Francouzská akční komedie o majiteli nočního podniku a knězi, kteří měli potíže nejen s čínskou mafií, ale také anděly, kteří jim komplikují život... Obklíčen uprostřed Hongkongu, telefonuje zoufalý podvodník svému kamarádovi do Paříže a prosí ho, aby se ujal malého čínského chlapce Baa a balíku cenných papírů v hodnotě čtyřiceti milionů dolarů. Tento přítel, Antoine Carco, dobrodružný majitel vyhlášeného nočního podniku, bez meškání letí do Hongkongu. Zde mu je souzeno seznámit se s ctihodným otcem Tarainem, vychovatelem mladých delikventů, aby se po strastiplné pouti octli znovu v Paříži. Ovšemže vůbec netuší, že v patách mají smrtelně nebezpečnou čínskou mafii... (oficiálny text distribútora)

filipvrbik

Části, ve kterých se vyskytují andělé jsou k popukání, bohužel je to menší část filmu- naopak tam kde je čínská mafie tak to stojí za prd...., ale poměrně líbilo...70% ()

mira007

Taková francouzská crazy komedie, kde jsem se i přes určité prostoje a opakování hodně nasmál a navíc vidět Evu Herzigovou nahoře bez jak se skrývá s Clavierem ve skříni u mne povzbudil pocit vlastenectví víc než bronzová medajle z MS v hokeji. ()

MickeyStuma

Svižná akční komedie přesně tak, jak to umějí jen Francouzi. Gérard Depardieu opět v roli tvrďáka ve dvojici nikoliv s Pierrem Richardem, ale tentokrát s neméně komediálně zdatným Christianem Clavierem. Ne, roztržitého ňoumu tu opravdu nehraje. Oba už měli za sebou úspěšný snímek ´Návštěvníci´ a jak již dnes víme, v následujících letech společně natočili nejen pokračování, ale i komiksové příběhy o Asterixovi. V tomto snímku je v centru dění malý čínský chlapec, balík cenných papírů, kněz, čínská mafie a andělé. Tohle všechno tvůrci hbitě smíchali dohromady a vznikla taškařice, která je odvyprávěna rychlostí kulometu. Vlivem rychlého střihu a střídání scén se stačí jen na chviličku ohlédnout a divák v ději okamžitě ztratí nit. Dynamiku to má úžasnou. Akční scény v hongkongském stylu komediálnost neruší. Naopak jej dokonce výborně doplňují. Snímek jako celek prostě funguje. Jean-Marie Poirév v podstatě ve své režijní tvorbě dělá to samé co Francis Veber, jen daleko živějším dojmem. Jestli se z toho stane komediální klasika se v budoucnu uvidí. Potenciál na to má. ()

patroklos

Moc pěkná francouzská komedie - sice to není na pět hvězdiček, ale pořád je lepší než 99% komedií z Ameriky... Francouzi prostě komedie umí a v téhle si můžeme vychutnat souhru Depardieua a Claviera... Rozhodně doporučuju, mrkněte na to... ()

Mr.FreeZer

Nejlepší na odreagování je prostě francouzská komedie, v hlavních rolích Depardieu a Clavier (pro dabéry určitá zkouška odvahy). To je prostě zaručená kvalita smíchu a legrace. ()

vla_kor

Jedna z nejlepších francouzských komedií 90. let. Clavier a Depardieu jsou skvělá dvojka - malý pan farář a obrovitý majitel nočního podniku - klasický základ pro dobrou komedii. Navíc jejich hlášky jsou nezapomenutelné - a v tom je pro našince trochu problém - chce to vidět ve francouzštině. Dost věcí jsou jen těžko přeložitelné slovní hříčky. A pak je tam i dost odkazů na francouzské reálie. Nenechte si ujít závěrečné titulky. "Nebreptej, Gérarde!" ()

elshish

Bezvadná komedie, plná gagů a naschválů. Mladí delikventi jsou vážně srandovní a Depardieuova snoubenka je opravdu srdceryvně žárlivá :) Tito pánové nadělaly plno srandy v této komedii :) A je vidět že je to bavilo... ()

Stanix

Standartně dobrý "Depard" a šíleně rtuťovitý "Klavoš" alias "otec trenér" přesně tak, jak ho mám rád. Ano film je opravdu šílená jízda v extrémním tempu, hlavně v druhé půli, ale zábava to prostě je, o tom žádná. ()

kyLuke

Překvapivě výborná francouzská bláznivá komedie . Scénář sice není nějaký ojedinělý , ale postačující a Depardieu je výborný ( Clavier jen mizerně přehrává a občas je až trapný - ale také mu to docela kazí Alexej Pyško v dabingu) . Dále filmu pomáhá příjemné zpracování a výborná hudba . Obrovské překvapení a film , ke kterému se ještě budu vracet ! Akorát druhá polovina film pohřbívá a kdyby byl o 15 minut delší , dal bych nižší hodnocení , takže nakonec 70% , ale stejně velmi dobrá komedie ! ()

darthhokro

Slušná odpočinková komedie se zájímavou dvojicí. Kentám z Montarží, jede jako vždy perfektně a Žakujovi ty multi dvojrole jdou na jedničku :) ()

Bigfuckman

Lehce nadprůměrná komedie a lehce utápěný talent Claviera a Depardieu, kteří již své kvality předvedli jinde (Návštěvníci, Uprchlíci). ()

subic

Francouzi v Hong Kongu. O tom, jak dostat z Hong Kongu 300.000 dolarů. Pamatujete na film Otec a otec? S přimhouřením všech očí se dá příběh připodobnit aspoň ze začátku do doby, než se objeví ti tzv. andělé. Taková trochu šílená akční komedie s nádechem první poloviny devadesátek. Nutno dodat, že Gérard Depardieu je skvělý, za to Christian Clavier je dost strašný a absolutně nezábavný. ()

Rutger

Parádní dvojka Depardieu - Clavier v šílené bláznivé akční komedii ve stylu made in Hong Kong. Ve vedlejší roli potěší naše modelína Eva Herzigová a Yves Rénier ( komisař Moulin ). ()

cinema_cz

Komedie není snadný žánr - ti, kteří dokáží vyvolávat smích by o tom mohli vyprávět. Nesešlo se jich tentokrát málo, hodně se snažili - a uvařili dort, za který by se pejsek a kočička nemuseli stydět. Ingredience byla vcelku kvalitní, ale jestli si dobře vzpomínám, nebylo jim po něm nejlépe... 40 % (Michal Šobr, Ci 02/1996, str. 62) ()