Nómin kanren no Skill bakka agetetara naze ka cujoku natta.

• Japonsko 農民関連のスキルばっか上げてたら何故か強くなった. (viac)
Japonsko, 2022, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Šobonnu (kniha), Sogawa (kniha), Aki Taruto (komiks)

Hudba:

Takuró Iga

Džun'ja Enoki, Minami Tanaka, Rumi Ókubo, Ajaka Suwa, Kendži Hamada, Jukari Tamura, Mai Nakahara, Masahiro Itó, Haruka Mičii, Hiroši Nakamura, Džundži Madžima (viac)

Al Wayne může na první pohled vypadat jako obyčejný farmář, který má rád svou práci. Ovšem tenhle mladík se narodil s požehnáním od vyšší moci, díky kterému se všechny jeho schopnosti nepřirozeně rychle rozvíjí a tím také rostou i veškeré jeho statistiky. Díky práci na své farmě tak již jako mladý muž dosáhl na maximální možnou úroveň všech farmářských dovedností a jeho celková síla vzrostla na neskutečnou úroveň. Al to však nijak neřeší a dál se snaží žít svůj klidný farmářský život, který nade vše miluje.
Vše se však zkomplikuje jednoho dne, kdy cestou na trh do hlavního města narazí na strašlivého draka, který útočí na skupinu dobrodruhů, aby jim pomohl, tak se rozhodne draka rozptýlit a hodí po něm jednou ze svých mrkví, jenže drak je v okamžiku mrtvý. Aby toho nebylo málo, tak u brány hlavního města zachrání dámu v nesnázích, kterou chce unést tajemný muž a z dámy se vyklube princezna, která hned odhadne mladíkovi nepřirozené schopnosti. Když navíc ještě tu noc na hlavní město zaútočí armáda démonů a Al se rozhodne zasáhnout, protože si přeci nemůže dovolit přijít o největší odbytiště svého zboží a jednou ranou složí mocného generála, tak je jasné, že jeho klidné dny zasvěcené pouze farmaření jsou u konce… (Jeoffrey)

Jeoffrey

Komentář bude obsahovat drobné spoilery, takže ho čtěte jen v případě, že jste seriál už viděli. Ze začátku mě to i docela bavilo, přeci jen první díl, kde místní farmář sestřelí draka obyčejnou mrkví, na mě působil, že bych tu mohl mít takového fantasy One Punch Mana, který vlastně ani nechce být hrdina, ale nějak nemá moc na vybranou. Zajímavý koncept, s kterým by se dalo i něco dělat, ale bohužel… S přibývajícími díly mi to celé přišlo pořád nudnější a stupidnější, plus mě hodně otrávil místní humor, který mi připadal strašně ubohý a hloupý. Navíc ona ta snaha o vtip podkopávala i celý ten OP koncept, protože pokud si hrdina, který v prvním díle sestřelí draka mrkví a bez mrknutí oka si poradí s démonem a kdo ví čím vším ještě, už v druhém díle nedokáže poradit s obyčejným nadrženým orkem a zdrhá před ním jak ten největší panic a trouba (a tenhle samý vtip seriál hned v dalším díle zopakuje), tak mu najednou jeho sílu přestáváte věřit, působí to celé nekonzistentně a jasně, i když víte, že tahle scéna má být vtipná, tak se stejně nemůžete zbavit pocitu, že nic trapnějšího jste v téhle sezóně vlastně asi neviděli. Další část s Helen už mě akorát nudila a způsob, jak bylo vše vyřešené pochybným a nečekaným zásahem nějaké té jakože silnější moci, byl už doslova scénáristická nemohoucnost a já si poprvé položil otázku, proč se vlastně na tohle koukám. No a když následovala Alova cesta domů, kde jeho máma byla ještě otravnější než všichni ti nadržení orkové a já si tak vzpomněl na cringe, co jsem zažíval během seriálu Do You Love Your Mom and Her Two-Hit Multi-Target Attacks?, tak jsem si řekl, že tohle nemám zapotřebí a hodil tohoto farmáře do pomyslného koše po pátém díle, kdy jsem ještě úplně nezapomněl na to, že začátek nebyl úplně marný a proto dokážu dát seriálu alespoň 3/10. Možná se to pak zlepší, nebo ještě zhorší, ale to já zjišťovat fakt nehodlám, co jsem viděl, úplně stačilo. Drop po pátem díle. ()

DaweForeman

Příběh o vidlákovi - pardon farmáři, který má ultimátní sílu, ale je skromný, kdy ho zajímá jen jeho úroda, ale vždycky se někde připlete do nějaké té potyčky. Aneb další fantasy, kdy se autoři nechtějí steoreotypně zaměřovat na reinkarnaci, vyvolání nebo klasického hrdinu, ale tradičně netradičního hrdinu. Čistokrevné fantasy s nějakou tou akcí. Hlavní hrdina krom neustálého mletí o úrodě moc rozumu nepobral a jak už tomu bývá, tak je i natvrdlý ohledně žen, kterých tu máme zase harém. Fanservis tu nečekejte a nějaký kloudný příběh nebo dobrodružství taktéž ne. Je to hrozně hloupoučké jak po příběhové stránce, tak i v ohledu jednotlivých postav. Jediný zvrat ke konci je navíc strašně odbytý, kdy si člověk říká, že takové chování postav snad není ani možné. Po animační stránce je to průměrné a po huedební celkem slušné. ()