Keď sa doktorka Rose Coterová stane svedkom zvláštnej traumatickej udalosti, jedného zo svojich pacientov, začne zažívať  nevysvetliteľné príhody. Jej život ovládne zdrvujúci teror a aby prežila, musí sa postaviť svojej znepokojujúcej minulosti. Je to jediný spôsob, ako uniknúť tejto desivej realite. (CinemArt SK)

Kingjiri

Takhle nějak si představuju kvalitní horor, kdy se člověk místama fakt bojí napětim a nikoliv kvůli tomu, co nechutnýho se odehraje před kamerou. Herecky i řemeslně zvládnutý na jedničku. Zejména práce se světlem, zvukama a kamerou pozvedla napětí a atmosféru na další level. Gore se využívá minimálně a převážně jen v situacích, kdy je potřeba vypíchnout, jak se co konkrétně odehrálo. Naopak se objeví několik funkčních lekaček a opět se potvrzuje, že nejlíp strašení funguje v komornější pojetí, kdy se spíš jenom naznačuje a strašidelnej prvek v daný scéně se převážně skrývá pod rouškou tmy nebo se jenom trochu poodhalí. Ve finále už se sice od tohohle odpouští, ale zase má aspoň člověk možnost vidět, jak vypadá to, co celou dobu hlavní hrdinku strašilo. Závěr mě svojí nekompromisností a nehollywoodskym pojetim zaujal, ale určitě se objevěj lidi, kterym uplně nesedne. Za filmařinu, atmosféru, nápad a napětí čtvrtá jistá hvězda. ()

phoenixer

Typicky hororové cliché, pár nepříjemných situací a jumpscare scén. Velmi předvídatelný děj tomu filmu taky bohužel nepomáhá. Už teď vím, že dvojka bude jak přes kopírák, jen v mužském obsazení. ()

RypavaDvojka

Viděno v kině. No, na to jaké to mělo hodnocení jsem čekal něco trochu víc. Stopáž je trochu přestřelená, film je až do svého konce průměrný, závěr není natočený špatně. Další, co je ale třeba vytknout příběhu, je předvídatelnost. Jumpscary předvídatelné, pokračování příběhu taktéž. A konec jsem přesně tipnul ještě před polovinou filmu. No, teď by si jeden řekl, proč ty čtyři hvězdičky, že? Herecké výkony byly OK, gore mohlo být trochu víc a trochu lépe pojaté, ale OK, zvuková složka nadprůměrná, kamera slušná. A když to člověk porovná s tím, co v hororovém žánru nyní vzniká, člověk má hned přihodit hvězdičku k duhu. Když jsme s partnerkou po filmu diskutovali o verdiktu, oba jsme řekli shodně "Tak 3,5*". A co s tím, že? Po porovnání s ostatními hodnoceními jsme se nakonec shodli, na velmi slabých (ale přece) čtyřech hvězdičkách. 70% ()

Hellknight12

Práve som sa vrátil z kina. Na jednej strane konečne originálny nápad ako spraviť kvalitný horor a na druhej má slabo využitý potenciál. Ak by film nemal 117 min ale aspoň 140, tak by to bolo o niečo lepšie. Príbeh je zaujímavý. Atmosféra filmu je veľmi dobré zvládnutá. Mne prišla creepy ale nie na každého tak môže pôsobiť. Máme tu aj pár jumpscarov, niektoré sú dobré využité a iné zas sú priskoro aby sme nemohli očakávať ďalší. Som prekvapený, že tento film nie je označený ako mysteriózny, keďže síce sa k nejakému základu dopátrame ale nie na úplný pôvod. Očividne tvorcovia čakajú na to, že film bude mať úspech a bude pokračovanie. Herci sú sympatický a ich výkony sú tiež veľmi dobré, hlavne musím vyzdvihnúť hlavnú hrdinku. Hudba je tiež veľmi dobrá a dodáva pekne atmosfére. Jediná vec čo ma poriadne zaskočila je hudba pri záverečných titulkách ale mne to až tak neprekáža. Film môžem odporúčiť. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

Mngwa

Na začátku mě trochu iritovaly urputné lekačky, které mě osobně v hororech moc nebaví. Obzvláště pokud je to všechno, co v tom hororu je. Ale pak příběh začne postupně dostávat grády a nakonec musím říci, že mě tento film poměrně slušně vyschízoval, což se mi už dlouho nestalo. Ta postupně houstnoucí a velmi sugestivní atmosféra paranoie a očekávání na mě tedy dost zapůsobila, to se musí nechat. No každopádně se těším na další počiny od Parkera Finna, protože na režijní debut je to velice obstojný výkon. ()

John80

Ducharsky horor a slusnou thrillerovou atmosférou o doktorke , ktorá sa snaží dopátrať k zničeniu zlá, ktoré sa prenáša na ďalších ľudí, so sokujucim záverom. 3* ()

Maximilianus

Nakoniec to nebolo také zlé, ale aj to iba vďaka záveru. Čakal som síce aj od neho niečo trochu iné, ale som spokojný. Inak mal film všetkého málo, napätia, nápadu, lakačiek, krvi... Nápad bol však celkom zaujímavý, a za ten záver dávam 6,7/10. ()

Likan7

Parker Finn natočil solidní horor. Úsměv má solidní atmosféru, pár solidně nepříjemných scén a nekompromisní závěr. 2 hodiny jsou ale šílený přepálený a minimálně 30, spíš 40, minut by šlo v klidu prostříhat. Zvedlo by se tempo a nenutilo mě to někde v polovině až nepříjemně často se dívat na čas, většinou se totiž řeší příšerný téma "já nejsem blázen, vidím šílený věci a nikdo mi nevěříte, jak to?!". Neutečeš, podobná varianta Smile, je údernější, hororovější. Parker Finn má ale určitě talent a jsem zvědavý na jeho další film. ()

gemi

"Možete robiť hocičo, ale ked sa to robí s úsmevom...", řekl Jaro Slávik a umřel. Až se na vás bude někdo potutelně tlemit, utíkejte, může to být nakažlivé! Atmosférické to je od začátku do konce, jenže většinou to stojí na lekačkách, a to je neklamná scénáristická berlička. Pokud bych měl hodnotit napětí a atmosféru, tak je to za čtyři (ty jsem původně také dal). Ale chtěl bych to vidět znovu? No, tím si nejsem až tak jistý... ()

messi@h

Hodně lidí tady opěvuje It Follows, pro mě je ale Smile jednoznačným vítězem. It Follows byl nemastný neslaný popcorn, ze kterého si po pár měsících nepamatuju už vůbec nic. Smile je daleko intenzivnější horor, při kterém se člověk opravdu necítí dobře, a to hlavně v první polovině, ve které se pomalu a s citem buduje napětí. Některé lekačky jsou v první polovině skoro infarktové a pocit bezmoci hlavní hrdinky je mučivě hmatatelný. Nevím přesně proč, ale v druhé polovině hororová intenzita výrazně polevila a závěr s přerostlým monstrem mi přišel spíš nepovedený. I tak za mě ale poctivých 65 % a kdyby si celý film udržel kvalitu první poloviny, neváhal bych i s 80 %. A to i navzdory tomu, že z hlediska scénáře není Smile příliš originální a opravdu si půjčuje, kde může (což má společné právě se zmíněným It Follows). ()

noizcore

Příjemné překvapení. Průměrná zápletka okořeněná skvělou kamerou a ještě lepším soundtrackem. Ponurá atmosféra, pár povedených lekaček a stylový konec. ()

departed

Ono se dnes v hororovém žánru tolik nového zas vymyslet nedá, a jestli si myslíte že jo, tak to zkuste sami a uvidíte, jestli se vám producentský hlavy vysmějou či ne. Mě stačilo, že Smile dbal na všechny šablonovitý žánrový klišé, ale pojal je trochu jinak, víc ve svěžím formátu, kdy lekačky opravdu fungují, ne vždy je očekáváte, kamera je hravá a snaží se nastínit pocit zmatenosti, tempo odsýpá, herci nepůsobí jak karikatury, kteří se tu ocitly náhodou a hudba je mrazivě děsivá a dokáže řezat ušní bubínky, pokud jste v kině. Audiovizuální & technická stránka za mě teda obstála na výbornou, ze scenáristické se může vytknout pár věcí, ale jak říkám... zkuste to v dnešní době vymyslet líp. ()

Najt

Tohle je po dlouhé době zase kvalitní horor. Zajímavá zápletka i příběh hned od začátku jsou tahákem. K tomu můžeme připočítat výborné zpracování, skvělé obsazení. Hlavní hrdinka, která tady má opravdu největší kus stopáže to zahrála fantasticky a k tomu skvělé efekty a už je tu super film. Co se hororu týče tak tady jsem taky spokojen. Tohle je opravdu horor, takže lekačky, mrazivá hudba, temná atmosféra a skvělé záběry tu jsou, takže žádný rádoby horor, ale skutečný horor, který mě dokázal vyděsit a 2x mě šel mráz po zádech. Je pravda, že promítání v kině tomu hodně dopomůže, ale i tak jsem odcházel spokojen. Samozřejmě jsou zde i mínusy, které úplně zbytečně sráží hodnocení. Jako třeba občasný scénář, nebo málo informací o zlu, které se zde objevuje a opět konec, který byl sice skvělý, ale ve finále jsme se o "tom" nic moc nedozvěděli. Na druhou stranu není to nic, co by bylo problémem, je to spíše takový ten mínus ve stylu že to je škoda než problém, film totiž funguje i tak. Jenže tohle je důvod proč nedávám plný počet, jinak by si takové hodnocení film zasloužil a já se nad tím i rozhodoval. // Hodnotím nakonec 4,5* bohužel na půlky to nejde, nezbývá tedy než dát velice silné 4 kousky. ()

Mini_X

Prosím úsměv. Další psychologický horor dorazil do českých kin, no musím říct, že se jedná o poctivý horor. Film zvládá základní prvky psychologických hororu velice dobře, herečka Sosie Bacon hraje velice dobře, dokáže hrát normální osobou, ale i osobu která ne působí v pořádku. Ostatní herci, taky odvádí perfektní práci hlavně herci co hrají pacienty. Hudba je nepříjemná a děsivá a funguje a film vý v jakých scénách má být. CGI je překvapivě málo a když je ve scéně tak vypadá kvalitně. Ale mám s tímhle filmem pár problému, film má hodně jumpscareů (nemám problém když film má hodně jumpscerů) ale když jsou jumpscary ve filmech tak by měl být atmosférický, což některé scény dodržují, ale některé ne a působí, že tam jsou protože je to horor. No a můj poslední problém je, že film se natahuje a máte pocit, že už film končí, ale ve skutečnosti do konce filmů zbývá 15 min. Kolem a kolem musím říct, že s filmů, který na mě ne zapusobil trailerem se jedná o dost poctivý psychologický horor. 7/10 ()

Daginka

Omfg wtf lol. Hlavní, bradavice mající, hrdinka/čarodějnice byla imho dost nekompetentní, každopádně tam aspoň byla dvakrát skoro nahá, což zpětně vidim jako jediný pozitivum. Ale ten démon v gaťkách a topu na ramínka byl docela zajímavej. Místo děsu ve mně vyvolával dojem metalácké transky na speedu. A takhle asi horor úplně působit nemá, no. ()