Žárlivost

(TV film)

Žárlivý muž Jiří Karásek (M. Horníček) vtrhne do bytu Jaroslava Holoubka (M. Kopecký) a hledá svou ženu. Dostal totiž anonym. Holoubek sice ukryl do skříně svou přítelkyni, ale není to Karáskova manželka. Skříň je vadná, nejde otvírat. Holoubek napsal anonym sám, aby dostal do bytu vedoucího závodu, který skříně vyrábí a na reklamace neodpovídá. To však není jádrem zábavného výstupu. Divákovi se především dostane vtipné jiskřící improvizace obou herců, kterou proloží tancem „pas de deux“ na melodii písně Anči sviť… (Česká televize)

panslav

Velmi dobrá televizní mikrokomedie se skvělým slovním humorem a vtipnými slovními hříčkami i dvojsmysly, což bylo po celý život typické zejména pro Horníčka. "Jakto, že jí tykáte?!" A co když je v er ó há?" Mnohé mladší generace si asi již nevzpomínají na socialistickou organizaci ROH, ve které byl (dobrovolně povinně) prakticky každý, a soudruzi si tam tudíž mohli tykat... Geniální Ján Roháč, hlavní tvůrce kvalitní televizní zábavy 60. let, a Vladimír Svitáček, který často tvořil pro Miroslava Horníčka, jsou mj. spoluzakladatelé slavné Laterny magiky a jejich tvůrčí spojení bylo vždy zárukou skvělé zábavy. ()

sportovec

Již jména tvůrců jsou zárukou nejvyšší kvality. Očekávání, která jsou takto vzbuzena, se bohatě zhodnocují vlastním obsahem. Univerzální herec - zdaleka ne "pouze" komik - Kopecký a bytostný autorský klaun Horníček, v jistém ohledu Werichova varianta k emigrovavšímu Voskovcovi, se překonávají v brilantně vedených, vysloveně lahůdkových dialozích. Zdánlivá konverzační minikomedie je současně účinnou výpovědí o dobovém stavu tehdejší komunistické společnosti (zmetková skříň, motiv žárlivosti). To tehdy, uprostřed poslední přednormalizační vlny politických procesů, bylo možné. Za zmínku stojí i mistrovské dějové zvraty. A to všechno na ploše "pouhých" dvaceti minut. Tolik děje, tolik napětí, tolik nápadů, tolik invenčního herectví! I hříčka se může dotknout věčnosti. ()

D.Moore

"Potřebuji si velmi nutně zavolat, jaksi." - "Chápu, kotí se vám kočka, že?" - "Velmi vtipné." - "Máte strach, aby se nepřekotila." - "Ještě vtipnější." Schválně si tipněte, který z pánů říká co. A takových perel v žárlivosti je! ()

Aky

Typická legrácka party Roháč - Svitáček - Kopecký - Horníček, která pobaví zejména tím, jak se oni sami vyžívají v tom, že dělají humor. ()

Adam Bernau

SPOILER Vynikající rozjezd, ale při rozhovoru o dědečcích jsem z toho vypadl, už šlo jen o předváděčku, jak jsou Kopecký s Horníčkem vtipní. Následný tanec bych sežral Suchému se Šlitrem, vám pánové ne. No ale když ze skříně vylezl orchestr i s baletem, bylo mi už všechno jedno. Při pohledu na jméno autora scénáře (Vladimír Dvořák) mi dochází pozdější rovnice komunální satira + žertovné dialogy + estrádní tanečnice = Televarieté. Zde naštěstí v režii někoho, kdo má nějaký vkus a umí si s tím pohrát. ()

mchnk

Bálonek československého inscenačního humoru se začal nafukovat, krásně se zvětšoval, zvětšoval, až nakonec praskl. Nic se nemá přehánět, ovšem tito dva si to mohli dovoliti, že ano...ovšem přece jen, mohlo zůstat pouze u oné absurdní debaty. ()

honajz

Bláznivá mikrokomedie s dvojitou pointou a mnoha skvělými hláškami, kde Horníček s Kopeckým excelují. Úžasné a inteligentní hrátky se slovy. Škoda, že podobných komedií nevzniklo víc. ()

fragre

Milá blbůstka plná slovíčkaření s trochou dobové pop-music a tanečků, která stojí na výkonech pánů Kopeckého a Horníčka. Vše je sice naraženo na připitomělý komunálně satirický motiv, ale na Čs. televisi v r. 1962 je to jistě dobré. ()

slunicko2

Kde jsou ty časy... 1) Napsal 37letý Vladimír Dvořák, režírovali 30letý Ján Roháč a 41letý Vladimír Svitáček a exhibovali 44letý Miroslav Horníček a 40letý Miloš Kopecký. Nelze pominout._____ 2) Každý má dva dědečky? To znamená, že je dvakrát více dědečků než lidí. ()

otík

Velmi podařená televizní mikrokomedie s mladými Horníčkem a Kopeckým. Horníček podezřívá svou manželku z nevěry a tak vpadne do bytu Kopeckému, který ve skříni ukrývá svou milenku. Oba muži si padnou do noty, trochu zablbnou, zazpívají, zatančí, vypáčí zaseknutou skříň, Horníček zjistí, že tam jeho žena není a uvědomí si, že celá tato fraška i tak podpořila jeho podezření, že je mu manželka nevěrná. Otázka ale zůstává - s kým? ()

sator

Jedna z nejlepších věcí co kdy čt stvořila, tedy stvořili to hlavně Horníček s Kopeckým. Námět ke hře dodal syn Miroslava Horníčka, Jan Horníček. ()

LadyPupu

"Pane, my doma nemáme jediného dítka! - A díval jste se všude?!? Pořádně???" Luxusní záležitost. Škoda toho psychedelického orchestru v samém závěru. ()

PollyJean

Horníček s Kopeckým jsou suverénně nejlepší, když improvizují, ale ohraničit na jejich slovní hrátky nějakým funkčním příběhem, to už je horší. Aneb: Když jsi v tísni, skonči to písní? „Enface terrible.“ ()

vitekpe

Hornicek s Kopeckym si nahazujou vzajemne na fory, cele mi to prislo trosku detinske. A ta pointa...no, nechme to byt. Kratka televizni anekdota, s muzikou a tancem. ()

ondrula

Přišlo mi to dost trapné a velmi málo vtipné. Ty humorné zvraty v dialozích působí dětinsky a stylem "sranda za každou cenu." Horníček je podle mě podobně zoufalej a nepovedenej klaun jako například Josef Dvořák; oba se hrozně snaží, ale vtipné to opravdu není; o to víc se ale oba prožívají. Závěrečný tanečky jsou vyloženě výtvor choré mysli. ()

hemul

Miloš Kopecký - najväčší československý herec - a Miroslav Horníček - najväčší československý humorista rozprávač - pod vedením Janka Roháča - najväčšieho československého televízneho režiséra - vytvorili dvojicu, na ktorú by sa popri LplusS, WV, WH či Kaiser Labus nemalo zabudat. ()