Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Akčný film inšpirovaný skutočným príbehom obyčajného tínedžera Janna, ktorého vášňou je hranie kultového Gran Turisma. Keď sa prihlási do súťaže o možnosť závodiť na skutočnom okruhu, je odhodlaný získať prestížne miesto v stajni Nissan. No čoskoro zistí, že v reálnych pretekoch je v stávke oveľa viac, než si kedy dokázal predstaviť spoza obrazovky počítača. (Itafilm)

(viac)

Videá (5)

Trailer 5

Recenzie (254)

Hees 

všetky recenzie používateľa

Dramaticky (dramaturgicky) dobre zvládnutý film, plný zaujímavých vizuálne pekných grafických zážitkov. Jemne problematické sú už výkony hercov a tak isto vysoká predvídateľnosť deja, napriek tomu, že som spomenul kvalitne dobre zvládnutý film dramaticky, tak ide vo svojej podstate hlavne o gradáciu deja. Z tých hereckých výkonov, ale príjemne prekvapil výkon Davida Harboura. Film má tak isto výbornú hudbu, ktorá podtrhuje atmosféru a zopár vtipných situácii ala hlášok pre hráčov počítačových hier. Ak ste hry nikdy nehrali, nejaký ten žargón z nich nemusíte pochopiť. ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Preteky so spaľovákmi, joj, to budeme musieť po uplatnení grín dílu čoskoro zakázať, inak by sa Marxova brada dosť zježila. Našťastie tu išlo o dosť rýchle autá a tak film nestráca tempo, lebo ani nemôže. Zároveň je však klišoidný a predvídateľný, čo samozrejme neznamená, že nemôže pobaviť. Svojimi zábermi však film viac než realitu pripomína reklamu na play stationovú hru. ()

Reklama

Triple H 

všetky recenzie používateľa

Nad očakávania dobré a radosť mi robí, že Blomkamp je konečne naspäť vo forme. Po District 9 je toto  jeho režijne najlepšie zvládnutý film, sústredený, akčné scény šlapú výborne, herci sú solídni, príbeh je klasický ale funguje (a pomáha že je podľa skutočnej udalosti), hudba vybraná dobre a nájde sa pár zaujímavých vizuálnych vychytávok a nápadov. Vizuál celkovo sa mi páčil - neviem či sa jedná o digitál, ale nejedná sa o klasický hollywoodsky look, trailery kvôli tomu vyzerali akosi nemastno neslano, ale na plátne to funguje. Po Top Gun: Maverick ďalší film, ktorý sníma stroje/techniku 4K ultra HD realisticky/čisto a je to trend, ktorý kľudne môže pokračovať. Ak podobne alebo ešte lepšie natočí Kosinski aktuálne natáčaný F1 film s Pittom (a asi natočí), to si ako diváci pošmákneme a Gran Turismo môže poslúžiť ako dobrý predkrm. Podobne ako iné Blomkampove filmy, čo-to sa dalo aj trošku zlepšiť - niečo ubrať, niečo pridať, niekde dotiahnuť, ale celkovo on ako režisér obstál na výbornú. Určite sa dalo ubrať cca 15-minút, lepšie previazať rodinná línia so zvyškom a dalo sa to celé zrýchliť - takto sme na akomsi medzistupni medzi blbinou ako ľubovoľné F&F (od ktorých je GT určite filmovo vyzretejšie a na vyššej úrovni) a medzi tými ojedinelými klasikami žánru ako Rush či Ford v. Ferrari.  Dá sa povedať, že sa jedná o comeback, ktorým konečne ukázal, že talent v ňom stále je a bez ohľadu na tržby si týmto asi zaslúžil ponuku aj na ďalší veľký/poriadny film. To ma teší na tomto celom asi najviac, lebo mi vždy prišlo ako škoda, že niekto kto ukázal toľko kreativity pri District 9 či Elysium už nikdy nezahviezdi. ***1/2 ()

Trevor 

všetky recenzie používateľa

Gran Turismo bola hra ktorou som dokázal zabaviť zároveň aj neter aj synovca napriek tomu že bol medzi nimi v detskom veku takmer priepastný 4 ročný rozdiel čo sa záujmou týka, takže z tohto pohľadu film celkom potešil. Avšak ako spomína Arsenal83 celé to vyzerá skôr ako reklama na ďalšie vidanie tejto hry, dej je pri týchto filmoch presne ako spomína klišoidný a predvídateľný, človek nemal pocit ako pri LeMans či Rivaloch že benzín doslova cíti, strašne mi vadil aj hlas hlavného protagonistu ale aj tak som sa nakoniec rozhodol pre slabšie 4*. ()

Lima 

všetky recenzie používateľa

Na to, že to je ve svým jádru dlouhá, lehce vtíravá reklama na Sony produkt, je to velmi dobré. Ač to nestálo mnoho, umí to díky šikovnosti Blomkampa zamaskovat a vypadá to jako produkčně výživný kousek. Závodní scény mají drajv, jsou fantasticky ozvučené a zejména střihač při nich předvedl nadlidský výkon a scény, při kterých se zrovna nezávodí, také díky hereckému umu dokážou chytnout za srdíčko. Když pominu Orlanda Blooma, který s tím nemožným účesem a rozšklebeným výrazem vypadá jako čarodějnice z Jeníčka a Mařenky, tak bývalé „spajsce“ Geri Halliwell (velmi nečekaný casting) ty mateřské city věříte, Hounsou je fajn a jeho „slzavé údolí“ při setkání se synem je moc pěkná scéna, dále Harbour je mentor jedna báseň (a jeho oldschool záliba ve walkmany a Black Sabbath mi konvenuje :o) ), ale především překvapil neznámý Archie Madekwe, kluk ušatá to zahrál skvěle. Nečekal bych, že zrovna do příběhu gamera budu tak zainteresovaný, ale stalo se, Blomkamp je prostě Houdini, co za málo peněz dokáže tahat zlatý králíky z klobouku. ()

Galéria (26)

Zaujímavosti (31)

  • Na ceduli v boxové uličce je napsáno: „Circuit de Catalunya,“ a to na německém Hockenheimu. Catalunya (Katalánsko) je však ve Španělsku. (Johnny.ARN)
  • Postava Antonia Cruze (Pepe Barroso) je volně inspirována skutečným Lucasem Ordoñezem. Byl to španělský závodník a vítěz prvního ročníku GT Academy, který se v roce 2009 zúčastnil nezapomenutelného závodu 24 hodin Dubaje a Nissan ho poté angažoval jako profesionálního závodníka. (Johnny.ARN)

Súvisiace novinky

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (viac)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

V celkových číslech relativně dobře, ačkoliv za sebou má několik neuspokojivých výsledků z kin a novým titulům z úspěšných franšíz se nedařilo tolik, jako v minulosti. Celkově Hollywoodské filmy na… (viac)

Gran Turismo nabírá obsazení

Gran Turismo nabírá obsazení

17.09.2022

PlayStation produkce filmů podle her se pomalu ale jistě rozjíždí na plné obrátky a jeden projekt, který nyní studio Sony prioritně tlačí před kamery, je závodní Gran Turismo. To před několika týdny… (viac)

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)

Reklama

Reklama