Kleo

Nemecko, (2022–2024), 13 h 25 min (Minutáž: 44–56 min)

Po pádu Berlínské zdi se bývalá východoněmecká špiónka rozhodne vypátrat ty, kdo ji zradili, odhalit jejich motiv a krutě se jim pomstít. (Netflix)

Dechman

Pôvodne som si myslel, že ide o vážny seriál, avšak vzápätí som pochopil že sa jedná o oddychovku. Trošku bláznivé, ale nezhadzujem... ()

milbelQ

Ak je film alebo seriál nemecký často je nudný, je to na grcanie - nepozerateľné, fejk made in USA atď. KLEO som začal pozerať tak trochu z obavou nakoľko toť nedávno som vzhliádol na RTVS ,, dojčland " sériu - Rebelka z dobrej rodiny, bol to výborný seriál a preto tá obava , Nemci a dva výborné seriály !!!! KLEO som dal za jeden večer, nesmierne ma bavil humorom, paródiou odsýpalo to jedna radosť. V niektorých scénach - obrazoch je jednoznačná inšpirácia Quentin Tarantino. Jella Haase som ešte v žiadnom filme / seriály nevidel ale KLEO zvládla bravúrne a Dimitrij Schaad ju parádne doplňoval. Séria je jednoznačne postavená na výkonoch Jella Haase a Dimitrij Schaad a ten kto ich vybral - proste trafil veľký klinčisko po gebuly. Ostatný herci v pohode zvládli čo mali nič nepokazili, preto - lebo žiadne zdĺhavé scény, ktoré nudia. Predpokladám, že bude aj druhá séria a dúfam že nič neposerú !!! ()

Peddro

Já si budu totálně protiřečit. Mám rád fakta, kterých se ovšem seriál absolutně nedržel, což ovšem bylo předem řečeno. Bavilo mě to. Mám rád špionážní drama z období studené války. Čert vezmi, že to byla parodie. Byly tam komické chvilky, až absurdní. Nepochopil jsem, proč toho blonďatého feťáka odnesl létající talíř, to tam totálně nepatřilo, a pak bylo amatérské to, že na fotce v kovbojských kloboucích byl Reagan a Honecker!!!! Proč? Snad většina diváků ví, že to byla upravená fotka Reagana a Gorbačova!!! Bylo to z počátku devadesátých let, když se potkali na Reaganovo ranči v Kalifornii, cca rok 1992. Ale bylo to zábavné, když se nesnažíte přemýšlet.... ()

Thalin

Mělo to trošku pomalý rozjezd, ale s každým dílem to bylo lepší a lepší. Jellu jsem měla zafixovanou akorát jako tupou školačku z Fakjů pane učiteli, ale tady se vyšvihla. Až šílená bývalá agentka na cestě za pomstou, co za sebou nechává kupu mrtvol, nic jí není svaté a všechno je jí vlastně fuk. Tak na mě většinu času působila. Jen bylo lehce neuvěřitelné, jak jí všechno od propuštění z basy procházelo. A taky neschopný policajt, co se za ní honil jak pes za čubou byl dost otravný. Chvilkama to bylo vážný, chvilkama až na hranici parodie, ale právě to mě na tom bavilo, bylo to zkrátka odlišné a nepředvídatelné. ()

Embertelen

Škoda, že filmaři nebyli konzistentní v užívání béčkových prvků. Takhle se jednotlivé díly výsledným dojmem dost lišily. Budí to podezření, že se samotná koncepce hledala ještě v průběhu tvorby bez jasného cíle. Seriál pak nezachránil ani špatný český dabing. Lepší než hákovat ve fabrice, ale žádný super vzrůšo to taky nebylo. ()

OtokPag

Zábava, legrace, “napětí a akce”, trošku k zamyšlení (zejména pro ty, co zažili svět komoušů)… 👍😂.     V podstatě se tomu nedá nic vytknout. Těším se na další díly 😋 ()

Hugho

Bizardná, uletená a vražedne akčná špiónska záležitosť s vyšším počtom mŕtvych. Naprostý mix žánrov prelievajúci sa od tragédie vymytých mozgov cez komédiu až ku klauniáde s konšpiračným pozadím. Keby som nepoznal nemecký (ne)zmysel pre humor, tak by som povedal, že urobili zámerne absurdne humorné dielko vždy s nečakanými dejovými zvratmi. Aj keď si nie som istý, či považujem za vtipné tie časti seriálu, ako plánovali autori, každopádne som sa pristihol, že sa dosť často usmievam. Je tiež fakt, že som tam na prvé zhliadnutie nenašiel žiadne bežné klišé!      Jeden bod sťahujem za nesympatickú hlavnú hrdinku, ktorá mi tam nesedela a dosť ma rušilo, že mi vzhľadom pripomínala mladšiu verziu MERKELOVEJ, vrátane jej úžasného štýlu obliekania. Oceňujem Petzolda a sympatickú poľskú vražedkyňu :-).     Spoiler - všimnite si, ako šikovne tvorcovia narábali s prepínaním priorít (nevadí, že ma chce upáliť, ale rodí, tak jej pomôžem). ()

MartinDruny

Nedivím se, že to má tak rozporuplné hodnocení. Chvílema se to tvářilo hodně vážně a hned na to úplná parodie. Trochu podezřívám tvůrce, že těma parodickýma vsuvkama zakrývali díry ve scénáři. Nicméně mě tento styl bavil a taky mě moc bavila Jella Haase v hlavní roli. No a taky mě bavil skvělý soundtrack. ()

v.pohode

Tohle je krásnejch a poctivejch 75% Mělo to mušky, ale dalo se to zkousnout. Sven je dobrej moula a na Kleo se dalo někdy i koukat. Vhodný seriálek na víkend. ()

Boculy

...velmi povedené....obzvláště 6.díl Projekt Else.....nádherná charakteristika typů, co byly nasazovány na špinavou práci , nejen v civilních tajných službách ....koho mi to jen u nás v ČR připomíná?......a vůbec, hlavní hrdinka je taky velmi dobře namaskovaná, v podstatě A. Merkelová za mlada....a i ta linka děje nemusí být vycucaná z prstu....za mne 5* ()