radšej spraviť videohru na štýl Until: Dawn) je hlúpa blbosť, ktorá však vďaka dynamickej réžií nenudí. 6/10 ()

Mamlas

Začátek zajímavý, pak dost nuda s dvěma tlustoprdkami na chatě, ale atmosféra začala postupně vznikat a pak už to bylo docela dobré. Pozitivní bylo i to, že se potenciální oběti nechovaly jako idioti, jak tomu bývá ve většině případů. I troška gore na konec, takže docela zdařilý film. Škoda jen těch prostojů v první půlce a toho castingu. (53%) ()

regentor

Covidfašizmus sedne do světa fanatiků jak prdel na hrnec. Byl vlastně pro ně stvořen. Hltat prolhaná média, sprchovat se v roušce a očkovat se aspoň jednou za týden. Každý kdo tak nečiní , je pro ně veřejný nepřítel. V tomto snímku to nakonec dopadlo celkem dobře a fanatici byli po právu odměněni. Filmařina to zas není bůhvijaká ale místy to má zajímavé pasáže i když se dalo určitě vytánout daleko víc. ()

Pitryx

Domníval jsem se, že tyhle ptákoviny, kde se více než půl hodiny nic neděje se už netočí. Nu, vidím, že to někdo zkouší zas a znova. Budiž mu přáno. Klidně si takový film dám, ale musí mít něco do sebe. A když už nic nemá, tak by to mělo být kořeněné. Milovníci gore a slasherů vědí čím. Tohle nemělo vůbec nic a poprvé jsem to vzdal. Dokoukal jsem to až na druhý pokus. Pak už to odsejpalo, takže dám tu dvacku. Ale více ne, protože to vůbec nic nového nepřineslo. ()