Prokletí městečka Bridge Hollow

• USA The Curse of Bridge Hollow

Tohle město na halloweenské výzdobě opravdu nešetří. Když ji ale oživí zlý duch, musí proti němu táta, který svátek mrtvých nesnáší, spojit síly s dospívající dcerou. (Netflix)

rublik05

Člověk tak nějak podvědomě očekává, že když se má jednat o komedii v hlavní roli s Marlonem Wayansem, tak to bude ztřeštěná jízda plná humoru a vtipů. Chyba lávky. Prokletí městečka Bridge Hollow svým zpracováním a zaměřením cílí v první řadě na dětské publikum, takže se do popředí dostávají dětské postavy, humor je uzpůsobený do té míry, že je místy až dětinský, film má plno barviček a efektů, zkrátka pro děti ideální záležitost. Já jsem však čekal více humoru, především od Marlona Wayanse nebo třeba i Roba Riggla, kteří jsou až trestuhodně nevyužití. Přestože se neustále něco děje, já se občas trochu nudil, výkony herců jsou spíše průměrnější, snímek absolutně ničím nevyniká oproti jiným, žánrově podobným rodinným komediím. V mnoha ohledech těžký průměr, film je nevýrazný, snadno zaměnitelný. Určité klady mu upřít nelze, já však čekal něco malinko odvážnějšího. 3/10. ()

Hyperbolic

Já nevím, tyhle Netflixovské family horory mi někdy sednou, někdy ne. Tenhle se mi ale líbil, efekty parádní, Halloweenská atmosféra taky, dostal jsem chuť si taky vyzdobit dům. A Wayansův humor mám prostě rád, ty grimasy jsou úžasný. Hit the road Jack and don't you come back. No more, no more. ()

oveckaoa

Průměrnější film, aby člověk v distribuci pohledal. Tady nefunguje nic záporák je trapný a k smíchu a jeho banda poskoků je tak trapná, že je zmlátí několikrát po obě i malé děcka. Wayans šel od Scary movie herecky dole a je smutné, že se snížil k něčemu takovému Kelly Rowland je tam zbytečná úplně a zhruba z 10  pokusů o vtip jen jeden   padne na úrodnou půdu (je to ten s tím kovidem). 20 procent za kostým Scarlet spider z animovaného spidermana into the spiderverse a song Hit the road Jack a 20 za ten vtip. 40 procent ()

kingik

Marlon Wayans v obležení oživlých halloweenských dekorací. Právě se nastěhoval se svojí rodinkou do městečka Bridge Hollow, ve kterém pomstychtivý duch z místní strašidelné legendy nedopřeje koledníkům klidný svátek mrtvých. Film si sice s hororovým námětem pohrává, ale do krváku se nepustí a komediálně to mnohdy vázne. Já jsem se třeba u filmu nezasmál, to neznamená, že by humor byl tak uhozený, jen nemám potřebu smát se dětinskému humoru. Z hlediska speciálních efektů je to přehlídka bizarních monster, které aby byly ještě lepší, tak by po jejich řádění musela zůstat krvavá stopa. Klauni se sekerami a tým mrtvých hráčů amerického fotbalu přímo volali po něčem drsnějším. Docela zvláštní bylo, že se Wayans držel dost zkrátka a výrazně se krotil v trapnostech. Je to docela úspěch. Priah Ferguson v roli jeho dcery s ním utvořila dvojici, která může připadat některým divákům zajímavá. Mně trošku ta kakaová slečna lezla na nervy. Kelly Rowland v roli matky byla na scéně pomálu. Dala se vydržet. Režisér Jeff Wadlow to nemyslel vůbec zle. Nápad za originální nepovažuji, v obdobných obměnách už filmy podobného ražení existují. Tenhle má tendenci zapadnout. Nápady má, to ano. Je to taková rodinná podívaná, uhlazená, bez průbojných scén, které by film pozvedly. 6/10 ()

M.i.k.e

obstojná rodinná blbina z ranku filmů jako Goosebumps atd. Zaznamenal sem i srovnání se Sandlerovým Hubbieho halloweenem, ale tady se narozdíl od něj nikdo nepitvoří, nemá rádoby vtipnou vadu řeči a nedělá humory za každou cenu. Marlon Wayans se tu drží dost zpátky a dokonce se najde i pár vtipných scén...60% ()

• Když Howard (Marlon Wayans) a Sydney (Priah Ferguson) mluví v autě o tom, jestli byl pavouk skutečný nebo šlo pouze o iluzi, jde si povšimnout narážky – zmíní, že se to šíří jako virus a začalo to u netopýra, což je jasná narážka na covid-19. (griph)

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

04.05.2023

Oceněný scénárista a reklamní režisér Robert Rugan v nedávném podcastu prozradil, že byl najat společností Warner Bros. Pictures, aby napsal nový hraný a animovaný hybridní film o nejslavnější… (viac)