Austrálsky lovec Mick „Krokodíl“ Dundee (Paul Hogan) žije s novinárkou Sue Charltonovou (Linda Kozlowski) v New Yorku. Bol by spokojný, keby sa mu necnelo po buši, alebo keby mal aspoň nejakú prácu. Pomoc mu ponúkne černoch Leroy (Charles S. Dutton), obyvateľmi považovaný za ostrého chlapca. Keď ide Mick vybaviť jeho zákazku do úradu nachádzajúceho sa v jednom z najvyšších poschodí mrakodrapu, náhodou zachráni samovraha, ktorý sa chystá skočiť dole. Vzápätí je Sue unesená zločincami, ktorí od nej chcú film so zábermi svojho šéfa Luisa Rica (Hechter Ubarry). Na čo by iný potreboval slušný policajný oddiel, Mick zvládne všetko takmer sám. Po oslobodení Sue obaja radšej odchádzajú do austrálskeho buša, dúfajúc, že ich okrem nástrah tamojšej prírody nič nebezpečného nečaká. O ich odchode sa však samozrejme dozvedajú i mafiáni a vydávajú sa po ich stopách... (TV Markíza)

zigy

Kultovní věc - Mick si maže na chleba kolumbijskou mafii nejdřív v NY a pak i doma v buši. Spousta skvělých fórů (sebevrah na mrakodrapu, Japonci v metru např.) a pro mě úžasně pozitivně působící hudba, a jako třešnička závěr se záměnou obleků, u které nejdřív nedýcháte a pak brečíte dojetím, že to dobře dopadlo. Pokud tohle strkáte do modrých čísel, posílám na vás Donkeyho. ()

Mangano

O něco lepší než předchozí díl, ale mě je tenhle starý typ humoru zrcadlený skrze rány pěstí od rádoby neodolatelného jinak prostě jen umaštěného drsňáka, homofobní a sexistické narážky nebo na někoho nalétávající netopýry prostě cizí. Druhá polovina filmu odehrávající se v Austrálii pak pro mě byla o něco snesitelnější, než ta z New Yorku. Tenhle typ hrdiny a s ním spojené komiky patří do buše ne do města, kde je to jeden velký cringe. Jako on by toho homosexuálního sebevraha nechal skočit, kdyby od začátku věděl, že to byl gay? To jako fakt? A to má být jakože vtipný ho od sebe odhodit nebo co? Vždyť to z něj dělá úplnýho sobeckýho debila. Kdo dal tohle do scénáře bože. Pochopte, že mně je ukradený ten sebevrah, ale takhle vyprofilovaný charakter hlavní postavy? V komedii? Vždyť je to úplná břečka. Humor level kadící pes. ()

PTuranyi

Vydarené pokračovanie príbehu Micka Dundeeho, ktorý sa pretĺka v New Yorku, kde sa dostal vďaka láske ku krásnej novinárke Sue. No a vďaka jej bývalému sa dostane do hľadáčiku kolumbijskej mafie takže opäť môže predviesť niečo zo svojho umenia ako prežiť v "divočine". Scenár má opäť množstvo momentov, ktoré sú vtipné, len sa akosi niečo stratilo pri prevedení do filmového jazyka. Produkcia aj herecké výkony sú dobré a oproti prvému filmu sa toho veľa nezmenilo. Celkovo príjemný oddychový dobrodružno-romantický film. ()

Skunkiee

Líbila se mi pasáž se sebevrahem...Líbil se mi konec v džungli, kde své protihráče odrovnává Dundee vskutku krokodýlím způsobem. Stále svěží film, ale o nějaké to procento za dvojkou. ()

zurivymlok

Sice se to hojně píše, že je to horší jako první díl. Mě to přijde naprosto stejné. Prostě průměr. Ale přiznám se, že hon na padouchy na konci se mi celkem líbil. ()

Bogrant

Stále dobré a stále veľmi zábavné a svojským spôsobom aj akčné. Oceňujem najmä vrátenie sa v deji tam, kde všetko začalo, teda do Austrálie, kde sa mohol Mick Dundee znova vo veľkom predviesť. Veľmi obstojné pokračovanie. ()

Nataniel73

Vcelku pohodová a nenáročná komédia, ktorá však ťaží len z hereckého talentu hlavnej postavy. Mafiáni mi vôbec neprišli nebezpeční, skôr naopak a krokodíl Dundee si opäť zachoval humor, šarm i nadhľad. Viac sa mi páčila prvá polovica filmu odohrávajúca sa v New Yorku (scénka so samovrahom a lovením rýb top). Austrálska časť ma až natoľko nebavila. Prišla mi zbytočne rozťahaná a zdĺhavá navyše s dosť suchým koncom. ()

soukyd33

A máme tu druhý díl, který je humorem na vyšší úrovni, ale až od druhé poloviny filmu. Soundtrack TOP. Bohužel je tu plno hluchých míst, které film částečně kazí. Dokonalost přijde až na jiném kontinentu. 😄 Tentokrát je tu záporák, a složitý příběh. Poznámka: Více nebudu prozrazovat, ale konec je parádní. Poznámka: Doporučuji dabing TV Nova. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()