Annie Porterová (Sandra Bullocková) sa spolu s priateľom, agentom Alexom Shawom (Jason Patric), vyberie na luxusnú plavbu po Karibiku. Ich radosť z nadchádzajúcich krásnych dní sa však rýchlo zmení na niečo celkom iné. Riadenia lode sa totiž ujal tvorca lodných počítačových systémov John Geiger (Willem Dafoe), ktorý dostal výpoveď pretože je chorý. Celú loď sa mu podarilo zamínovať a chce sa zmocniť obsahu lodného trezoru. Takmer všetkých pasažierov sa mu podarí dostať z paluby vďaka fiktívnemu požiaru, ale niekoľko ich, medzi nimi Alex a Annie, tam zostanú uväznení. Všímavý Alex tuší, že niečo nie je v poriadku a čoskoro stojí tvárou v tvár nebezpečnému šialencovi, ktorý namieril neovládateľnú loď priamo na tanker kotviaci v prístave... (TV JOJ)

bourec

V tomhle pokračování, který jsem si dnes připomenul, je těch nesmyslů a hlavně nepovedenejch scén velký množství. Dafoe jako záporák nedostačující, Patric jen zespoda nakukuje Keanu Reevesovi na tkaničky. Karambol lodě v přístavu se jeví jako pátej díl nějaký parodický série. A navíc tomu filmu chybí víc akce. Nepovedený. Já některý starší filmy bral na milost s přihlédnutím k současný tragický přiteplený produkci. Tenhle to ale nebude. Uberu hvězdu. 40%. ()

Wormboy

Presne to co bolo tak vynimocne na jednotke, tak to zlyhava na dvojke. Je to hlupe, bez napatia, herci (aj Dafoe nanestastie!) su na zaplakanie a celkovy pribeh stoji za***. ()

asinus

Nejhorší dvojka (oproti originálu) co znám? Jo, to je to co se mi dralo na jazyk po shlédnutí nekonečné výplachové stupidity, kterou od odpadu zachraňují tak jeden nebo dva prázdninové záběry na loď. ()

pakobylka

Zase jedno z těch pokračování, které by udělaly filmovému světu dobrou službu, kdyby vůbec nevznikly. S původním filmem má společný snad jen název - a Sandru Bullock. Prakticky nic v něm nefunguje tak, jak by mělo - navzdory akci, které snaživě asistuje rychlý a místy poněkud nepřehledný střih. Děj nemá tu správnou šťávu a nelze ho brát vážně. A mezi námi děvčaty - je tu ještě jedna vada na kráse, a to docela zásadní: Která z vás by na místě Annie vyměnila Jacka za Alexe ? ... ;-) ()

Jermann

Parník plovoucí rušnou ulicí .. Jedna hvězdička je za hlášku ''Už nikdy nevytáhnu paty z domu'' a druhá za tu o nikotinové náplasti. ()

WolfR

Bože lidi vždyť to musíte vidět, že už je to jen vaření z vody. Prostě stejné jako jednička, akorát v jiném prostředí a na jiném dopravním prostředku, nic víc. Tady šlo čistě o vidinu bohatých výdělků na osvědčené značce! Jinak absolutně nezajímavé, nezáživné, neakční, prostě hloupost. Jediné pozitivum vidím v záporákovi Willemu Dafoe. Ostatní nestojí za nic. Zbytečné pokračovaní bez jakéhokoli nového nápadu, 1 hvězda. ()

panMartin

Velice, velice ubohé pokračování bez hlavy a paty. Při scéně kdy několikatunová loď vklidu projíždí skrz město a zabije ještě víc lidí než přepravuje, jsem se sám sebe ptal, jestli to scénárista a režisér mysleli vážně. Předpokládám, že se scénárista při psaní postupně zhulil do němoty, bohužel psal dál. Hlavně si dávejte pozor, aby vám do stožáru nenarazilo letadlo - to totiž bývá příčinou výbuchu celé lodi (tankeru). Willem Dafoe je správnej padouch, ale sám tuhle hrůzu nezachrání. Na konci sem se bál, že ta debilní loď se snad nikdy nezastaví, ()

Prometheus69

Jaké to je když vám na dvorečku zaparkuje záoceánský parník? Buťte rádi že to nevíte... :D Nechápu ty kecy, luxusní pokračování ze strašně žonglerním koncem! :D ()

Triple H

Tak toto je zrejme najhorší sequel aký som kedy videl. Samozrejme s prihliadnutím k rozpočtu, kvalitám jednotky a očakávaniam. Medzi jednotkou a dvojkou je taký priepastný rozdiel, že sa ani nechce veriť, že ich točil ten istý človek. Naozaj. Dvojku som videl len v TV a po celý čas som len neveriacky krútil hlavou. Jason Patrick ako náhrada za Keanu Reevesa je absolútne žalostný a nudný. S Davidom Morrisseyom zo Základného inštinktu 2 si môžu podať ruku. Sandra Bullock tu je kvôli tučnému šeku, Willem Dafoe je karikatúra zloducha a film vyzerá ako by Lloyd A. Simandl dostal rozpočet 100 miliónov a pustil sa do práce. Nasledujúce De Bontove filmy viac-menej potvrdili, že Speed a Twister boli zrejme len šťastím začiatočníka. Tak nenormálne spackaný film ako je NR 2 totiž talentovaný režisér natočiť nemôže. ()

hans500

Ve srovnání s prvním dílem výrazně horší, toto už je jen průměrný thriller. Jason Patrick je dobrý, nicméně Keanu Reeves byl v prvním díle lepší. Výhodou zde je skvělý záporák Willem Dafoe. ()

Sfinkter

Taková hrůza to nebyla. Dokázal jsem udržet pozornost po celou dobu a Dafoe byl opět skvělý. Ani na efekty není tato rychlost chudá, tudíž celkově spokojenost. ()

lennyd

Původně jsem zde chtěl vypíchnout aspoň nekteré dobré momenty filmu, ale nějak si zrovna na žádný nemůžu vzpomenout. Takže aspoň ty špatné: Hysterická Sandra Bullock (jako obvykle), půlku filmu z nějakého důvodu blikající světlo (jako na diskotéce), "Nemůžeme skákat do vody, vrtule by nás stáhla dolů" -- o chvíli později hup .. do vody, atd atd. Hlavně si dávejte pozor, až nekdy pojedete nějakou lodí, aby vám do stožáru nenarazilo letadlo -- to totiž bývá příčinou výbuchu celé lodi, libovolně velké.... ()

Redswif

O proti jedničce která měla aspon náznak originality a Keana se Sandrou. Dvojka už má jen Sandru a více méně stupidní zápletku apod. ()

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?

20.03.2006

Představitel Nea z matrixovské trilogie, Keanu Reeves, a manželskému svazku neustále vyhýbající se herečka Sandra Bullock jsou v jednání ohledně účinkování v dalším pokračování akčního kinohitu… (viac)