Cúdžó kógeki ga zentai kógeki de nikai kógeki no okásan wa suki desuka?

• Japonsko 通常攻撃が全体攻撃で二回攻撃のお母さんは好きですか? (viac)

Když Masato vyplňoval obyčejný školní dotazník, tak ještě nemohl tušit, že se právě stal součástí tajného vládního projektu. Vždyť ty otázky na kvalitu rodinného prostředí typu "Jak vycházíš se svojí mámou?" vypadaly naprosto normálně. Ovšem hned druhý den chlapce navštívila podivná žena a nabídla mu účast ve speciálním programu, který ho přenese do nové počítačové hry. To by bylo pro mladého chlapce jako je Masato splněným snem, kdyby sem s ním nebyla přenesena také jeho máma Mamako. Mamako je velice šťastná, že má možnost prožít spoustu zajímavých dobrodružství se svým synem, který se jí začal během dospívání pomalu odcizovat, a také je odhodlaná mít vše plně pod kontrolou, ať už jde o výběr dalších společníků, nebo třeba i samotný boj (přeci nedovolí, aby se její chlapeček zranil). Tohle totiž není obyčejná počítačová hra, tohle je MMMMMORPG (Mom's Massively Maternal Multiplayer Making-up-with-Offspring Role-Playing Game), kde matky hrají hlavní roli! (Jeoffrey)

Skeewe

"Vítejte v Zoufalově", to tady neříká Jimy Cool, ale normální hrdina který to těžce nezvládá a jde z trapasu do deprese a zpět po celý děj. Takže docela obdivuju jeho odolnost a schopnost přežití, na jeho místě spáchám harakiri po několika minutách (marně, vždycky se najde sadistka která by mě oživila). Jelikož marodim a mám hafo času a nudy, dívám se na všechno anime co se dá. Díky tomu už jsem si vypěstoval odolnost proti šílenostem (některé věci se dají přežít jen po dílu denně, vydejchání a flašce skotský). Tohle je jeden z vrcholných počinů, pokud nejste dostatečně odolní, masochisté na vyšším levelu, neriskujte a jděte od toho. Japonci mají celkem dost anime, kdy se řeší smrt z přepracování a následná reinkarnace do fantasy světa. Tentokrát to zkusili s problematikou vztahů v rodině. Naprosto šíleně a nervy drásající hlášky a situace, ale přesto jsem se vpodstatě bavil, fakt vymyslet scénář, to jen tak někdo nedokáže. Věřím, že většina lidí co to uvidí to nedá a označí za odpad, nicméně to chce trochu nadhledu (trochu je hooodně slabí slovo) a bavit se z totálně šílených situací. Jediný čeho se opravdu děsím jestli udělají další řadu. Nicméně by to byla výzva a to mega velká :) ()

Jeoffrey

Můžeš být Čech, Afričan, nebo třeba Japonec, ale pořád jsou jisté věci, které bys se svojí matkou dělat prostě neměl... Tohle anime je totální podivnost, kterou za mě místy skoro až bolí sledovat, jak je to pitomé. Prostě ukázka toho, jak může jít dobrý nápad ve stylu "fantasy dobrodružství s mojí mámou" totálně do kopru. Jistě, že to bude "cringe" nezměrných rozměrů, se dalo čekat, ale tohle je opravdu moc a se vším tím fanservisem navíc a některými scénami, které jsou pro mě osobně za hranicí vkusu je mi líto, ale víc jak tři díly nedám. Bohužel u mě ani nefunguje zdejší poselství o tom, že bychom si měli vážit svých rodičů i když jsou občas prostě "trapní", protože se to ve všem tom ecchi a samotné trapnosti tohohle dílka neskutečně utápí. Navíc i jednotlivé scény o prohlubování vztahů, rozšiřování důvěry atp. se ztrácí v té hromadě extrémního balastu a nebo se objeví naprosto nečekaně a nevhodně. Zkrátka (pozor příklad ze seriálu, tedy asi SPOILER ALERT!!!), ty jsi na maminku ošklivý? Pojď sem a ona ti vyčistí ouška, protože to je v Japonsku jak víme jistý rituál, který značí důvěru. A udělá to teď a tady před všemi ostatními i když to do atmosféry toho okamžiku absolutně nesedí! (SPOILER END) Na druhou stranu se nedá tomuhle "MAMARPG" vytknout, že by to byl jen další šablonovitý ecchi isekai, protože tady jsou jisté unikáty, které jsme ještě neviděli. Samotný nápad o dobrodružství s matkou je originální, styl jak se postavy do zdejšího světa dostali je opět originální (žádná smrt, usnutí u počítače, nevysvětlitelný teleport - ne tohle je plánovaný vládní projekt !!!) a i některé tradiční ecchi scény končí netradičním způsobem, což postavy dokáží i náležitě okomentovat (viz. 3 díl a fakt, že hlavní hrdina v určitém okamžiku "neletěl vzduchem"). Částečná originalita je fajn, ale u mě to nakonec výsledek bohužel nezachrání, protože když je něco místy tak cringe až to bolí, pak se na to prostě koukat nechci. Můj čas je poslední dobou až příliš cenný a tohle anime mi z něj víc jak 70 minut nesebere a už teď si troufám říct, že si ode mě ani víc jak 3/10 nezaslouží. Drop po 3. díle ()

Terezinka198 odpad!

(*povzdech během hledání* Kdo ty názvy sakra vymýšlí? To je snad v Japonsku soutěž o nejdelší název nebo co?) V nové zkratce: Mama Online. Jak popsat něco, co je peklo už od samotného počátku? Velmi těžko. "Přechod do hry" byla snad jediná zajímavá věc. Pak následovalo několik dlouhých úderů do mé hlavy, abych byla schopna dokončit i zbylé díly... (Proč se tak mučím...) Grafika otřesná, opening i ending otřesný, děj ... hold up, tam byl nějaký děj, kromě poprsí od Mamako? Jo, nějaká soutěž v plavkách, opravdu nemožně zařízená "škola", kde Mamako strašně válí a všichni ji zbožňují, nějaký pokus o přepadení, ale Mamako zase válí, pár dalších neschopných postaviček, které mi lezly krkem už od počátku... a Shirasu do toho se svým věčně se opakujícím vtipem na své vlastní jméno. Ne. Peklo Online. Nic lepšího než Odpad! si tohle ode mě nezaslouží. ()