Paula a Jojo

• Nemecko Für Jojo

Nejlepší kámošky Paula a Jojo si v Berlíně užívají single život. Divoké randění ale skončí, když se Jojo zamiluje. A Paula se pak všemožně snaží překazit její svatbu. (Netflix)

klukluka

To asi nebyl úplně nejlepší nápad, nechat o kvalitách téhle německé artovky rozhodovat diváky Netflixu. Jasně, filmová Paula, která se kvůli milostnému vztahu kamarádky Jojo ocitla na vedlejší koleji, se chovala poněkud zvláštně, ale každej jsme jinej a pokud přistoupím na to, že bylo přátelství těchto dvou mladých žen mimořádně silné a intenzivní, pak si umím představit, že to mohla nést takhle těžce a dělat podobný kraviny. Vůbec mě ten film neurážel, je to taková ta civilní věc, která se stala holkám od vedle. Zajímalo mě, jak se to bude vyvíjet a bavilo mě to. Nasypal jsem tomu stejný počet hvězd, jako všichni čtyři uživatelé ČSFD přede mnou dohromady a vůbec jsem se do toho nemusel nutit. ()

BOURQUE

Druhý film Barbara Ott sa nepodarilo dotiahnuť do úspešnejšieho konca. Zobrazenie „ani s tebou – ani bez teba“ vzťahu dvoch slečien (Paula a Jojo) je povrchné, riešenie konfliktov (vrátane plánovaného manželstva Jojo s Danielom) periférne a mnohokrát nefunkčné. Film going to nowhere. P.S.: Najviac sa podarilo zachytiť Paulin charakter (presvedčivá hra od Cara Cult) – pre mňa zostáva otázkou, že akú veľkú trpezlivosť mala Jojo s Paulou (ktorá, priznajme si, psychicky nebola fit). Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Arsenal83

O dvoch hnusných Germánkách, ale fakt že hnusných, že sú hnusné aj na Germánku a to tam majú iný materiál. Kamošky, čo šukajú spoločne s kadekým a keď jedna skončí, tak ide do druhej miestnosti a tam vyrušuje pri šukačke svoju kamošku. Aby nakoniec toho chlapa vyhodili z postele. Lavírovanie na hrane lesbizmu nakoniec nenašlo svoj ružový cieľ, ale celý čas to bola veľmi rušivá dráma o "priateľstve", kde neviete, ktorá z dvoch hlavných postáv je narušenejšia. ()

Johnny.ARN odpad!

Dve protivne pololezby nemeckého typu hodinu a pol niečo riešia a divákovi je to úplne u prdele. Jedna je špatná a druhá je tiež piča. ODPAD! ()

Marze

Projekt Netflixu. Hedonisticke pratelstvi dvou zen z materske skolky Jojo a Pauly je zniceno kvuli rozhodnuti se vdat. Caro Cult ma magnetickou pritazlivost reci tela. Mozna jsou obe divky dost stare na to, aby se chovali takovym zpusobem. ()