Zadlužený muž si pořídí sklepní kóji plnou záhadných věcí, které chce prodat. Brzy ale zjistí, že se kvůli tomu ocitl ve smrtelně nebezpečné a zoufalé situaci. (Netflix)

Sebule

Čekal jsem víc... 40 minut se čeká na nic, posledních 5 minut dostanu nějakou chobotničku. Na druhou stranu, má to dobrou atmosféru, práci ze světlem, s kamerou atd. Jak už jsem naznačil na začátku, scénář hodně trpí, povídky by měly být rychlé, vypointované, mít tísnivou atmosféru, tohle je jak nějaký úvod k dvouhodinovému filmu. ()

Lenka.Vilka

Dokonale a precizně odvedená práce, kde půl hodiny tápete společně s hlavním hrdinou, aby to na vás v posledních pěti minutách vybaflo. Což je typický postup vyprávění v tomhle žánru, a jsem ráda, že to zůstalo zachováno. A pokud se někdo začne nudit, není to problém vyprávění, ale jenom jeho problém, že na tohle není. Protože tady je všechno, co vzdává poctu žánru, byť se to odehrává v současnosti. Je to plný dlouhých divných hovorů, nesympatický hlavní hrdina, tajemné věci v kóji a hlavně pocit, že tohle dopadne jako velký špatný. ()

molcan2

"Položka 36" bola slušným začiatkom "Kabinetu kuriozít", ale nesplnila celkom moje očakávania. Pri najlepšom bola napätá, napínavá a trochu zaujímavá. Nechápal som, prečo bol hlavný hrdina vykreslený ako absolútny hlupák... naozaj som si kvôli tomu nemohol k nemu nájsť vzťah a fandiť mu. Hodnotím to na 6,5/10, pretože trvalo príliš dlho, kým to začalo mať šťavu, a keď sa tak stalo... bol koniec. Som si istý, že príde aj lepšie epizódy, ale "Položka 36" ma k nim ďaleko. Poznámka: Po druhom zhliadnutí je to to lepšie zo seriálu. ()

JamesSi

Tohle jsem fakt nepochopil. Hlavní hrdina je klišoidní rasistický sobec, který by asi fungoval jen tehdy, kdyby zemřel po pěti minutách jako potrava pro monstrum. Místo toho ho sledujeme 40 minut a jenom opakujeme jeho základní charakteristiky. Že je rasista, sobec a bývalý voják.  Pak se objeví postava, která jen vychrlí veškerou expozici, jen aby o pět minut později umřela. No a pak to dopadlo, tak jak to dopadlo. ()

Draconian

Vizuál a hudba je prima. Stejně tak atmosféra nebo design démona. Ani by tak nevadila předvídatelnost (je to tak moc klasické hororové schéma, že nelze být překvapený). Na prd je roztahanost celého dílu, kdy se vše postupně rozvíjí, aby to nejzajímavější bylo až příliš uspěchané. Atmosféra supr, tak proč si v ní víc Navarro nevyrochnil? Solidní horůrek, ale čekal jsem víc. 65% ()

• Název první epizody Položka 36 si hraje s čísly: 36 = tři šestky = 666. (bittersweet)
  • Guillermo Del Toro v jednom z rozhovorů prozradil, že inspirací pro sepsání příběhu byla jeho osobní zkušenost, kdy byl jeho sklad prodán bez jeho vědomí stejně jako se to stane v příběhu Emilii (Elpidia Carrillo). (NiWi)