Akčný film inšpirovaný skutočným príbehom obyčajného tínedžera Janna, ktorého vášňou je hranie kultového Gran Turisma. Keď sa prihlási do súťaže o možnosť závodiť na skutočnom okruhu, je odhodlaný získať prestížne miesto v stajni Nissan. No čoskoro zistí, že v reálnych pretekoch je v stávke oveľa viac, než si kedy dokázal predstaviť spoza obrazovky počítača. (Itafilm)

Dawe2

Je mi úplně jedno, na co všechno to byla reklama. Všechno dohromady to prostě funguje. Vynikající film, vynikající Harbour - dobrá herecká volba. Parádní podívaná, výborná zábava. Za mě obrovské doporučení. Děkuji. ()

bonovox

Vcelku vydarená adaptácia kultovej hry, ale prišlo mi to príliš natočené na istotu, bez nejakých výraznejších momentov. Po hereckej či technickej stránke ok. 60% ()

Leftysk

„Gran Turismo“ Film inšpirovaný podľa skutočnej udalosti, kde chlapec meno Jann Mardenborough získa príležitosť sa zúčastniť naozajstných pretiek pomocu hry. Ako už to zvykom býva, vyhraje, očakaváne. Tento to film ukazuje, že sny sa plnia aj nad hlúposťami. Otec mu hovorí skoro celý film, že nech robí so svojou prdelou, inak dopadne ako on. Nakonies hra, kde Jann hraje pomerne často a najlepším hráčom, dostane príležitosť íst do naozajstného vozidla. So svojich skušeností z hry to vyhraje a stane sa profesionálným jazdcom. Celkovo tento film je za mňa v pohode, nechytil som sa, ale je to celkom zaujímavý príbeh a je inšpiratívny, pre mnohých hráčov. Moje hodnotenie: 3/5 ()

jpacuta

Kromě těch aut to nemá společného s realitou zhola nic. Nudné, plné zbytečného patosu a tuny reklamy na Nissan a mnoho dalších značek. ()

Mrsina

"Muži milují ženy. Ale ještě víc milují auta." Tak tohle jsem opravdu nečekal. Nečekaně silný filmový zážitek, zvlášť v Dolby Atmos. Nečekaně silný a chytlavý příběh, plný emocí a napětí. Nabitý děj, který za svižné dvě hodinky stihne probrat neskutečné množství témat a závodů. Herecké trio je naprosto dokonalé, nádherný vizuál se skvostnými efekty i kamerou s krásně protkanými herními prvky. Auta nádherné a jejich zvuky božské. Neskutečně moc jsem si to užil. Nezapomenutelný zážitek. Jediné, co bych tomu vytkl byl ten "románek" který přišel odnikud, neměl nic vybudovaného a ti herci neměli mezi sebou žádnou chemii. ()

petra8619

Nejsem fanynka her ani aut. Přesto mám ráda příběhy o splněných snech. Film byl úžasný, napínavý a 3x mě dojal. Chvilkami mě ale trošku nudil, proto nakonec 4 hvězdičky. ()

VVS

Kvalitní režie, zajímavé efekty a celkově dobře zpracovaná vizuální stránka filmu, kterou trochu sráží zkratkovitost, zjednodušení mířená na diváka, který nerozumí motorsportu a přebytečně působící pasáže, jako je např. love story, nebo oplétačky s policií. Nejvíc mi vadila právě zkratkovitost, každý závod, nebo jiná klíčová část děje se mi zdála o 5 minut kratší, než by měla ideálně být. Oproti konkurenčním snímkům, které se týkají automotivu totiž tento film zachycuje nadstandardně velké množství událostí a zajímavých momentů. Pro neznalé může mnoho z nich působit jako klišé, nebo reklama na určitou značku, ale není tomu tak, film se reality drží dost věrně. Např. smrtící nehoda na Nordschleife se opravdu stala a jeden divák opravdu zemřel, tým složený ze závodníků, kteří začali svou kariéru na Playstationu opravdu skončil třetí ve 24 hodin Le Mans a Nissan si podporu tohoto programu opravdu vzal na triko a hlavní hrdina za tento tým dodnes jezdí v japonské sérii Super GT. 70% ()

Metuje

SPOILERY: První polovinu filmu jsem si říkal, že to bude takovej nemastnej neslanej family-friendly kousek pro zabití jednoho večera, nicméně jakmile se objevila první a především druhá nehoda, začaly mi slzet oči a pochopil jsem, že to nebude tak plochý, jak jsem předpokládal. Řemeslná stránka filmu je bezchybná, kamera, střih, zvuk, všechno skvělý. Scénář byl místy trochu cringe, především při hláškách boomerů mechaniků, ale naštěstí jich tam nebylo tolik, aby se to nedalo vydržet. ()

DanlinDan

Těšil jsem se jak si sednu a užiju si film. Je pravda, že děj není mistrovský, někdy rozuzlení těch vztahů mohlo být kapánko lepší a rozhodně by prospělo rozdělení na dva filmy, protože dějově to mohli více rozvětvit a ubrat na plynu. ALE. Jsem z toho odvařený. Ten feeling tam byl pro mě neskutečný a fungovalo to na mě. Jízda, nervy, radost, naštvání. Všechno to ve mě bylo. Váháte to vidět nebo jít do kina? JDĚTE DO TOHO ! ()

DIATOR05

Tyvole to byl granát! Upřímně jsem od tohoto filmu nic nečekal, čekal jsem takový fajn 6-7/10 film o závodění. Jenže jsem si tak trochu uvědomil, že mám slabost pro filmy s auty (nebo spíš o autech, jelikož nám rychle a zběsile přineslo jiný pohled na film s auty). Ono nejšílenější na tom je to, že je to podle skutečný události, vy si řeknete, že to je lame klišé scénář, jenže ono se to fakt stalo, tohle tomu prostě nemůžete vytknout, nelze něco vyčítat realitě, nebo jde? Těžko říct. Každopádně můj obdiv k filmům o autech, jak jsem si všiml, pochází z jeho strachu. Jen jediná asi třísekundová scéna o tom, jak nahrávají zvuk aut do hry, ve mě vyvolala strach. Vyloženě tam prostě stálo auto a nad ním byly mikrofony a nahrávali zvuk motoru. Nevim proč, ani jak, ale prostě to ve mě vyvolalo strach. A teď si asi můžete přestavit, co se mnou dělal zbytek filmu. Hlavní linka o závodníkovi a hráči videoher je fajn, ale všechny scény se závoděním jsou extrémně nápadité a skvěle střižené, upřímně tak jak jsem si představoval perfektní vyobrazení závodu aut ve filmu, tak jsem to dostal. Nejlépe vyobrazený závod byl dle mého finální závod mezi hráči o místo závodníka mezi profesionály. Ten celý závod byl tak nápaditý a skvěle záběrovaný, že se mi v tom celém závodu nelíbil jen jeden jediný záběr, jen jeden jediný. Možná je to kvůli tomu, jak jsem se cítil, když jsem na to koukal, ale takhle jsem se necítil od posledního zhlednutí Need For Speed, ano, rýsuje se tady nějaký patern, ale já nejsem nijak zaujatý, prostě to tak je, já nemám rád nijak zvlášť moc auta, nedívám se na žádné závody, nehraju žádné hry a žádné auta skoro neznám, ale filmy o zavodnění aut z nějakého záhadného důvodu prostě miluju. Need For Speed pro mě bylo samozřejmě ještě lepší, jelikož to více sází na emoce a na příběh, což se tomu taky daří daleko víc než tady, ale tenhle film k tomu nemá daleko. Nevim, jak to mám popsat, ale pro mě to bylo absolutně geniální. Vám se to pravděpodobně tak líbit nebude, ale já jsem totálně odvařenej. Je to zvláštní, ale je to prostě tak. 9/10 ()

J.CTORN

Zcela upřímně tomuto filmu dokážu odpustit jistou klišovitost. Vizuál, zvuky a provedení je na mistrovské úrovni, děj je sice někdy nestabilní ale i tak tu fungují tři stěny. Ve filmu byl i moment který jsem nečekal a ty emoce tam fungovaly perfektně. Nemám si na co stěžovat, miluju závodní filmy. Na Ford v Ferrari to nemá ani z dálky ale i tak je to osobité dílo ()

Zoubek123

Gran Turismo je film, který stojí za to vidět v kinech. Řekl bych, že absolutní jelito na auta jako já si přijde na své. Je zde zajímavý příběh a mladém gamerovi, kterému se plní sen a stává se světovou špičkou v závodění. Tím, že to je podle skutečných událostí mě toto dílko nalákalo a taky nezklamalo, moc jsem si to užil. Bylo to pro mě trochu osobní z hlediska gamingu a jsem rád, že někdo z hráčské komunity ukázal světu, že počítačové hry nejsou jen bezduchá ztráta času. Vyzdvihl bych chemii mezi hlavním protagonistou a jeho trenérem. Divák v kině po promítání prostě dostane chuť nasednout do svého rodinného SUV a rozpálit to na místní šotolině, alespoň na 140km/h. Pecka film. ()

SONYAGENT

Ten popisek ve slovenštině je něco strašidelnýho. Odradilo mě to od toho jít na tento film do kina a dokonce přemýšlím o zrušení členství. Pište to buď pouze v našem jazyce a nebo jen en originál ()

Marcecek

Generická, niečo vyše dvojhodinová reklama na Gran Turismo hru, Playstation a Sony, ich symbolmi a znakmi sa to vo filme len hemží. Takto to vyznie lacno a úboho, ale tak mizerné to nebude. Vidieť pokope dvoch najväčších sympaťákov Orlanda Blooma a Davida Harboura, to stojí zato. Film je zábavný, dobrý, ale nie skvelý, vizuál, pocit rýchlosti, herci, všetko slušné, ale nohy mu zráža predvídateľnosť, už spomínaná generickosť a emócie, ktoré niesú také aké sa film snaží docieliť. Film má všetko, akciu, rýchlosť, nádej, výhru, prehru, ale všetko je to o stupeň nižšie ako v prípade kráľov žánru Le Mans a Rivali, preto aj moje hodnotenie je o stupeň nižšie, musím byť spravodlivý. Ale film je vcelku kvalitný a stojí určite za váš čas. Ja som z kina spokojný odchádzal. ()

Dusty56

Velký překvapení a spokojenost. K dokonalosti chybělo jen lepší zpracování mimo traťových strastí, ve kterých přece jen herci ani režie úplně nepřesvědčili. Na druhou stranu atmosféra na tratích to pěkně vynahrazuje. 80% ()

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (viac)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Gran Turismo nabírá obsazení

Gran Turismo nabírá obsazení

17.09.2022

PlayStation produkce filmů podle her se pomalu ale jistě rozjíždí na plné obrátky a jeden projekt, který nyní studio Sony prioritně tlačí před kamery, je závodní Gran Turismo. To před několika týdny… (viac)

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)