Inspektor Taggart

• Veľká Británia Taggart
Dráma / Krimi / Mysteriózny
Veľká Británia, (1983–2010), 159 h 21 min (Minutáž: 45–153 min)

Tvorcovia:

Glenn Chandler

Blythe Duff, Mark McManus, Alastair Duncan, James MacPherson, John Michie, Iain Anders, Ashley Jensen, Therese Bradley, Andrew Lee Potts, Andrée Bernard (viac)

Recenzie používateľa filmmovier k tomuto seriálu (73)

Nový život (2003) (S19E04)

Devatenáctá série je fakt povětšinou mizerná a většinu epizod zachraňuje jenom stopáž. Tohle je přesně ten případ, námět je sice opět zajímavý, ale na čtyři hvězdy to prostě v porovnání s jinými díly nevytáhnu. Ale pořád mluvíme o britské detektivce, takže špatné to rozhodně není. 60 %. ()

Zkažená krev (2003) (S19E05)

Počínaje tímto dílem se kvalita zase začíná zvedat. Zajímavý případ mrtvého taxikáře, sehraný tým a velice mě bavila i ne až tak vedlejší zápletka se seržantkou Fairchildovou. Výsledek velmi fajn. 75 %. ()

S vyloučením veřejnosti (2003) (S19E06)

Fantasticky zahraná Robbieho one-man show. Opravdu výtečný díl, který je nejen úchvatně zahraný, ale také naprosto perfektně natočený. Po delší době fakt parádní záležitost. 80 %. ()

Oko za oko (2003) (S19E07)

Na závěr série ještě jedna (a v seriálu už poslední) stominutovka. A velmi, velmi sympatická. Opět skvělý díl, v rámci seriálu standard, ale to znamená hodně. Prostě povedené, tentokrát je na výsluní Stuart, což je můj oblíbený člen týmu, takže i v tomto směru panuje spokojenost. ()

Nahoře a dole (2003) (S20E01)

Co se týče formátu epizod, tak sedmdesátiminutová stopáž (počínaje tímto dílem) se mi jeví jako nejlepší. Díly nejsou ani příliš dlouhé, ani příliš krátké, jsou prostě úplně tak akorát. A platí to hned o tom prvním. Spisovatel hororů, prostituce, drogy, je tady všechno a je to fajn. 75 %. ()

Starý dluh (2003) (S20E02)

Burka mám s každým dílem čím dál víc radši, díly po roce 2000 mě taky celkově mnohem víc baví, což je dáno hlavně změnou stopáže, ale to prostě dělá fakt hodně, až s ní si to všechno naprosto perfektně sedlo. Tenhle případ má pořádné koule sice až v závěru, ale do té doby je to moc fajn moderní britská kriminálka. 70 %. ()

Vyrovnání (2004) (S20E03)

Krátká návštěva venkova, takže kvalita a hodnocení jde automaticky nahoru, protože změna prostředí (zvlášť na tak sympatické) dělá hodně. Vrah je dost cool a závěr pro změnu dost šokující - do Taggarta to ale náramně sedne. Výtečná záležitost. 80 %. ()

Světci a hříšníci (2004) (S20E04)

Slabší, po delší době zase průměr. Nepříliš zajímavý díl, který si už moc nepamatuju, ač jsem ho viděl před pár dny. Ale to nevadí, samozřejmě. Dvacet sérií za mnou, ale dílů zbývá pořád docela dost. Fajn. 75 %. ()

Odplata za hřích (2005) (S21E02)

Epizody z tohoto století jsou vskutku divácky atraktivnější a je s podivem, že tvůrci i po těch letech přicházeli s fajnými nápady. Tahle epizoda je sice zrovna jedna z těch, které v paměti příliš neutkví, ale kvalitou se pořád řadí do nadprůměru, takže rozhodně nijak neurazí. ()

Příliš pevná pouta (2005) (S21E03)

Vynikající nápad a jeho skvělé zpracování. Tenhle díl rozhodně v paměti utkví, minimálně za prostředí, ve kterém se odehrává. Detektivní linka samozřejmě znovu atraktivní. ()

In Camera (2005) (S21E04)

Docela temný případ sahající do minulosti Robbieho Rosse. Opravdu vynikající a působivá atmosféra a tentokrát mimořádně vtahující epizoda s perfektními hereckými výkony. Jeden z nejlepších dílů dost možná celého seriálu. ()

Duch je víc než hmota (2005) (S21E05)

Fantastická záležitost. Špičkové rozuzlení. Atraktivní prostředí, celkem šokující mrtvola na začátek. Bez debat jeden z nejlepších dílů vůbec. ()

Statečné srdce jako seriál?

Statečné srdce jako seriál?

15.03.2012

Ano. A prý ve stylu Spartaka či Hry o trůny, tedy v dospělém, drsném, krvavém balení. Prozatím není jasné, která stanice bude seriál vysílat, ale vzejde z produkce britské STV Productions, stojící za… (viac)