V této americké komedii se podíváme na svrženou královnu nóbl soukromé školy Dreu (Camila Mendes), která uzavře tajnou dohodu s nevýraznou novou studentkou Eleanorou (Maya Hawke). Obě dvě se postaví všeobecnému výsměchu a šikaně a my se staneme svědky společné pomsty vykonané na jejich tyranech. (Trajektt)

Aljak

Waw, na základe tých priemerných hodnotení som nečakal nič extra, ale napokon to bolo veľmi milé prekvapenie. Príbeh Dreu, ktorá z výslnia kráľovnej školy razom padla na dno, ma bavil. Navyše, filmy s motívom pomsty mám veľmi rád. Aj keď jej úmysly boli v tomto prípade skôr sebecké, no napokon sa príbeh poriadne zamotal, a to aj vďaka novej školskej hviezde Eleanor. Kolotoč manipulácie, získavania falošnej dôvery a záverečnej pomsty sa mohol roztočiť naplno. Znie to prvoplánovo, ale na moje prekvapenie to malo v sebe skvelý spád a množstvo zlomov. Takže za mňa super! 5* ()

haluska11

zdlouhavá hravá pastiš na Mean Girls a Heathers ve stylu The End of The *** World a v podstatě fajn příspěvek do subžánru moderních dívčích teen černých komedií. nejvíc tleskám castingovému oddělení za ředitelku buffy, přemožitelku teenagerek, ale výběr herců z populárních teen seriálů Euforie, Riverdale Stranger Things rozhodně nezaostává. dějová struktura je vlastně dobře shrnutelná slovy jedné z protagonistek: "jsme teenagerky, nejsadističtější bytosti pod sluncem"...až na to, že vůbec, protože se z toho v posledních 30 minutách stane karikatura feminismu s poselstvím "muži špatní" a "za všechno může patriarchát" alá podcast vyhonit ďábla anebo promising young woman. jako estetický a oddechový komediální netflixáč po náročném týdnu nevyžádané psychoanalýzy pro všechny studenty filozofické fakulty asi fajn, ale jinak si z toho odnesete možná tak vědomost, že ethan hawke a uma thurman mají dceru. ()

oveckaoa

Holka pošle svému klukovi sexuální video někdo to najde a pošle to všem díky tomu ji pak ředitelka dá prospěšné práce a její parta ji opustí. Pak potká podobnou holku co tvrdí, že po ní dříve vyjela jiná holka a obvinila ji z sexuálního harašení a spolu se rozhodnou pomstít jedna  tomu klukovi co mu posílala to video jelikož si myslí, že to zveřejnil on a ta druhá té holce a pak přijde zvrat. Do toho zvratu je to dobré pak se ze svině co se chce pomstít dělá svatá a už to není ono. Samozřejmě je potřeba vypnout mozek a neřešit věci jako kde vysokoškolačky berou tak pěkné šaty a oblečení, když nepracují nebo to, že pokud nějaký kluk spí jak s holkama tak s klukama zveřejní se to všichni se naserou a on vydá zprávu, že si není jistý svou orientací tak by to nezachránil , protože by je to sralo pořád a ne jak zde, že s ním chce spát ještě více lidí. Chválím i výběr hudby a scéna v tom skladu je povedená . 60 procent ()

Lenka.Vilka

Co si budem, není to geniální dílo, ale bavila jsem se. Americké středoškolské klišé, ale bylo to vlastně fajn. Ale ve filmu nastane zvrat, který jsem nečekala (takže mám asi narozdíl od ostatních iq v záporných hodnotách, ale co?), ale mělo mi to dojít, jak postupovala stopáž. Takže to není pět hvězd jako pět hvězd geniálního díla, ale ty dvě hodiny jsem se bavila. A to je hlavní  :) ()

TheEvilTwin

Když sleduju komedii, očekávám, že se během ní alespoň jednou zasměju. Tohle je tuctová teen “komedie”/drama o dvou neoblíbených holkách, které se rozhodnou svým nepřátelům navzájem pomstít. Bohužel film táhne dolů přemrštěná stopáž, do očí bijící LGBTQ propaganda a celkem obyčejná zápletka i průměrní herci, a tak nezbývá než konstatovat, že jde o naprosto postradatelný film, který nikdo asi vidět nutně nepotřebuje… ()

• V čase 01:13:00 můžeme slyšet z úst Eleanor (Maya Hawke) pozměněnou repliku z písně „Look What You Made Me Do“ od Taylor Swift: „The old Taylor (Eleanor) can’t come to the phone right now – why? – cause she’s dead.“ (Kejf.)