Bobu Wiley je případ nad kterým už mnoho psychiatrů zlomilo hůl. Přesto se doktor Leo Marvin, který je na vrcholu své kariéry rozhodne mu pomoct. Brzy však pozná, že Bob není pacient jako ostatní. Jeho problémy by se daly popsat slovy "notorický blázen", který hledá společnost psychiatra jen aby nebyl sám. Když doktor Leo Marvin odjede na dovolenou, netuší ještě, že jeho nový pacient Bob za ním přijede a nedá mu pokoj ani na dovolené. Brzy začne Bobova přítomnost doktorovi přímo pít krev, zato vlezlý pacient si získá přízeň celého městečka a hlavně Leovy rodiny, což doktora vytáčí až do nepříčetnosti. Co se ale stane, když Bob pokazí doktorův tolik očekávaný televizní debut a prezentaci jeho nové knížky Dětské krůčky? (ic)

genetique

Scenár a Bill Murray síce zo začiatku pripomínajú veľmi kvalitnú, zohranú a podarenú dvojicu, no postupom času divák zistí, že opakovaná sranda už nie je vtipná. Jednoducho film nemôže zostať a stagnovať na tom istom vtipe po celý čas. A aj keď sa prostredníctvom pár situácií podarí vykresliť úsmev na tvári, ostáva to len pri príjemnej oddychovačke. 70%. ()

tron

Bill Murray sa v 80. rokoch nemal dobre. Chcel nakrúcať vážne filmy, ale publikum ho bolo schopné rešpektovať iba v "blbej komédii". Toho dôkazom je krach jeho vysnenej drámy NA OSTRIE NOŽA. Rešpektovaným „serióznym“ dramatickým hercom sa mu podarilo až v 21. storočí (STRATENÉ V PREKLADE, ŽIVOT POD VODOU). Dovtedy (hlavne v 80. rokoch) bol, či sa mu to páčilo alebo nepáčilo, komediálnou hviezdou (CADDYSHACK, KROTITELIA DUCHOV 1 - 2). Komédia A ČO BOB? patrí k tomu priemernejšiemu, čo na prelome 80. a 90. rokov stvoril (viď. podobne slabá komédia BESNÝ PES A GLÓRIA s De Nirom). Film sa snaží ťažiť z jednoduchých 80. rokov (nenáročný scenár, buddy dvojka), ale príliš mu to nevychádza (a kombinácia s Dreyfussom je bizarná). ()

Aywes

Bill Murray je prostě herec to se nezapře.V každé roli co dostane se mu prostě povede naprosto geniálně.Vtípky jsou jemně úsměvné, ale má to spíše jakousi hloubku.Prostě se u tohoto snímku bavíte a jste rádi, že se na něj díváte.Role psychiatra je taky dobře obsazena.Takto si prostě psychiatra představuji až na ty občasné výbuchy vzteku :).Pěkný a zábavný snímek s pouze pár nedodělanými prvky. ()

VeraF

Olala :-) ...naprosto osvěžující film, který mi vždy způsobí příjemné culení. Bob Billa Murraye je magor tak trochu na pěst a tak trochu k pomilování, ale Murray je v tom výkonu tak vytrvalej a dobrej, že je to odzbrojující komedie. Film má mírně konejšivé účinky nedělního filmu. Definici ;-) nedělního filmu naleznete v mém komentáři k filmu Kráva. ()

Martrix

Tento typ Boba, velmi invazivního závisláka s dobrosrdečnou tváří Billa Murraye, by přivedl na práh šílenství i mě. Scénárista sice vývoj i odvoj obou postav dost přepísknul a ke konci se nechal zbytečně unést, ale nijak moc to nevadí. Jde o neškodnou komedii, která baví. A o to jde. PS: Kromě standardně dobrých herců, musím pochválit i dabing. ()

• Dům, ve kterém dr. Marvin trávil dovolenku se svou rodinou, se nacházel ve Virginii u jezera Smith Mountain. (HellFire)