Reklama

Reklama

Kriminálka Kraj

(seriál)
Slovensko, 2022, 9 h 23 min (Minutáž: 40–52 min)

Kamera:

Nick Kollár

Hudba:

Stroon

Hrajú:

Jana Kolesárová, Marián Mitaš, Adrian Jastraban, Darina Abrahámová, Jana Oľhová, Miroslav Noga, Peter Nádasdi, Judit Pecháček, Vladimír Černý (viac)
(ďalšie profesie)

Epizódy(13)

Obsahy(1)

Kriminálny seriál televízie JOJ, z autorského pera tvorcov mimoriadne vydarenej krimisérie Za sklom, sleduje prácu fiktívneho oddelenia krajskej kriminálnej polície, ktorá vyšetruje zločiny v jedinečnom kraji – na Záhorí. Prináša zaujímavé prípady, v ktorých závažné trestné činy síce páchajú obyčajní ľudia, ale na ich realizáciu či zahladenie stôp vynaložia mimoriadnu námahu. Dvojica vyšetrovateľov tak vždy stojí oproti inteligentnému páchateľovi. Kriminalisti Zuzana Vicenová (Jana Kolesárová) a Jano Tesár (Marián Mitaš) pritom nie sú žiadni superhrdinovia, ale bežní ľudia so svojimi osobnými aj pracovnými problémami. Rovnakými, aké majú aj obete a páchatelia zločinov, ktorých musia vypátrať a usvedčiť. Každá epizóda seriálu prinesie nový prípad, ktorý sa vyšetrí a uzavrie. Zároveň nám dovolí nazrieť aj do súkromných životov hlavných hrdinov a ich vzťahov. (TV JOJ)

(viac)

Recenzie (10)

CheeseFigure odpad!

všetky recenzie používateľa

Ja mám rád kriminálky. A od slovenskej seriálovej produkcie som už dávno prestal mať vysoké očakávania (i keď Za sklom bola kvalitka). S týmto rozpoložením som sa teda pustil do Kriminálky Kraj, od ktorej som nečakal nič viac, ako príjemné krimi na večer so sympatickými postavami a zaujímavými prípadmi. Podľa môjho hodnotenia je jasné, či sa moje očakávania naplnili. Postavy sú úplne nesympatické. Tak máme tu ústredné duo vyšetrovateľov, ktoré nefunguje. Mitaš má depku a divný vzťah s matkou, ktorý sa ani moc nerieši a Kolesárová je arogantná a človek ma chuť ju preplesnúť (a to som proti násiliu na ženách). A vlastne, na čo tam táto dvojica je, keď aj tak všetky prípady vyrieši Abrahámová od počítača? Čo sa týka prípadov, tak tie sa dajú (až na tretí diel, v ktorom je páchateľ rýchlo zrejmý). Priznávam, nedostal som sa ďalej, ako po štvrtú epizódu. Aj som začal pozerať piatu, ale vypol som to potom, čo som si uvedomil, že ma tento počin vôbec nebaví. P.S.: Až teraz som si všimol, že na tom robili tí istí, čo robili na skvelom Za sklom. Tak dúfam, že tento projekt bol ich krok vedľa a ďalší bude kvalitka ako Za sklom a nie, že sa jedná o podpriemerných tvorcov a Za sklom bol ,,omyl", ktorý sa už nezopakuje. ()

gggggg 

všetky recenzie používateľa

Na slovenské pomery určite veľmi podarený pokus. Pozorne som sledoval každú epizódu, aby som vedel seriál čo najobjektívnejšie zhodnotiť. Seriál brzdila hlavne krátka stopáž epizód, keď tvorcovia chceli čo najviac rozvinúť dej, ale nemali dosť času (priemerne nejakých 45 minút na epizódu). Taktiež herci vo vedľajších úlohách boli katastrofálny. Vyzdvihnúť sa nedá nič. ()

Reklama

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Kriminálka Kraj je jedno z najlepších vecí na TV Hnoj, oni tam totiž dávajú len odpady. Aj preto to vytiahlo aspoň na priemerné hodnotenie, hoci samozrejme nejde o špičkovú detektívku. Máme tu sympatický pár vyšetrovateľov a celkom dobré prípady. Niektoré ale zbytočne šli do roviny, aby sa slovenský národ ukázal ako brutálne rasistický, homofóbny, no proste zlý. Inak ok, malo to tú svoju špinavú atmosféru, na slovenské pomery vcelku obstojné. ()

Igy007 

všetky recenzie používateľa

Při čtení některých komentářů si se smutkem uvědomuji, že oikofobie není jen českou specialitou. Neokázalá krimi bez hysterických projevů, líbí se mi ty minimalistické a civilní výkony. Jastrabana považuju za skvělého herce v televizi, filmu i divadle. Kolesárovou jsem donedávna neznala a rychle si získala moje sympatie už v Kukačkách. Mitaše znám zatím jen jako doktora s odstraněným mozkovým nádorem; není to zrovna Kean, ale ke cti mu slouží příjemný mužný vzhled a špatně nehraje, sice asi nemá zrovna nejširší rejstřík, ale je přirozený. A velmi zajímavá je ta babča, která jim snad všem šéfuje nebo co; mám pocit, že Darinu Abrahámovou jsem doposud nikdy neviděla. Příjemná parta fízlů, obyčejných lidí, kteří tak trochu připomenou Pitaval, ovšem bez nadbytečného šaškování. Nevím, zda se chystá druhá řada, ale nezlobila bych se. ()

kolemjdouc 

všetky recenzie používateľa

viděla jsem 3 a 4  ty dvě první mi unikly .Ono najít v tom marastu něco ke koukání je opravdu jojunikum.Oceňuji že scénář nenechá lovit jednoho pachatele deset epizod!Do hodiny hotovo a jede další příběh.Kdo si pamatuje za socíku ty sešity s krátkými detektivkami?Tak tohle je přesně ono.Doufám, že to nepustí tvůrci dole vodou!!!! ()

Galéria (48)

Zaujímavosti (1)

  • Tvorcovia spolu s hercami pred natáčaním absolvovali prípravu vedenú policajtmi z NAKA (Národná kriminálna agentúra). (krasomama)

Reklama

Reklama