Bill Burr: Živě v Red Rocks

(relácia)
  • USA Bill Burr: Live at Red Rocks (viac)
Stand-up
USA, 2022, 82 min

Réžia:

Mike Binder

Kamera:

Joshua W. Smith

Účinkujú:

Bill Burr

Komik Bill Burr v tomhle stand-upu hezky zostra probere kulturu rušení, feminismus, nepříznivé recenze od manželky i životní prozření. (Netflix)

M.i.k.e

Po posledním stand-upu kam si Bill pozval kamarády a který stál za vyliž kapsu sem šel do jeho nejnovějšiho vystoupení trošku s obavami.Naštěstí zbytečně a tahle necelá hodinka a půl je plná sice lehce ukřičeného, ale funkčního nekorektního humoru přesně tak jak to mám rád.Je tu hodně trefování do cancel culture,woke aktivistů,homosexuálů nebo partnerských vztahů a velmi často padá hřebíček na hlavičku…80% ()

ScarPoul

Po nemastnom neslanom Paper Tigerovi, prišiel zatiaľ najdlhší Stand up tejto (pre mňa) legendy. A je to comeback ako sviňa. Všetky témy sú brané s nadhľadom, majú myšlienku a zároveň vedia pekne zatlačiť na pílu. Aj napriek dĺžke to nestráca tempo a každý jeden vtip je tak krásne vypointovaný a aplikovaný na život až to jedného teší. Naozaj som dúfal, že príde Billov stand -up ktorý ma bude baviť rovnako, ako ma bavili tie úplne prvé. A Live at Red Rocks sa to podarilo. Veľmi príjemná hodinka aj pol. V najbližšej dobe zopakujem. ()

Fifer

Burr to samozřejmě od kritiků schytá (už schytal), ale abych byl fér, v něčem mají pravdu. Velká část stand-upu je věnována covidu a cancel culture. A co si budem povídat, to už je trochu staré téma. Pokud vám to ale nevadí, tak vtipný je pořád. Taková perlička na závěr: zatímco jsem s přestávkami sledoval tento stand-up, kde si Burr dělá srandu z lidí, kteří řeší výroky Johna Waynea v roce 71, tak mi na Twitteru přistál screenshot nějaké české woke dámy, která rozbírá Kunderovu báseň z r. 69. Častá kritika anti-woke komiků je ta, že už je to staré téma. Ano, staré je, ale stále aktuální. Dokud tu jsou woke magoři, budou si z nich komici dělat srandu. Takže pořád. ()

dr.horrible

U Burra mi vždy trochu vadila tá jeho potreba  zdôrazňovať obecenstvu, že nerozpráva svoje názory, ale vtipy (lebo šak očividne). Tu to prvý raz neurobil a od niektorých liberálov sa mu tu hromadia jedno a dvoj hviezdy. Tak by asi mal znovu začať. 🤷🏼‍♀️ A vy, milé konzervy, vám nepomôže ani to zdôrazňovanie. Gervais naposledy desaťkrát zopakoval, že to nemyslí vážne, že je to komédia, a vy ste z toho ejakulovali, lebo má niekto podobne zaostalé presvedčenie, ako sú vaše opičie mozgy. Jediný konzervatívny áčkový komik je Chappelle. Get over it. ()

Necrotongue

Z mého úhlu pohledu (a poslechu) velmi vydařená záležitost, u níž jsem se průběžně pochechtával a občas zvážněl (pasáž s omlouvající se dcerou byla až nečekaně nepříjemná a zároveň silná), ale po celou dobu jsem se bavil nad použitými tématy. Bill Burr si ty věci píše parádně, vždyť kdyby si neupravil příběh Coco Chanel podle svých potřeb, jak by to dopadlo? Kdyby vyprávěl její skutečný příběh, těžko by se u něj dalo zasmát. No, a proto mám toho psychopata tak rád. / Poučení: Na Manhattanu si dávej pozor na frustrované lesbičky. ()