Keď sa George Lucas rozhodol natočiť Hviezdne vojny, netušil, že nakoniec spôsobí revolúciu v celom odvetví. Tento šesťdielny seriál mapuje vývoj spoločnosti Industrial Light 8. Magic, ktorá je zodpovedná za kultové vizuálne efekty vo filmoch ako Hviezdne vojny, E.T. - Mimozemšťan, Terminátor 2, Jurský park a mnohých ďalších. Toto je príbeh tímu tvorivých géniov, ktorí sa postarali o kúzlo filmov, ktoré milujeme. (Disney+)

Recenzie používateľa Fabe k tomuto seriálu (2)

Light & Magic (2022)

Kdysi jsem dostal životopis George Lucase od Briana Jay Jonese. Přečetl jsem to doslova během pár dnů, během kterých jsem si googlil jednotlivá jména, situace, o kterých se v knize píše. Díky tomuhle dokumentu už to není třeba, je tam vše a vlastně mnohem více. Krásné vzpomínání na těžké nejisté začátky, úspěchy, na posouvání nejen filmových efektů, ale i technologických možností a mnohé překvapivé informace, co vše vlastně ILM ovlivnilo a co díky němu vzniklo. ()

Myslím, že som našiel svojich ľudí (2022) (E04)

Představení Johna Knolla a toho, co za nápad díky ILM, kde pracoval, dostal a spolu se svým bratrem pak zrealizoval, je pro mě MINDBLOWING a de facto můžu říct, že ILM/Lucasovi vděčím za pracovní nástroj. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD