Akiba meido sensó

• Japonsko アキバ冥途戦争 (viac)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Akiba meido sensó (2022)

Akiba Maid War je seriál, kde vám stačí prakticky jeden díl k tomu, abyste si seriál buď zamilovali anebo ho s nepochopením odložili. Zkrátka buď vám přijde koncept "maid kavárenské yakuzy" jako něco svěžího, zajímavého a zábavného anebo budete jen sedět a nebudete chápat co vás na tomhle má vlastně bavit - prostě na hru autorů nepřistoupíte. Stejně tak vám buď přijde závěr prvního dílu jako něco neskutečného, originálního, možná až geniálního anebo si jen budete říkat, že tady sice autoři skvěle sladily akční scénu s hudbou, ale výsledek vám přijde stejně divný, možná až pitomý a budete pochybovat o tom, co na tom někteří vidí a budete se až divit, proč ti druzí mají potřebu o tom pořád dokola někde mluvit a každému to pouštět. Pokud budete mít smůlu, tak vás ani druhý díl nepřesvědčí, nebudete tomu všemu prostě věřit, nezaujme vás to a ani nepobaví a spíš si budete říkat, že tohle téma se stejně rychle vyčerpá, a tak nemá smysl to už zkoušet dál. Já bych měl být podle všeho v té první skupině, jak mi připomněl jeden můj oblíbený uživatel, tak se mi přece líbilo třeba Ben-to, kde je podobně praštěný koncept. Takže mě samotného překvapuje, že končím po druhém díle se zvednutým obočím a již popsanými pochybnostmi, co na tom ostatní vidí. Možná je to tím, že mě prostředí maid kaváren nic moc neříká, možná se mi to celé jen netrefilo do noty, a tak jsem nedokázal plně akceptovat hlavní premisu celého seriálu. No já už se to nedozvím, zkoušel jsem, dokonce dvakrát, ale prostě ne, asi to není pro mě. Sice tam vidím určité solidní produkční hodnoty, ale když mě nechytil příběh, humor… Co si z toho ale má odnést někdo, kdo se dočetl až sem? Překvapivě vám řeknu to samé, co většina těch, kteří seriál milují – zkuste první díl! Bude to stačit k tomu, abyste sami zjistili, na které straně barikády v téhle válce jste. ()