Merve chce žít bohémský život. Osud je ale proti. Když už jí hrozí, že skončí na dlažbě, začne pracovat pro člověka, se kterým ji toho pojí víc, než si myslí. (Netflix)

Arsenal83

Klišoidná, feministická, silná žena a verklíkovanie textu do kamery, lebo aktuálne to je trendy vyrozprávať príbeh ako influencer, v preklade lenivé hovno s mobilom v ruke. Na ničom nezáleží, len koľko máš followerov na tom instáči a pre pár šupov ukážeš či predvedieš čokoľvek. Nuž a film samozrejme nevie kam z konope a chce ukázať statočnú ženu, tak potom pozliepa čokoľvek, napríklad: Prečo žena, ktorá chce pracovať v móde, vyvíja zoznamovaciu aplikáciu? Asi aby sme boli zase cool a in. Ale s touto tvorbou sme naveky out. ()

B.Wilde

Teda, už dlouho jsem z filmu neměla tak rozporuplné pocity, přišlo mi to jak nějaké dva filmy v jednom, kdy jeden byl docela fajn a ten druhý mě vlastně vůbec nebavil. Ozan Dolunay je docela sympaťák, ale o Ahsen Eroğlu bohužel totéž říct nemůžu. U hlavní dvojice navíc nebyla žádná chemie, příběh byl takový divně polovičatý. A to věčné bourání čtvrté stěny? Strašně mi to lezlo na nervy a v mnoha situacích to akorát naprosto narušovalo scénu. Za mě tedy velmi slabý (pod)průměr, což je škoda, protože vizuálně to nevypadalo vůbec zle... ale bohužel to bylo velmi splácané… ()

Adramelech

S tureckou kinematografií se nesetkávám právě často, tak jsem si ten film ze zvědavosti pustil. Zaujala mě scéna, jak jde slečna Merve k pracovnímu pohovoru a astrolog ji varuje, že jsou momentálně velmi špatné tranzity a radí jí, že když už rozhovor nelze odložit, měla by v kanceláři nejdřív rozsypat šalvěj kvůli neutralizaci zlých vlivů. Hle, kulturní rozdíly! Jen si u nás zkuste na přijímacím pohovoru nasypat do každého rohu místnosti šalvěj. Podobně je tomu třeba s vúdúistickými prášky. Jednou jsem uvažoval o tom, že bych na jednu nepřátelskou úřednici fouknul malefikantní prášek připravený z hřbitovní prsti a dalších celkem nechutných ingrediencí. Možná by to i zabralo, nevím, ale policie by můj čin asi hodnotila jako výtržnost. Nakonec jsem to raději nezkusil. Zpět k filmu. Merve je výstřední, zajímá se o esoteriku, je protikapitalisticky orientovaná a navíc je pěkná, zkrátka vysloveně sympatická holka. Zápletku nechci prozrazovat, abych nezkazil požitek případným dalším divákům. Na můj vkus je zde příliš akcentovaný romantický aspekt příběhu. Ještě upozorňuji na jeden dobrý režijní nápad. Občas když Merve něco říká, tak následuje krátká vsuvka, která ukazuje, jak si slečna představuje, co by v dané situaci ráda udělala. Nedovedu posoudit, nakolik film odráží skutečnou tureckou realitu, ale zdá se, že v Istanbulu to fakt žije. ()

ElleMcDee

Dobrý nápad, ale potenciál to nenaplnilo ani zdaleka. Enemies to lovers, zápletka s pomstou, vtipná hlavní hrdinka a sexy hlavní hrdina - to všechno mohlo fungovat docela dobře, ale bohužel. Mezi hlavními postavami nebylo ani trochu chemie, jejich příběhu jsem vůbec nepropadla ani mu nevěřila. Ztracená hodina a půl. ()

Danikaa

Nestáva sa mi často, že by som dala tureckému filmu, alebo seriálu len 1 hviezdičku. Výnimočne to však je veľmi slabý film. Ani komédia, ani romantika, úbohá zápletka. Ešte aj Ozan Dolunay bol nejaký zabrzdený. Fakt nemám prečo toto veľdielo niekomu odporúčať. Vlastne áno, je to zbytočné zabíjanie času. Radšej ho venujte inému zaujímavému filmu. ()