Osud Večeře o šesté je nejistý a Elizabeth dospěje k rozhodnutí o své budoucnosti. Harriet se připravuje na hlasování zastupitelstva. (Apple TV+)

Martrix

Pár seriálů a filmů, ze kterých se nakonec vyklubala především feministická, homosexuální, nebo černostvo oslavující agitka, už jsem viděl a patřičně je i ohodnotil. Mohl to být i tento případ....chvílemi to sklouzávalo za hranu příběhu, do snahy kázat o nespravedlnostech... . Jsem moc rád, že nakonec byli tvůrci soudní a zvítězil příběh o Elizabeth a Calvinovi. Ten jediný mě bavil, dojímal, zajímal. A vůbec mi nevadí, že je to celé feministické z prostého důvodu. K postavě Beth to patří...ostatně jako ke všem chytrým ženám. Mít svobodu a možnost volby, je základní předpoklad pro rozvíjení se. Navíc tvůrci to pojali jinak, než mnohé feministky, které si pletou právo mít stejné možnosti jako muži, s vytvářením dojmu, že na pohlaví nezáleží. Záleží. Jsme jiní a proto se doplňujeme, obohacujeme se, toužíme po sobě a žijeme v symbióze. Snaha o uniformitu a potlačení rozdílů....s tou nesouhlasím. Tento seriál je silně feministický. Ale způsobem, který podporuji, souhlasím s ním ...dělá lidstvo silnější. Potřebujeme využít skvělé mozky jinde, než za plotnou. Nechat polovinu lidského potenciálu jen uklízet a vařit? Určitě ne. Takže já jsem se závěrem seriálu spokojený. Skvělý scénář Lee Eisenberga a moc dobrý výkon Larson. ()