Dvadsaťtriročná vrcholová športovkyňa Andrea sa pripravuje na olympijské hry v Atlante. Ako majsterka Českej republiky v skokoch do vody nepozná nič iné ako tvrdý svet tréningov a súťaží. Až kým si nezraní chrbticu a jej športová kariéra sa náhle skončí. Túžba po úspechu ju však privedie ku kariére pornoherečky. Tak ako kedysi ovládala a využívala svoje telo v športe, využíva ho aj pri natáčaní pornofilmov. Má slávu, peniaze, pohodlný život, nezávislosť. Nakoniec však predsa len bude musieť spomaliť... (Bontonfilm SK)

AtemuLukas

Tak jsem se na doporučení podíval na tento snímek. No a co k tomu říct? No pojďme se na to podívat trochu podrobněji. Příběh je prý podle skutečně události, což je docela fajn no.  Osobně mi přišlo, že se tvůrci spíš nechali jen inspirovat událostí, než aby udělali 1:1 kopii. Sportovkyně o skoku do vody se připravuje na olympiádu a stane se ji úraz, se kterým se jenom těžko srovnává. Po práci v obchoďáku se díky svému příteli rozhodne točit porno. Originální? No moc ne, ale je to podle “skutečné” události. No a tady nám začíná  docela problém, kde příběh přestává fungovat. Chápu, že režisér chtěl udělat  drama, které odhalí postupný vývoj hlavní hrdinky, ale to se tu nějakou ztratilo. Osobně můžu říct, že herečka je sice sympatická, ale její postava mi byla opravdu volná a nějak mi nezáleželo na vývoji jejího charakteru ani na jejím konci. A to je u takového dramatu špatně.   Vlastně mi ten film připomíná film Gia, akorát, že tady se jedna spíše o béčkové zpracování. Co však celý snímek pohřbilo byly někdy až moc detailní záběry sexuálního aktu, kdy jsem si říkal, že režisér asi nevěděl jestli chce točit drama, nebo porno. No na jedno shlédnutí to jde, ale znovu už ne. 58%. ()

kdosi

Dobře zahrané i zrežírované, skvělý soundtrack. Že chybí motivace, drama a já nevím co? Není to občas osvobozující? ()

scarlet

Takový to mohl být biják a dopadlo to nejhůř jak mohlo. Ten scénář je tak slabý a neohrabaný a herci hrají jak zfetovaní. Veškerý potenciál zajímavého, i když krátkého života mladé ženy se proměnil v lacinou povídku z cyklu Bakaláři.  Nějakou psychologickou stránku nebo hloubku příběhu opravdu nezachrání dlouhé scény ve sprše nebo civění do zrcadla, i když co bychom od těchto herců mohli víc chtít. ()

negativ

Byla to nakonec taková spíš nuda. Ten mnou nejočekávanější moment, kdy přestoupí jakoby na druhou stranu řeky, proběhl tak banálně a jednoduše, že vše ostatní už bylo nezajímavé. ()

klobasa

Vcelku dobře natočené ale šílěně zkratkovité. Prostřední porno část by chtěla prostříhat a někde naopak dost přidat, větší stopáž by mě vůbec nevadila. 3 a 1/2* ()

Tomgunses

Čekal jsem opravdu zážitek, neb život AA měl větší potenciál na ztvárnění. Hovno, neuvěřitelný promrhany hovno. Plochý tupý možná pro ulitly erotomany. Části života, které by šly scenaristicky vytěžit, se v reálu rozpadly... 30 % ()

pallok

Z hľadiska príbehu nie až taký prúser ako herecké obsadenie - dve cca v reále tridsiatničky, vo filme ségry - jedna vyzerá na chutnú dvacinu a druhá na 40 ročnú zničenú fasádu s luxusným telom. Pritom to obe zvládli celkom dobre. ()

Sazenic

Život někdy nabízí různé rozmanitosti. Snažíš se makat,být nejlepší a vlastně stačí jen maličkost a vše najednou zmizí. Sport není jednoduchý,porno taktéž asi nebude úplná pohoda,ale snaha být nejlepší tě stále nabíjí. Jenže nemoc ti všechno sebere. Film se trošku táhne,ale příběh je to určitě zajímavý a stojí za vidění. Kdyby rakovina nebyla svině,mohla být Andrea slavná,ať už ve skoku nebo v pornoprůmyslu. ()

Kandapanda

Našlápnuto by bylo skvěle. Příběh jak do hollywoodskýho trháku, vizuálně i voyérsky přitažlivá prostředí vrcholového sportu v plavkách a porna, fatální nemoc a smrt. To na životu bývalé skokanky do vody a pornoherečky slibuje zajímavý filmový zážitek, který se bohužel neuskuteční…Tvůrkyním chyběl dramaturg, který by ve stopáži ubral zbytečně dlouhé záběry mikroskopických detailů těla hlavní protagonistky, které (bez urážky) připomínají spíš kamerové cvičení na Famu a místo toho by přidal situace, ve kterých se postavy mohou nějak projevit, rozehrát interakce, vztahy, emoce… Ty v tomhle příběhu chyběly ze všeho nejvíc. Výše zmíněný Hollywood by z takového příběhu vytáhl dojírnu slz, v tomto pojetí mám naopak místy pocit, že se díváme na National Geographic. Marně jsme celou dobu čekali na nějaký vývoj vztahu mezi Andreou a jejím přítelem fotografem, který ji zatáhl do porno průmyslu. Jeho postava zůstala celou dobu plochá, nekonfliktní, nijaká. Nevíme ani, co prožívala sama Andrea. Na to, kolik toho musela zažít, zůstal její výraz od začátku do konce téměř neměnný. Na začátku si říkáte, proč má ta holka tak depresivní a kamenný výraz, když jí je 19 a právě si frčí vrchol své sportovní kariéry..na konci pak, že tento úplně stejný výraz je trochu málo na ty běsy, kterými prošla… Využít dramaturga, lehce upravit scénář a přibrat nějaké pevnější herecké vedení, mohl tento film dopadnout o hodně líp. ()

BillyGoat

Film jehož název zcela vystihuje jeho obsah. Námět musel vypadat lákavě: Vrcholový sport, porno, smrt v mladém věku... Je dobře, že v současnosti dostávají příležitosti mladí tvůrci, v tomto případě se jedná o debut mladé režisérky. Film nedopadl úplným průšvihem, ale režisérsky je to zcela bez invence, kamera zabírá postavy většinou z určitého úhlu (tzv. televizně - z boku) a tak film často vypadá jako epizoda Ulice. Největší problém snímku jsou ale herecké výkony. Matka hlavní představitelky sem tam přehrává (aspoň něco), zbytek ansámblu jaksi nedohrává. D. Barešová jako sestra A. Absolonové je nevýrazná, nezajímavá, nesympatická a když jsem viděl její výraz když v jedné scéně mazala nápis "KURVA" ze zdi, rozesmál jsem se a pokřižoval. Otce komentovat nebudu - ten ve filmu evidentně být nechtěl. Skokanka/hérečka jednou projeví zklamání a smutek tím, že zkřiví obličej a odvrátí se od kamery, jinak (zřejmě po předávkování botoxem) v podstatě nehne brvou. Matka jí nadává, ona zasněně hledí do dálky, lékař jí řekne, že už nebude závodit, ona zasněně hledí do dálky, muži s ní souloží před kamerou, ona hledí v dál... Příznaky nádoru, který ji ohrožuje na životě, hraje tak, že přimhouří oči a lehce se zakymácí...a když má po náročné operaci nádoru: není na ní (vyjma obvázané hlavy) vidět vůbec žádná změna! Nejlepší je ovšem lékař, který jí tu smrtelnou diagnózu sděluje. (Cringe as fuck, jak se říká.) S vervou nejistého realitního makléře, od kterého si nikdo nikdy nic nekoupil a nekoupí, sděluje Andree technikou tzv. generátoru náhodných slov, že má nádor.Cynici by možná mohli tvrdit, že díky porno scénam se nahlédnout do Andreina nitra povedlo, nicméně její "duše" nám zůstává zahalena i po hodině a třičtvrtě. Pokud byla A. Absolonová takovou prázdnou nádobou jak nám je předneseno ve filmu, stačil by i krátký dokument nebo článek. Tohle se nepovedlo. Tvůrkyně filmu už teď určitě ví, že dobrý film neudělá jen "zajímavý" příběh na pozadí, který si diváci musí domýšlet. Dobrý film se musí odehrát přímo před diváky. (Jediné opravdové, co se ve filmu odehrálo, byla prý skutečná penetrace hlavní představitelky, která údajně nedávno porodila bäbetko(nezávisle na filmu). Blahopřeji a přírůstku přeji mnoho sil, protože díky tomuto maminčině zvečnění ve filmu to jednou bude potřebovat.) ()

zamukooo

Za mě příjemné překvapení, ač jsem od filmu moc nečekala. Od českých filmů obecně neočekávám skoro nic již delší dobu, takže mě film zaujal v pozitivním smyslu. Trochu mi to připomnělo francouzský film Jen 17, protože se člověk z filmu nedozví příliš o motivech jednání hlavní postavy. Příznačná je odpověď na otázku "Proč skáčeš?" - "Proč fotíš?". To podle mě není negativum, že se psychologie postav moc neřeší - dřív se opravdu nebral příliš ohled na to, co člověka doopravdy baví, prostě hlavní bylo makat, jít za úspěchem. Takových lidí je docela dost, rodiče jim navrhli, aby dělali lékaře/právníka/sportovce, tak to dělali a moc se nezamýšleli, jestli to je opravdu jejich sen. Celkově jsou povedené hlavně scény s rodinou – dobře se tu ukazuje to pokrytectví společnosti. Na jednu stranu většina společnosti porno sleduje pravidelně, ale nedej bože, aby do porno průmyslu šel někdo z blízké rodiny nebo známých. Pak je třeba takovou ženu odsoudit, označit za k.... a rozvrátit si kvůli tomu manželství. Tím se dostávám k choulostivým scénám a zároveň k mínusům filmu. Některé scény jsou komické bohužel takovým nechtěným způsobem, např. zvracení při natáčení (mnohem lepší by bylo, kdyby prostě jen omdlela). Mnohé scény zase jsou až příliš explicitní. Nejde ani tak o to, že jsem v tomhle konzervativní, tj. myslím, že filmy a porno filmy by měly být oddělené žánry. Spíš jde o to, že pokud chce člověk vidět porno, asi si nepustí film, který má přes hodinu a půl, takže snaha šokovat/vzrušit diváka tímhle způsobem byla zbytečná. Naopak by šlo víc zdramatizovat některé scény, např. scénu skoku, u kterého se zranila. To si přímo říkalo o větší depku, vtáhnutí diváka do děje. Takže tady zůstal potenciál nevyužitý. Úplně pokažený mi přišel konec, kde se asi snažili o happy end, a rázem se člověk z titulků na konci dozví, že zemřela v 27 na nádor. V podstatě celou dobu mě ve filmu rozčilovala její sestra a ty jedovaté poznámky, až teprve když se dozvěděla o nádoru své sestry, najednou se tvářila jako kamarádka? Tak buď měli udělat opravdu smutný konec s tím, že se na ni rodina vykašlala (a ona sama zemřela velmi mladá) nebo nějak víc rozvést ten vztah se sestrou. Ne něco mezi. Přesto si myslím, že film stojí za zhlédnutí. ()