Ďáblova hodina

• Veľká Británia The Devil's Hour

Lucy se probouzí každou noc přesně ve 3.33. V jejím životě už dlouho nic nedává smysl. Ale odpovědi leží někde na konci série brutálních vražd. (Prime Video)

Trajektt

Miluji televizní seriály u jejichž sledování celou dobu tápu a mám při nich otevřenou hubu a u kterých čučím jako citron na hrnek teplého čaje. Taktéž mám rád seriály u kterých celou dobu nevím o co jde a jsem u nich ztracený jako Bulhar na svatební hostině. Tento seriál musíte bedlivě sledovat a nevynechat jediné smítko, jinak vám ta skládačka nevyjde a nepochopíte smysl tohoto televizního vyprávění. Rovněž nedoporučuji se na tento seriál dívat, když máte vypito nějakých těch deset piv a rovněž nedoporučuji si u nich párkrát zdřímnout, to si můžete dovolit u nekonečných seriálů typu Ulice, kde se až tak moc nestane, když si hodíte šlofíka, ale u těchto psychologických thrillerů určitě néé. Když by se mně někdo zeptal po přímém dokoukání tohoto skvostu o čem to je, tak je to velice složité vysvětlit, aniž bych spoileroval, ale seriálovým fanouškům, kteří mají rádi tajemno a nevědí v jaké realitě se nachází a kteří mají rádi podivné chování hlavních představitelů jako jsme viděli třeba v Městečku Twin Peaks anebo třeba ve Ztracených, tak tito diváci budou asi spokojeni stejně jako jsem byl já. Základním kámenem tohoto vyprávění je ČAS. Ano, je to tak, od této fyzikální veličiny se vše odvíjí a různé natahování času a různé záblesky budoucnosti a minulosti a různé typy dejavu vám mohou připomínat nějaké to dobrodružství Martyho McFlye v jeho cestách a Návratech do budoucnosti, ale tak to samozřejmě není a vy si budete lámat hlavu až do posledních vteřin tohoto vyprávění, kde je vše uspokojivě vysvětleno, tedy pokud jste párkrát nezaspali anebo nevypili nějakou tu bečku piva. Dalo by se říct, že tento příběh je tak trochu i sci-fi, ale i tak trochu krimi a dokonce i tak trochu strašidelný s prvky hororového napětí, ale když se to globálně shrne, tak tam najdete i prvky černého humoru. Hlavní hrdinka Lucy, kterou skvěle zahrála Jessica Raine má každodenní nechtěný rituál, že se probouzí z nočních můr ve 3.33, což je ta ďáblova hodina, což je čas, ve kterém se setkává svět živých a mrtvých. To by ještě nebyl takový ten největší problém jejího dosavadního života, jelikož jak příběh plyne dál, tak se setkáváme s jejím synem, který by se dal popsat jako mluvka a to tím způsobem, že tento malý chlapec skoro nemluví a necítí skoro žádné emoce a ještě navíc imrvére čumí do zdi a povídá si s neviditelnými lidmi. No zkrátka, takového hodného synka by si podle časopisu Šťastná rodina přálo devět z deseti milujících rodičů. Do toho všeho má ještě švihlou matku, která je zavřená v nedalekém ústavu a která si také povídá s neviditelnými lidmi a která se jde občas v noci proběhnout v noční košili po nějakém tom lese. No prostě happy family a víc se fakt nedá napsat, protože by to byly spoilery. Ještě prozradím, že v pozadí příběhu se také vyšetřují nejaké ty sériové vraždy, ale víc už fakt psát nebudu a vřele tento zábavný seriál pro celou rodinu doporučuji všem přátelům kvalitního a záživného televizního seriálového světa. Nezbývá mi než dát zasloužených 90%. ()

grogodil

Na prvý dojem tu nie je o čo moc stáť. Ani po pozretí traileru to nevyzeralo na nič extra revolučné. Zo zrejmých dôvodov vás napadne Doctor Who a že toto bude len nejaká ďalšia televízna variácia na nejakú prelínačku paralelných časových rovín a realít. Pustite si prvú časť a ako 'bonus' máte pred očami navyše ďalšie creepy malé malovravné dieťa, čo furt civí do steny a s ktorým máte v prvom momente chuť ísť na potrat, aj keď už má osem rokov. Omen, Kruh, Šiesty zmysel a X ďalších filmov mi v predtuche prebehlo hlavou, z ktorých sa tu isto bude vykrádať. Proste zo začiatku vôbec nič nenasvedčuje tomu, že toto nebude len nejaká televízna vykrádačka, ale najlepšia mysteriózna vec tohto roka. Je pravda, že jednotlivé ingrediencie síce nenesú zrovna punc originality, ale to spracovanie z nich ždíma všetok potenciál. 6 hodín takto diváka vodiť za nos... 6 hodín pomalej záhadnej detektívky. 6 hodín si v hlave snažíte spájať indície a nastrelené flashbacky, dať tomu chaosu v hlave a na obrazovke zmysel, rozlúštiť to, pričom štekáte na obrazovku svoje teórie... A aj tak vás šiesta "vysvetľovacia" epizóda nechá sedieť pribitého v kresle. Ani nie tak vyslovene "shyamalansky" šokovaného, skôr proste spokojného, že všetko to v tom svojom fikčnom svete do seba zapadne a dá zmysel. A v posledných piatich minútach som si už tak spokojne rochnil v pocite, že som ešte predsa len nevidel v tomto žánri všetko a predsa sa ešte aj dnes nájde niečo, čo ma rafinovaným scenárom a jeho originálnym rozuzlením prekvapí a zavrtá sa v hlave... Až si to má chuť pozrieť znovu a 'skontrolovať' si to. ()

Frajer42

Spoilery! První díl mě absolutně nijak neoslovil, neboť je nebohý divák nemilosrdně hozen do víru dění, kde nic nedává ani zblo smyslu a já bytostně nenávidím, když něčemu nerozumím. První díl byla tedy jen taková chaotická jízda, kde vám bylo představeno několik ústředních postav. Poté však pozvolna seriál začal získávat jasnější kontury a stávala se z něj silně návyková jízda, která vyvrcholila závěrečnou epizodou, kde jsem upadl do seriálového transu a nevnímal okolí, což už se mi u seriálu nepoštěstilo pekelně dlouho. Nesmírně se mi líbila myšlenka seriálu, kdy by rozhodně nebylo na škodu mít podobné schopnosti jako zdejší morální sériový vrah. Nechybí ani několik zdařilých lekaček, kde doporučuji neležet u svých drahých poloviček příliš blízko, jinak můžete schytat pořádně tvrdé údery. [86 %] ()

agentmiky

Takhle originálně pojatou detektivku jsem fakticky nečekal. Trochu mě tak ve výsledku zamrzelo, že se první řada neprotáhla na víc dílů než jen šest. Amazon v poslední době překvapuje čím dál tím více, přináší nám divákům zajímavé projekty. Herecky nemám sebemenších výhrad. Peter Capaldi coby vrah skvělý, te si svou roli střihl s patřičnou dávkou grácie....Ale přímo obrovským překvapením pro mě byla Jessica Raine. Ta se s rolí starostlivé matky poprala na výbornou. Doufám, že se jí v budoucnu dostane daleko větší pozornosti. Jinak seriál sází dost na mystično a scifi prvky. Prvních pět dílů tak nadhodí nespočet otazníků. A já jsem coby sledující ani nevěřil, že by tvůrci dokázali zodpovědět většinu z nich. Ale mýlil jsem se, a to na plné čáře. Poslední díl mi totiž jednoduše zavřel hubu. Jo, tohle Velké Británii vyšlo. Za mě dávám naprosto zasloužených 8/10 ()

VSlunecnice

Pokud jste milovníci kvalitních mysteriózních thrillerů s hororovými prvky, hutnou atmosférou a zajímavou kriminální zápletkou, rádi sledujete příběhy, do kterých se ponoříte, donutí vás přemýšlet, hádat a snažit se rozuzlit příběh, pusťte si Ďáblovu hodinu!  Příběh seriálu se popisuje složitě, od prvního dílu si nebudete úplně jistí, co přesně se děje a malé šedé buňky mozkové vám pojedou na plné obrátky, aby přišly záhadě na kloub.  Ústřední hrdinkou je sociální pracovnice Lucy, která se většinu svého života budí každou noc z noční můry přesně v 3:33, v takzvané Ďáblově hodině. Jejího syna Isaaca nejde popsat jinak než “zvláštní strašidelné dítě, které ze svého chování buď vyroste nebo rodiče zavraždí ve spánku”.  Neméně zajímavou dvojicí s výbornou chemií jsou detektivové, kteří řeší nevysvětlené únosy a řadu brutálních vražd.  Toto všechno spolu samozřejmě souvisí a propojuje se v neokoukaném a výborně zpracovaném příběhu se spoustou zvratů ždímajícím z diváka emoce.  Proč má smysl seriál vidět? Kvůli atmosféře, kterou vyvolává! Při napjatých scénách by se dala atmosféra krájet… hororovější části nejsou vůbec přehnané, počet lekaček není nijak vysoký, ale dostane diváka do té správné nálady a získá si veškerou pozornost. Každá epizoda láká na tu další a já se nemohla odtrhnout a i ve volných chvílích se snažila odhalit hlavní zápletku a každou chvíli jsem na televizi pořvávala vlastní teorie.  I přes zásah do tolika témat a žánrů není seriál překombinovaný a na konci dává naprosto logické rozuzlení smysl. Od (pro mě do té doby neznámých) tvůrců jsem nečekala tak našlapaných 6 hodin a rozhodně se jedná o jeden z nejlepších miniserialů loňského roku, který svou zápletkou a záhadnou atmosférou může konkurovat i takovým perlám jako je první série Dark a rozhodně předčí loňské 1899. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD