Nehty

• USA Fingernails (viac)

Můžete si být skutečně jistí, že jste našli svoji životní lásku? Představte si test, který by vám to srovnáním nehtů rukou obou osob s určitostí potvrdil. Chtěli byste znát výsledek? A přijali byste ho? (Apple TV+)

POMO

Vyznat se ve vlastním srdci je někdy složité. A v tomto filmu to bolí obzvláště :-) Další mile originální romance nejenom nápadem s měřením intenzity lásky mezi lidmi (aby věděli na čem jsou), ale i dějovým vyústěním, které se vyhne nabízenému zjednodušenému klišé. Ne tak abstraktní a výtvarná romance jako Věčný svit neposkvrněné mysli, ani tak harmonická a poetická jako Ztraceno v překladu, občas navíc trochu zdlouhavá (prospělo by zkrátit o 10 minut), ale ve výsledku stejně vyspělá, chytrá a se stejně velkým srdíčkem. Opět fantastická Jessie Buckley, za ní dávám čtvrtou hvězdu. P.S.: Trhání nehtů spousta diváků protrpí, některé (jako já) ale dobře pobaví. [San Sebastian IFF] ()

jhrasko

Malo to obrovský potenciál, lenže: lenže námet je silnejší ako scenár. Čochvíľa som si myslel, že sa to uberie iným smerom, nápaditejším, rafinovanejším, originálnejším. Ale prišla silná scéna a po nej opäť nič, len také nijaké, akoby matné zábery bez invencie a fantázie. Pritom práve o fantázii a láske a fantázii v láske snáď nám chceli autori niečo viac povedať alebo nie? A i o tom, že láska je alchýmia. Tak ostáva "len" konštatovanie, že Jessie Buckley je láska a Riz Ahmed s očami plachej srnky k sebe síce pasujú, ale podľa autorov je to presne naopak. Čistých 50 percent. ()

M.i.k.e

bizarní romance ve které se trhají nehty aby se zjistilo jestli k sobě lidi patří. Námět je jistě zajímavý a hodil by se do filmografie někoho jako Lanthimos (což by určitě bylo ještě bizarnější), ale pod taktovkou Christose Nikoua je to většinu času spíš nuda než cokoliv jiného a od podprůměru to zachraňují jen dobří herci v čele s Jessie Buckley....60% ()

Arsenal83

Typická festivalovka bez novátorského výstupu, že láska sa nachádza niekde vo vzduchu, v nejakých chemických reakciách možno, ale určite nie v DNA, nič v tomto ohľade predurčené nie je, čiže aj naďalej sa budeme spoliehať na náhodu a rozvodovosť 50% naznačuje, že furt je to hop alebo trop. A potom tu je ešte iné malé varovanie, že ak vám milá povie, že jej už žily netrháte, možno jej bude trhať niečo iné a manikúra bude potom drahá. ()

Avathar

Pripomenulo mi to Lanthimosovho Lobstera, akurát je to menej weird. Ťahajú to hlavne herci. Jessie Buckley a Riz Ahmed sú skvelí (a v menšej úlohe potešil aj Luke Wilson). Svedčala by tomu však inovatívnejšia réžia aj záver, ktorý dosť rýchlo vyprchá. Škoda aj celkovej predvídateľnosti. Námet veľmi fajn, zamrzí teda, že nebol spracovaný dôslednejšie. ()

• Film sa natáčal v Toronte (Kanada). Obdobie natáčania trvalo od 31. októbra do 9. decembra 2022. (Arsenal83)