Psychologička Kristína (Pavla Tomicová) zúfalo hľadá lásku a šťastie. Rozhodne sa preto odísť so svojou dospelou dcérou Sárou (Sára Venclovská) na ozdravný víkend za kartárkou Zdenou (Tereza Hofová). Cez pochybné rodové liečenie a výklady kariet zistí viac nielen o svojom problematickom vzťahu k okoliu, ale aj k dcére a sebe samej. Príde na konci ozdravovania konečne aj láska? (Filmtopia)

Korpy22

Film od Šimona Holého, který byl bohužel velkým zklamáním. Film, se nás snaží naladit na notu dlouhých “hlubokých” scén, které nás mají vytáhnout do pocitů hlavní postavy a ezoterična. Bohužel se mu to ale vůbec nedaří, scény na jeden záběr jsou neskutečně dlouhé, hercům většinou vůbec nevidíme do obličeje a tím je těžké se vžít do postav. Prostředí ve kterém je film natočený, působí velmi uměle a pro diváka velmi nezajímavě. Film se totiž skládá jen z několika málo filmařských celků, které se neustále opakují. A děj. Pavla Tomicová se snaží najít lásku pomoci esoteriky a tarotu. To je vše. Víc za filmem nehledejte. Abych film ale jen nehanil, velmi se mi líbila scéna jak se snaží autem dostat do mlýna Terezy Hofové. Scéna metaforicky reflektuje situaci Tomicové. Beznaděj, to že v životě člověk nemá couvat, bloudí aby našel lásku. Film na mě prostě nezapůsobil, nemá rytmus, vleče se a je bez přesahu. ()

lineker

Po okouzlení Holého Zrcadel ve tmě jsem si pln očekávání pustil i druhý režiserský počin. Čekal jsem další, těžkou psychologickou sondáž do čínění a uvažování postav, které na tom zrovna s životem nejsou zadobře. A dostal jsem ji. Pokud bych si však měl stran ztotožnění vybrat, tak Marie v režisérově prvotině mne byla na míle sympatičtější a to hlavně skrz to, jak problémům čelit. Pavla Tomicová ( nevím, možná to byl záměr ) ve mne svým opakujícím se kňouráním, sebelítosti žádnou náklonost ke její postavě nevyvolala. Řešením pro ní je pobyt za sedmnáct tácu v baráku nějaké ezo-vědmy, na který si jako bonus přibalí vlastní dceru. A i když neokoukané herecké tváře vážně odvádí skvělou práci a některé dialogy jsou silně vtahující, tak se prostě to souznění jak s tanečnicí Marií nekonalo. ()

Tangarinka

Ženské téma, vztah matky s dcerou, léčba duše u kartářky... Proč se u filmu uvádí komedie, když vtipného tam není absolutně nic? Vlastně je to celé spíše tragické a asi ne každého zaujme toto psycho-ezo téma. Dlouhé záběry a dialogy, které by měly vtáhnout do děje a pomoci divákovi se vžít do postav, jsou nezáživné a nudí. Jedna hvězdička za herecké výkony. ()

Jedovka

Zvažuju, zda dát 3 nebo 4 hvězdičky. Bylo to dobré, bavila jsem se celou dobu, tenhle typ filmů mám prostě ráda - nenápadné, lidské, vztahové, jdoucí do hloubky. Vztah dvou hlavních hrdinek byl velmi lidský, uvěřitelný, trip na houbičkách top, (pozor SPOILER) finální reakce hlavní hrdinky (té starší) na nabídku slizkého kolegy na konci filmu zahřála - takhle má vypadat ten správný happyend. Jenže za týden na ten film zapomenu, ani vizuální stránka filmu a atmosféra příliš výrazná nebyla. Rozhodně za vidění stojí, ale trochu přísněji jen 3 hvězdičky. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!