Emocionálně silný a dramatický příběh o síle lásky, kráse hudby a zhoubnosti vášně a pak zejména vynikající herecké výkony obou hlavních představitelek (Emily Watsonová, známá našim divákům především z filmů Prolomit vlny či Boxer, byla za roli nominována na Zlatý glóbus i na Oscara, výborná je zde i Rachel Griffithová - nominovaná též na Oscara ve stejné kategorii - populární zejména díky komedii Muriel se vdává) nabízí poutavý snímek v režii Ananda Tuckera, který provázejí nadšené kritiky. Vyprávění o soupeření dvou talentovaných sester popisuje skutečné životní osudy Hilary a Jaqueline Du Préových. (oficiálny text distribútora)

Ba-jo

Skutečný příběh dvou hudebně talentovaných sester, které se každá vydala jinou životní cestou. Jedna do světa velké slávy, ale s neklidným a neuspokojivým soukromým životem, druhá do světa malého, ale šťastnějšího rodinného života na venkově. Byl by to celkem banální příběh, pokud by jednou z těchto sester nebyla nejslavnější violoncellistka všech dob: Jaqueline Du Pré mistrně ztvárněná v podání Emily Watson. Viděl jsem několik dokumentárních záběrů koncertující Jaqueline Du Pré a musím uznat že Emily Watson jí byla víc než důstojným a věrným „náhradníkem“. Pěkně natočeno, zajímavě sestříháno a úchvatně doprovázeno violoncellem. Violoncello miluju, vydává bohatý a vřelý zvuk, v některých polohách velmi podobný lidskému hlasu, možná i proto na mě tento film tak hluboce zapůsobil. PS: Může pro špičkového hudebníka existovat větší tragédie, než taková nemoc, jakou je roztroušená skleróza, která potkala Jaqueline Du Pré na vrcholu její kariéry a díky ní i předčasně zemřela ? ()

Rokle

Silný vnitřní náboj, který přináší rivalita sester se odráží v emociálním a dramatickém snímku, jehož největším lákadlem je herecké umění obou hlavních hereček. Druhým obrovským kladem je hudba, jenž o sobě dává vědět každou minutou. ()

brumbrum

Fajne.. Smutne, pravdive, ludske, osudove. Film utkveje. Ako velmi sa sestra dokaze obetovat pre svoju umeleckejsiu a slavnejsiu sestru, zostane mi zahadou - aj ked fatalna chyba a komplet nespravne, ale obeta z najlepsich pohnutok. 4*. ()

horovska

Nemůžu říci, že bych byla z tohoto filmu úplně odvázaná. Velké plus ode mne ale získaly nejen herecké výkony, ale i pojetí, kdy se část filmu odehrává z pohledu jedné a pak druhé sestry. Ale kdybych neměla předem jistou představu a nebyla díky ohlasům připravená, pak bych první půlhodinu filmu asi nepřežila. Také mne chvílemi film dost nudil,v závěru mu chybí spád a utápí se jen v lítostivých a citově manipulativních scénách. ()

Jonatána

Ano, výborný film, skvělé herecké výkony. Ovšem podruhé už na to koukat nebudu. Při scéně, kdy Jackie pošeptá Hilary, že se chce vyspat s jejím manželem, jsem dostala hrozný vztek. Když Hilary svého muže žádá, aby to udělal, brala jsem do ruky ovladač, že to vypnu. No, a když pak byla scéna, ve které Jackie dostala, co chtěla, tak jsem ten ovladač nechala, uvařila si kafe a řekla, že tohle prostě musím dokoukat do konce. Některé věci jsou pro mě nepochopitelné a neomluvitelné. Ani výjimečnost nesoucí sebou osamělost neospravedlňuje k tomu, aby si člověk bral na úkor druhých. Jackie neměla lehký život, vůbec ne, ale kdykoli mohla nechat violoncello stát, vrátit se domů, provdat se, pořídit si dítka a třeba učit. Vždycky je na výběr. A je třeba se s tím smířit. Člověk prostě nemůže mít všechno a ani genialita neomlouvá. Ne, tenhle film už nikdy vidět nechci, a to přesto, že obě dámy byly senzační. ()

m4xp4yn3

Celou dobu mě bil do očí rozpor mezi ambiciózností scénáře a skromností jeho zpracování. Scénárista chtěl napsat nového Amadea a pokrýt všechna velká témata (láska, rodina, ambice, závist, prcám ti starýho, smrt, pocení se v podpaží). Režisér, možná z důvodu nízkého svěřeného rozpočtu, dělal co mohl, ale velkofilm neporodil. Máme tu tedy další snímek, který chtěl být něčím víc, ale doplatil na ambici být něčím víc a nabídnout něco "meta" (scény z koncertů - nepovedený pokus o zobrazení čistého talentu pozvolna přecházejícího v šílenství jsou na rozdíl od Amadea bezzubé), místo čehož vznikla patlanice všeho možného. V paměti utkví výjimečný výkon Emily Watson, kterou v průběhu filmu střídavě milujete, pak nenávidíte, pak litujete, pak je vám protivná a pak ji zase litujete. Vše je sice vypočítáno scénářem a vám nezbývá prostor pro vlastní názor, ale Watsonová zvládá všechny rejstříky (a že jich je!) neuvěřitelně uvěřitelně. Ta holka by měla získat Oscara už jenom za ty nekonečně hluboký, tragický oči. Rachel Griffiths nijak nezaostává, jen jí její role nedovoluje excelovat tak ostentativně. ()

markotter

Váhal jsem mezi 4 a 5, ale vynikající výkon Emily Watson mě donutil jednak dát maximum a jednak něco si přečíst o sestrách du Pré. Zajímavý životní příběh dvou nadaných sester neméně zajímavě natočený a i zahraný (nejen Watson, ale i Rachel Griffith vůbec nebyla špatná). ()

egan

Krásny film, ktorý sa dá pozerať znova a znova. Skláňam sa pred oboma herečkami. Emily Watson je fantastická a presná, ale Rachel Griffiths za ňou ani trochu nezaostáva. Podobných filmov s rovnakou tématikou je veľa, ale tento film vo mne zanechal nezmazateľnú stopu. Nádhera! ()

Misterioso

Toť otázka - je těžší být výjimečný nebo obyčejný? Nejen tuhle nezodpověditelnou otázku rozpitvává tenhle na jednu stranu nijak objevný film, kde hudba je (navzdory mým očekáváním) docela upozaděná, na druhou stranu kvalitní dramatická podívaná. Ta zmíněná kvalita spočívá především v hereckých výkonech - ať už je to výborná Emily Watson, která hraje pěknou (byť třeba geniální) mrchu (která si alespoň část mých sympatií získala, až když nám byl příběh ukázán také z druhého pohledu) či o nic horší Rachel Griffiths, která byla vlastně jediným důvodem, proč jsem si tenhle film pustil (zbožňuju jí totiž za ztvárnění nezapomenutelné Brendy Chenowith ze Six Feet Under). Jestli si chcete trochu posmutnit, tak sáhněte třeba po tomhle filmu. 7/10 ()

dejavu26

Vynikající film, ve kterém zazářila hvězdná Emily Watson po boku Rachel Griffiths. Představují dvě sestry, které vnímají řadu událostí svým prizmatem pohledu. Otázka zní, nakolik je to sesterská láska, soucit, nebo jen neschopnost říci té, která byla vnímána jako silnější ne? Jackie to nakonec učiní a obě sestry to na roky rozdělí. Skvělý film, vyhýbající se klišé a kýči o odvrácené straně talentu, kterou je osamění, i hranici nesobecké lásky, ale též životy za skleněnou stěnou, kdy přes největší snahu se dvě kdysi tak blízké bytosti ocitnou na opačném pólu sinusoidy, která je vzdaluje. Pokud vás film zaujal, mohl by se vám líbit i film Prolomit vlny. ()

julie_mie

Jacqueline du Pré je uznávána jako nejlepší violoncellistka všech dob. Její předčasný skon tak ukončil fenomenální kariéru. Posluchačům a příznivcům vážné hudby vzal génia. Film je příběhem sester du Pré pouze inspirován, ale pokud odmyslíme odchylky od skutečnosti, tak jde o silný příběh. Herecké výkony jsou vynikající. ()

lusota

Mám ráda truestorky. A tohle byla jedna z těch excelentních, kterou člověk sleduje bez dechu a emoce se střídají jako na běžícím pásu. S nádhernou hudbou, dojemným příběhem a dokonalými hereckými výkony. ()

kodwin

Film o těsném vztahu dvou sester, pohled z obou stran mu dodává na zajímavosti. Celkově smutný příběh, kde si každá žena hledá své místo na světě a lépe se to daří té zdánlivě méně úspěšné. Tohle téma je strašně aktuální, protože spousta "obyčejných lidí" žije mnohem spokojenější život než ti tzv. úspěšní. Film tak je pro mě hlavně o tom, co je vlastně úspěch a štěstí. Mohl být kratší ve své prostřední pasáži, kde chvílemi nudil. ()

roithamer

nebýt kýčovité úvodní a závěrečné scény tak pro mne téměř dokonalý film o vztazích, citech a umění. emily watson mi byla většinu filmu příšerně nesympatická, ale to k tomu asi trochu patří (a pokud ne, tak tedy i přesto se mi film velmi líbil) ()

pethla

Vynikající film,skvělá hudba.Když slyším hudbu Edwarda Elgara,jsem velmi rád,že tento film je.Závěr filmu je dramatický,smutný a velmi hluboký.Doporučuji. ()

budejovice

Překvapivý a skutečný životní příběh dvou sester, díky kterému se sláva ukáže jako danajský dar. Silnou stránkou děje je vykreslení pozadí slávy a její tragické odeznění. Takto originální pojetí jsem ještě neviděla. Na snímku oceňuji také herecké výkony a bravurní střih. Některé scény mě dojaly k slzám a to se mi nestává často. Líbí se mi, že je děj srozumitelný, ačkoli je spletitý. Pět hvězdiček bez váhání! ()