Tereza s Danou putují pozemní cestou do Indie. V Praze se ve stejnou dobu pod velením Leony Váchové chystá zatčení šejcha Al Rašída. Po akci dostává Leona rozkaz soustředit se na případ obou dívek, které zmizely v Pákistánu. Leona kontaktuje dva české agenty operující v této oblasti – Petra a Teda. (Voyo)

mehmed

Tak tahle operace se děvčatům a chlapcům z firmy moc nepovedla. Nápad udělat akce civilní rozvědky alá Případy prvního oddělení je chvályhodný počin, ale to by se to nesmělo svěřit novináři a hlavně samozvanému režisérskému nemehlu. I když na jeho obhajobu, tu partu ochotníků, v čele s hlavní hrdinkou, která by se měla držet raději cimbálu a afektovaně přehrávajících youtuberek alias turistek, by nezvládl ukočírovat ani samotný Martin S. Dobré úmysly ani kamera mistra Smutného to už nezachrání. Jedna hvězda jako kredit české zpravodajské komunitě za jejich práci a třeba mě další díly vyvedou z omylu. Jinak definitivně lámu hůl nad Voyo a odhlašuji předplatné. ()

Artogon

VOYO sebavedome uchytilo rolu stať sa plnohodnotnou domácou VOD službou, ktorá bude stáť za to. Pravidelne sa preto púšťa do vlastných projektov, v ktorých skúša rôzne žánre. Kriminálne minisérie boli znesiteľné, fantasy projekt Vedma bol absolútne otrasný, ale medzinárodný špionážny thriller? To už chce istú dávku odvahy. Nečakal som, že to napíšem, ale výsledok je viac než znesiteľný a výborne remeselne natočený. No, ale povedzme si to takto. Ten námet nie je Studená vojna. Scenáristi si príbeh museli bezvýhradne vymyslieť, a tomu odpovedá aj výsledok. Režisérovi slúži ku cti, že do obsadenia väčšinou nezvolil starú gardu hercov, ktorí sú v 1500 CZ/SK seriáloch, ale zvolil väčšinou mladé tváre. Schválne nepíšem mladé talenty, pretože ich herectvo tu častokrát nekorešponduje s kvalitou, o ktorú sa seriál snažil, a nemalým spôsobom tak ťahajú výsledné hodnotenie dole. Plusmi teda sú snaha o neopozeraný formát, netradičná ale skvele zvládnutá voľba žánru, perfektná kamera a prostredia. Mínusmi sú častokrát nekvalitný zvuk, herecký (ne)talent množstva zúčastnených, diery v scenári. PS: 45 minút by tomu určite slušalo viac, než hodina. ()

karyon

První díl docela ušel až na hlavní protagonistku, herečku Gajdošíkovou. To je totální propadák. Nevím jestli neumí hrát nebo jí ta role prostě nesedla, ale takhle blbě snad nehrají ani na prvním ročníku Damu. A to se omlouvám všem prvňákům za srovnání. Škoda, mělo to potenciál, ale amatérské, ochotnické hraní Gajrodšíkové to zabilo. ()

drsny_hery

Lenka Szántó v rozhovoru jasně řekla, že to nemá se skutečnou událostí vůbec nic společného. Přesto si tvůrci neodpustí v úvodu větu, že je to inspirováno skutečným příběhem. A průměrný divák tomu tak může uvěřit. Skutečný příběh by si totiž zasloužil větší péči. Nevyhnu se srovnání s Vidíš měsíc, Danieli, který je po všech stránkách úplně jinde. Na druhou stranu je fajn, že lokace vybírali aspoň v zahraničí a ne třeba někde na výsypce u Sokolova. Herecky zatím průměrné, ale soudím čistě po první epizodě. Ale dejme tomu, že zvědavost mi nedovolí přestat koukat dál. Třeba se to někam posune, šanci tomu dám. ()

d.p.1

Tohle je slabota. Jak se mi všechny minisérie od Voyo líbily, tak tahle je vážně nezábavná. Hlavní vyšetřující agentka je jak vlhkej sen amerických feministek a sympatičností bych jí srovnal s jinými Mary Sue jako je Galadriel z RoP od Amazonu nebo Captain Marvel z Marvels. Asi se Nova snaží být světová, ale bohužel se jí to moc nepovedlo a hlavně tenhle druh světovosti vede k tomu být "broke". ()