Psychologický thriller se odehrává v létě 1979, kdy je za šokující zločin zatčen mladý muž. Záhadu se zločinem spojenou musí vyřešit nepravděpodobná vyšetřovatelka. (Apple TV+)

pencho

(Spoiler alert) Přijde mi, že tento seriál má jeden velký problém: Neví přesně co dělá. V průběhu tam probíhá mnoho různých věcí a všechny jsou zajímavé, ale v kombinaci se sebou vychází trošku moc “přeplněně” (paradoxní, že?). Pokud bychom se zaměřili jen na jeho vztah s matkou, jen na jeho vztah s nevlastním otcem, jen na jeho vztah se sebou, nebo naopak pokud by to byl seriál jen o sériovém vrahovi, nebo jen o člověku s MPD, tak by z toho vyšel ve výsledku lepší seriál se silnějším motivem. Takto to začně jako záhadný a skoro až akční thriller, pak se to změní v high school drama, někde později se to přeloupne v psychologický boj mezi různými osobnostmi, které se všechny mezi sebou baví (což je, jsem si skoro i z mého neprofesionálního pohledu jistý, velice nepřesné zobrazení této nemoci) a bojují, který až skoro připomíná marvelovský film, kde superhrdina může měnit osobnosti dle situace a nakonec se z filmu stane soudní drama propletené s depresivními epizodami z rodinného života. Je toho tam zkrátka moc a všechno je dobré (až na možná ten boj mezi osobnostmi), jen ne dohromady a to tomuto seriálu hodně ubližuje, zvláště když Tom Holland ze sebe vydává ve své roli všechno a je to znát a seriál to velmi povyšuje. Poslední má výtka je zaměřená proti celé koncepci seriálu, který se mi zdá být postavený na záhadě toho, co se děje - je to sériový vrah, je nevinný, je nemocný?, atd. přičemž, že jde o poruchu osobnosti ví divák nejméně od scény v anglické hospodě, kde je očividné, že se baví sám se sebou. Myslím, že záhada tento seriál má trošku pohánět, ale hodně rychle se rozplyne a nakonec od ní seriál úplně někde v půlce upustí a už se ani o ní nesnaží. Seriál má v tomto smysl jakoby několik vyvrcholení, které se tím, ale zdají víc laciné, vzhledem k tomu jak moc se toho tam děje. Je to škoda, protože se mohlo jednat o velice dobré drama, nebo thriller, nebo cokoli jiného co to v určitých chvílích bylo, mrzí mě to i kvůli hlavnímu herci, který, je vidět opravdu v seriálu vyniká svým talentem. ()

TheSecond0ne

Dalo by se říci, že toto několikrát zpracované téma, vyčerpalo všechny prvky důležité k upoutání diváka. V tomto snímku jsou dva aspekty, které určují kvalitu seriálu a tím jsou herecké výkony a samotný děj. Bohužel je děj předvídatelný a od začátku do konce se nestane jediná překvapivá věc. Nic tu není zpracováno natolik poutavě, abych si za rok vzpomněl na tento pořad a jeho konkrétní část. Herecké výkony na druhou stranu navyšují úroveň a hodnocení, bez kterého by tato práce byla pouhým šedým nánosem prachu na bílém plátně. T. Holland odvádí pozoruhodný výkon, za který ho oceňuji, ale bohužel to nestačí k tomu, aby nedocházelo k pasážím, ve kterých se divák polonudí a říká si, tak už to vyřešte ať můžeme jít dále. Ostatní zúčastnění herci odvání dobrou práci, ale konkrétně lze pouze označit T.H. Celkově se jedná o poměrně dobře zpracované natažené drama, které neurazí, ale ani nepřekvapí.    3/5, realita 3.25/5 ()

Malarkey

Seriál, kde jsem měl pocit, jak kdybych sledoval dva různé příběhy. Přesně první polovina seriálu působí jako nelogické špionážní drama a vysloužilo by si sotva dvě hvězdičky. Víc ani ťuk. Jenže pak se to v jeden moment zlomí, seriál se konečně nasměřuje příběhově a vysvětlí mi, co je vlastně postava Toma Hollanda zač. V tu chvíli je to i jak kdyby se to kvalitou rázem zvedlo a druhá polovina by s přehledem obstála u čtyřhvězdičkového hodnocení. Jenže kdo u toho seriálu má takhle dlouho čekat a doufat, že se to zlepší? ()

fabecc1222

Nedivim se všem těm, kdo to třeba po pár dílech vzdali. Skoro celá první půlka je velký chaos, kde vesměs nic nedává smysl, a vypadá to, že se jen tak potácíme od ničeho k ničemu. Jak tvůrci začnou odhalovat karty, tak to i zpětně začne dávat větší smysl, ale možná, že nějakou tu vějičku měli dát divákovi už dřív. Holland opět ukazuje, že poskakování před digitálním plátnem v Marvelovkách pro něj určitě nemusí být stropem, a zvládá přecházet mezi jednotlivými polohami. P.S.: Amanda Seyfried vypadala vždy jako ryba, nebo je to nějaká změna v posledním období? ()

bonovox

Slušná mini séria od Apple TV. Aj keď treba uznať že tých náznakov a hlavne vysvetlovačiek bolo trochu od tvorcov viacej ako obvykle. Po slabšej prvej polovici seriál slušne graduje a výrazne ho ťahá nad priemer skvelý Tom Holland, ten si svoju postavu skvele vychutnal vo viacerých polohách. A k tomu krásna okaňa Amanda. Tých pár nedokonalosti jednoducho Let it be…75% ()

• Seriál vychází z adaptace amerického bestselleru „The Minds of Billy Milligan“ od autora Daniele Keyse a je odvozen ze skutečných událostí. (jirikzaboj)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra