Pekelný stroj

• Veľká Británia The Infernal Machine (viac)

Bruce Cogburn (Guy Pearce), samotársky a kontroverzný autor slávnej knihy "The Infernal Machine", je vytiahnutý z úkrytu, keď začne dostávať nekonečné listy od posadnutého fanúšika. Začne pátrať na vlastnú päsť, od koho tie listy dostáva, no to ho privedie k situácii, kde veci nie sú vždy také jasné, ako sa zdajú byť, a kde minulé činy môžu mať strašné následky. (Arsenal83)

.killer.

Mysteriózní thrillery podobného ražení miluju. The Infernal Machine má dobře budovanou atmosféru a scénář, který celkem šikovně dávkuje divákovi jeden střípek skládačky za druhým, aniž by mu rozuzlení vyzradil příliš brzy. Bohužel, jak už tomu u téhle sorty filmů bývá, je problém právě na konci. Poslední třetina začne odhalovat trhliny a berličky v předešlém ději - mnohdy jen tím, že je neumí vysvětlit. A to je prostě problém. Jinak ale fajn námět, Guy Pearce a velké mystérium, které mě vtáhlo a bavilo sledovat, byť nelze nesouhlasit s mnohými zdejšími komentáři. ()

Arsenal83

Nič sa dokopy nestane, máme možnosť detailne naštudovať si bezdomovecké tvárové porasty, môžeme hľadať záhadu, ale akciu vôbec nie. No a že toto sa označuje ako thriller no neviem, nebol tu žiadny killer len sračiek filler. Pointa by mala byť zrejme v tom, že všetko je len v hlave, ale psychologická trauma hrozí aj divákovi z frustrácie, že za dve hodiny mal dostať len toto. ()

cenitel

Prvních 30min. ano nuda to byla, ale kdo je vytrvalej a umí vydržet, tak začalo být zajímavější, plné záhad a muselo nejednoho diváka překvapit. Ta tajná žena co si hrála na policajtku, to byl slušný kousek, a kdo s tím počítal? Opravdu nikomu nemůžeme dnes věřit koho potkáme na první dobrou. S ní ten závěr byl až moc divný, jak kdyby byla šéfka klubu ba i něčeho víc. Od druhé půlky mě to rozhodně více bavilo, začátek nuda, už jsem to chtěl opravdu vypnout, což nerad dělám, poté si mě film získal a tyto thrillery mám rád plné záhad s příměsky psycho. 47%? To si nezaslouží, dal bych férových 65%. Pokud to hodnotí lidé co viděli jen kousek, neměli by hodnotit. Že herec sešel?, vždyť ta role tak musí vypadat, už to není ten záporák z Hrabě Monte Christa, je třeba si uvědomit, čas běží. A jinak je film určen spíše pro vyšší inteligenci, tedy dělníci, uklízečky atd. - určitě ne. Když to někdo nepochopí, ať nehodnotí, tak složitý to nebylo, mrkněte na Atlas Mraků, tam se vám zamotá hlava. Konec v podstatě zajímavý, ať si to člověk domyslí přežil/nepřežil a udělal, co musel s tím dopisem. Problémem dnešní generace je ta: Jsou zvyklý na urputné tempo plné akce. Tedy dávám 3hvězdy. ()

BOURQUE

Základy scenáru nie sú zlé, ale vedenie príbehu má nedostatky. Škoda toho B-čkového pocitu. Záveru chýba väčšia ráznosť, prípadne šokujúcejšie vyvrcholenie. Guy Pearce robí, čo môže, ale zázrak nedokáže spraviť. P.S.: Film typu The Words rozhodne nečakajte. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

JASON_X

Infernální nuda. Napoprvé jsem u toho usnul asi ve třetině. A když jsem to chtěl teď ráno dorazit, zjistil jsem, že musím začít od začátku. Protože v jednom místě za polovinou jsem se tak trochu ztratil. Protože pan rejža a scénárista není moc šikovný vypravěč. A i když příběh není vyloženě špatný, říkat tomuhle jeho zpracování thriller bych si rozmyslel, spíš drama. A jelikož jedeme na houby, napíšu k němu už houby. Každopádně fanouškům thrillerů ho rozhodně nedoporučuju. ()

• Názov mesta Almas Perdidas v preklade znamená "stratené duše". (Arsenal83)
  • Při konfrontaci s Tuffordem (Alex Pettyfer) udeří Cogburn (Guy Pearce) nábojnicí pistole o kus nábytku a ta vystřelí. Bouchnutí náboje o hladký povrch by nefungovalo, pokud by tam nebyl vyčnívající hřebík nebo jiný ostrý bod, který by stlačil zápalník pistole. (Johnny.ARN)
  • Natáčanie prebiehalo päť týždňov v Algarve v Portugalsku, v portugalských Moviebox Studios a na miestach v meste Loulé a jeho okolí. Natáčalo sa od 3. októbra 2013. (Arsenal83)