Nepřestávej dýchat

• USA Keep Breathing

Kdesi v kanadské divočině havaruje malé letadlo a jediná přeživší se musí poprat s živly i vlastními démony, aby zůstala naživu. (Netflix)

Zlty_Dodo

Keď si človek odmyslí nezmysly ako že oblečená osoba v topánkach sa ponorí 10 m pod hladinu, vezme dve tašky čo vážia 40 kg a ešte v pohode s nimi vypláva na hladinu tak to je vcelku príjemne natočená historka o preživšej pádu lietadla v divej prírode. Dej sa dosť spomalí keď osoba dostane halušky a začne blúzniť, ale ok... Plus dávam za absenciu LGBT a protibelošské kecy no a vlastne hlavná hrdinka je sama o sebe umelecký výtvor. ()

JohnCZ

Trochu nepochopený touchy feely survival, který není klasickým dobrodružným thrillerem tak, jak by člověk původně očekával, ale spíše jakási psychologická terapie, kde se v harmonii potkává minulost a přítomnost, fikce a realita, v příběhu o vyrovnávání se s vlastními traumaty. Je to sice děsně uhlazené a doslovné, ale v téhle rovině to funguje vcelku dobře. Survival fanoušky to ale asi moc neuspokojí. Krom toho, že je to přehlídka základních žánrových klišé bez větší přidané hodnoty, tak i hlavní hrdinka je klasický ufňukaný mileniál s nijak zvlášť vyvinutým... ehm, pudem sebezáchovy (jinak ehm... bez výhrad), což je sice hezky realistické a divák, jako já, se s tím lehko ztotožní, ale zároveň to umí být taky pěkně frustrující (bo já, tss, internetový odborník na všechno, bych takové cypoviny určitě nedělal ofc). Není to úplně zlý seriál. Je to záležitost, která dost kašle na nějaká žánrová očekávání a jde si cestou, jež rozhodně nesedne každému. Už jen ten silný ženský režisérský otisk o lecčems vypovídá. ()

paber778

První díl nalákal - ale to by nesměl být Netflix.  Obléknout se do vody, aby jí nebyla zima, převařovat nejčistší vodu na světě a banální otravné flashbacky - to si  tvůrci dělají prdel? Kdo a pro koho to točí - je snad nastupující generace úplně vypatlaná? Celkově konstatuji, že dobré nebo aspoň koukatelné filmy se už přestaly točit, to co se nyní na Netflixu a HBO nabízí jsou zoufalé multikultitranssračky. Jeden bod přiznám za krásnou přírodu. ()

HappyDeath

Hoši hoši hoši, tak tady vidím velký špatný. A kdybych na to nekoukal při práci, tak to fakt nevidím do konce.  Kobra docela dobrá, výhledy kanadské divočiny taky ale tím to hasne. Veškeré přemýšlení "jak přežít" stojí za starou belu. A kdybyste to potřebovali vědět, má hodně psychických problémů.... to bylo taky nesmírně důležité :D Asi jediné ponaučení které je potřeba si z toho vzít je: I když seš prostě a jednoduše vymletý a neumíš uvažovat logicky, tak se nevzdávej. ()

mata77

Čím dlhšie sa hlavná hrdinka borila v šlamastike, tým hlbšie upadala do snového a halucinujúceho stavu. Dej sa tak viac odpútaval od prítomnosti v divočine a motal sa v súvislostiach z minulosti. Preto aj príbeh, ktorý začína dobrodružne, sa postupne preleje do vzťahovej drámy. Škoda, že sa tvorcovia viac nepohrali s detailami v divočine a tým pádom by sa vyhli zbytočným chybám. Posledné dva diely boli vyložene nuda. ()