Miluješ mě?

• Ukrajina Ty mene lyubysh? (viac)

Ukrajina, 1990, rok před rozpadem Sovětského svazu. Sedmnáctiletá Kira vstupuje do dospělého života v době, kdy se Ukrajina dostává ze sovětského područí a čelí neznámému. (Cinemax)

inutihar

Puberta, první láska, hlad a společné záchody. SSSR se rozpadá, stejně jako rodina Kiry. Dívka doposud zvyklá na relativně privilegovaný život studentky herecké školy z umělecké rodiny musí čelit komplikované realitě nového světa i svého dospívání. Výborně zachycená atmosféra šílené doby a vynikající Karyna Chymčuk v hlavní roli. Autentický dojem mi poněkud paradoxně narušovala spisovná ukrajinština - rodina s takovým společenským postavením a vazbami by v Kyjevě v roce 1990 s největší pravděpodobností mluvila rusky. Mimochodem, natáčení skončilo v únoru 2022, čtyři dny před ruským vpádem. ()

JohnCZ

Ukrajinský coming of age s poměrně specifickou dobovou atmosférou rozpadajícího se SSSR a neskutečně nesnesitelně rozcapenou hlavní hrdinkou, které se hroutí svět (ten doma, sajuz tam má každej celkem na salámu) a tak se s tím srovnává... no vlastně nakonec i relativně uvěřitelně - po svém, impulzivně, afektovaně, jako dítě na hraně dospělosti. ()

BOURQUE

Príbeh zachytáva „dospievanie“ mladej slečny na prelome rozpadu socializmu. Vizuálne dobre pošibujúci retro vec, obsahovo a formálne trpiaci niekoľkými nedostatkami. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()